4991 |
1941 widoki zabytkowych budowli (III), 48 gr - frankatura pojedyncza, list wysłany 7.3.1944 ze Lwowa do Kurowic, przekierowany do Winnika, a stamtąd do Krakowa, na odwrocie datowniki obu urzędów "KUROWICE über LEMBERG 2" i "WINNIKI ÜBER LEMBERG 2"; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.69 |
| 120 PLN | |
4992 |
1941 kartka maksimum, widokówka ze znaczkiem przedstawiającymi ratusz w Sandomierzu. | Fi.69 |
| 100 PLN SOLD | |
4993 |
| 150 PLN SOLD | |
4994 |
1941 portret Hitlera na jednolitym tle, piętnaście najpopularniejszych znaczków nieząbkowanych w parkach poziomych, czyste w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.71-5, 77-81, 86, 88, 110-12 nz |
| 600 PLN | |
4995 |
1941-2 portret A. Hitlera, zestaw znaczków ciętych z liczba rozrachunkową na dolnym marginesie. | Fi.71-5, 77-81, 86, 88, 110-12nz |
| 300 PLN | |
4996 |
1941 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, komplet 10 makulaturowych znaczków ciętych w całych arkuszach w bardzo dobrym stanie zachowania, wartość katalogowa Fischer 10.000,- zł. | Fi.71-5nz, 77-81nz ark. |
| 6 500 PLN | |
4997 |
1941 parki znaczków ciętych, niekompletna seria bez znaczka 16 i 48 gr. | Fi.71-75nz, 77-81nz |
| 250 PLN | |
4998 |
1941 portret Hitlera na jednolitym tle, seria czysta z gapami. | Fi.71-82 Pw1 |
| 120 PLN | |
4999 |
1941 kartka z Warszawy do Przeworska. | Fi.72 |
| 10 PLN SOLD | |
5000 |
1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 6 gr - frankatura pojedyncza, cennik firmowy opłacony jako druki przesłany 29.3.43 z Warszawy do Piaseczna; niecodzienny walor w słabszym stanie zachowania (znaczek rozdarty, przebarwienia). | Fi.72 |
| 80 PLN SOLD | |
5001 |
1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 12 gr znaczek z oznaczeniem STAATSDRUCKEREI WIEN i oznaczeniem sektora i walca III/3, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.75 Pw2 |
| 50 PLN | |
5002 |
1941 portret Hitlera na jednolitym tle, znaczek za 16 gr, guma żeberkowana pionowo, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.76y |
| 60 PLN | |
5003 |
1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 20 gr - frankatura pojedyncza, karta pocztowa (opłata niezgodna z taryfą) wysłana 16.XII.1944 z Koluszek do Częstochowy. | Fi.77 |
| 40 PLN | |
5004 |
1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 24 gr - frankatura pojedyncza, miejscowy list przesłany 4.10.1944 w Krakowie, dodatkowy stempelek "Durch Deutsche Dienspost Osten" rzadko spotykany na tak późnych przesyłkach. | Fi.78 |
| 100 PLN | |
5005 |
1941 "V" (Viktoria) i "S" (V Zwycięstwa niemieckie na wszystkich frontach!) - dwa dodatkowe stemple pocztowe sporadycznie stosowane w celach propagandowych na korespondencji w okresie 6 miesięcy - (po) 22.VI do 31.XII.1941, list wysłany z Czarnego Dunajca do Krakowa. | Fi.78 |
| 300 PLN | |
5006 |
1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 24 gr - frankatura pojedyncza, list wysłany 26.10.1943 z Puław do Gdańska, stempelek nadawcy "Vermittlungsstelle für Schiffspersonal Stützpunkt Pulawy" (Centrala wymiany załóg baza w Puławach) odciśnięty również na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.78 |
| 80 PLN | |
5007 |
1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 24 gr - frankatura wielokrotna, list polecony wysłany 23.3.44 z Wojciechowa do Wiednia na poste-restante; efektowny walor w doskonałym stanie zachowania. | Fi.78 |
| 200 PLN | |
5008 |
1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 24gr + 30gr - frankatura dwukolorowa, miejscowy list polecony przesłany 07.7.43 w Krakowie, znaczki skasowane dwuobrączkowym datownikiem "KRAKAU 1" z wyróżnikiem "ac", na odwrocie dwuobrączkowy datownik odbiorczy "KRAKAU 1" z wyróżnikiem "c"; adaptowana koperta firmowa; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.78, 79 |
| 40 PLN | |
5009 |
1941 portret Hitlera na jednolitym tle, znaczek za 24 gr, guma żeberkowana pionowo, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.78y |
| 60 PLN | |
5010 |
1941 przekaz paczkowy z Warszawy do Włoch pod Warszawą. | Fi.79, 110 |
| 80 PLN | |
5011 |
1941 "4 Schülerkompanie Große Kampffliegerschule 3" (4 kompania szkolna szkoły pilotów wojskowych nr.3), szkoła ta stacjonowała na Okęciu w okresie 1.I.1940-VI.1941; karta pocztowa wydania przedrukowego, wysłana 5.VI z Warszawy, znak opłaty unieważniony zaadaptowanym beznapisowym kasownikiem przerobionym z polskiego datownika, stosowanym w Warszawie dla przesyłek niemieckiej poczty polowej, formacyjna pieczęć listowa z godłem; doskonały stan zachowania (na odwrocie niewielkie ślady wklejenia na stronę albumową); temat - LOTNICTWO; ze zbiorów i z gwarancją Stanisława Żółkiewskiego. | Fi.Cp4I |
| 300 PLN | |
5012 |
1941 całostka wydania przedrukowego z obiegu pocztowego z Strzyżowa, dziurki po archiwizacji. | Fi.Cp6B |
| 50 PLN SOLD | |
5013 |
1941 kartka z Radomia do Biecza, sygnatura IX.40. | Fi.Cp7I |
| 15 PLN | |
5014 |
1941 źle zaadresowana kartka z Nowego Sącza zwrócona do nadawcy, specjalny stempel pomocniczy poczty. | Fi.Cp7I |
| 40 PLN | |
5015 |
1941 kartka z Budzanowa do Polskiego Czerwonego Krzyża w Krakowie, stempel odbiorczy PCK. | Fi.Cp7II |
| 80 PLN | |
5016 |
1941 kartka z Kołomyi do Nowego Sącza, sygnatura II.41. | Fi.Cp7II |
| 15 PLN SOLD | |
5017 |
1941 kartka z Bochni do Stanisławowa, sygnatura II.41. | Fi.Cp7II |
| 10 PLN SOLD | |
5018 |
1941 kartka z Wróblika Szlacheckiego do Bieczy, sygnatura II.41. | Fi.Cp7II |
| 10 PLN SOLD | |
5019 |
1941 kartka z Jasła wysłana 25.03.41 do Rosji, stempel cenzury wojskowej Wermachtu. | Fi.Cp8I |
| 200 PLN SOLD | |
5020 |
1941 kartka z Tarnobrzega do Mrowla, sygnatura II.41. | Fi.Cp9I |
| 15 PLN SOLD | |
5021 |
1941 całostka z sygnaturą III.42. | Fi.Cp9II |
| 10 PLN | |
5022 |
1941 kartka z Radomia do Bieczy, sygnatura III.42. | Fi.Cp9II |
| 10 PLN | |
5023 |
1941 kartka z Tarnobrzega do Mrowla, sygnatura I.44. | Fi.Cp9III |
| 60 PLN SOLD | |
5024 |
1941 całostka z sygnaturą I.44. | Fi.Cp9III |
| 30 PLN | |
5025 |
1941 kartka z domu wypoczynkowego w Powidzu nadana z Warszawy do Cegłowa, znaczek doręczeniowy unieważniony w agencji pocztowej w Cegłowie, rzadkie. | Fi.D1, 2 |
| 425 PLN SOLD | |
5026 |
1941 zawiadomienie pocztowe opłacone znaczkiem doręczeniowym, kasownik pośrednictwa pocztowego w Kaniach, rzadkie na niefilatelistycznej korespondencji. | Fi.D3 |
| 500 PLN | |
5027 |
1941 zawiadomienie pocztowe opłacone znaczkiem doręczeniowym, kasownik pośrednictwa pocztowego w Paszkówce, rzadkie na niefilatelistycznej korespondencji. | Fi.D3 |
| 600 PLN | |
5028 |
1941 zawiadomienie pocztowe opłacone znaczkiem doręczeniowym, kasownik pośrednictwa pocztowego w Zachajkach, rzadkie na niefilatelistycznej korespondencji. | Fi.D4 |
| 700 PLN | |
5029 |
1941 druk z izby rzemieślniczej w Krakowie do Prądnika Czerwonego, kasownik propagandowy Dnia NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie. | Fi.III |
| 300 PLN | |
5030 |
1941 "VOM 15.8 bis 17.8.1941 TAG DER NSDAP IM GENERALGOUVERMENT" kasownik okolicznościowy na kartce z Krakowa do Wadowic, ładna odbitka stempla. | Fi.III |
| 280 PLN | |