5151 |
1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, arkusik z numerem II/3. | Fi.104I ark. |
| 140 PLN SOLD | |
5152 |
| 10 000 PLN | |
5153 |
1943 3. rocznica NSDAP w GG, seria na ekspresowym liście poleconym z Krakowa do Mielca, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.105-9 |
| 50 PLN | |
5154 |
1943 3. rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, specjalna ilustrowana karta, ostemplowana okolicznościowo w Krakowie. | Fi.106, 32 |
| 30 PLN | |
5155 |
| 30 PLN | |
5156 |
1943 konspiracyjna poczta dla wojskowych Polska - Lizbona - Anglia, list z Krakowa na "adres konspiracyjny" w Portugalii z potwierdzeniem i podziękowaniem za otrzymane paczki, w rzeczywistości poprzez PCK - który pośredniczył w wysyłce paczek do kraju - przeznaczone dla żołnierza w Anglii; stemple cenzur, w tym zalepka Wehrmachtu, stempelki informacyjne polskich władz emigracyjnych na odwrocie, rzadka przesyłka w formie listu, a nie kartki pocztowej, ślady cenzury chemicznej przeprowadzanej w celu poszukiwania ukrytego tekstu, dekoracyjny walor o bardzo ładnie udokumentowanym obiegu na każdym etapie wędrówki przesyłki; dobry stan zachowania. | Fi.110 |
| 400 PLN | |
5157 |
| 2 400 PLN | |
5158 |
1943 widoki zabytkowych budowli (IV), narożna seria czysta z gapami na marginesie. | Fi.113-16 Pw1 |
| 80 PLN | |
5159 |
1943 widoki zabytkowych budowli, rzadka próba znaczka za 4 zł nie wyceniona w katalogu Fischera, w katalogu Michla wycena 750,- Euro, fotoatest Walocha. | Fi.114P Mi.114P3a |
| 1 800 PLN | |
5160 |
1943 widoki zabytkowych budowli, list polecony z Warszawy nadany 4.4.44 do Litzmanstadt (Łodzi), rzadka pojedyncza frankatura znaczkiem za 6 zł (powyżej obowiązującej taryfy pocztowej), na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.115 |
| 270 PLN | |
5161 |
1943 kartka maksimum, widokówka ze znaczkiem przedstawiającymi widok zamku na Wawelu w Krakowie. | Fi.116 |
| 100 PLN SOLD | |
5162 |
1943 kartka maksimum, widokówka ze znaczkiem przedstawiającymi dziedziniec zamku na Wawelu w Krakowie. | Fi.116 |
| 100 PLN | |
5163 |
| 100 PLN SOLD | |
5164 |
1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik - sektor II/4 z błędem "złamana oś" i dodatkowo z pustopolami na dolnym marginesie zanikającymi ku lewej stronie i jednocześnie pojawiającym się po lewej stronie śladowym pustopolem na górze, wynika to z lekko skośnego przycięcia arkusika. | Fi.Ark.104II Pw |
| 600 PLN | |
5165 |
1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik - sektor I/4 z błędem "złamana oś" i dodatkowo z pustopolami na dolnym marginesie, bardzo ładny stan zachowania. | Fi.Ark.104II Pw |
| 500 PLN | |
5166 |
1943 list z Dębicy do Niemiec, sygnatura III.42. | Fi.Ck2II |
| 40 PLN | |
5167 |
1943 list z Dynowa do Przemyśla, koperta z sygnaturą III.42. | Fi.Ck2IIx |
| 50 PLN | |
5168 |
1943 kartka nadana 19.05.43 miejscowo z Izby lekarskiej w Warszawie. | Fi.Cp9 |
| 140 PLN | |
5169 |
1943 kartka z Zamościa do Lublina, sygnatura III.42. | Fi.Cp9II |
| 10 PLN SOLD | |
5170 |
1943 przesyłka zagraniczna do Szwajcarii, dofrankowana karta pocztowa o sygnaturze III.42, wysłana 26.3 jako polecona z Krakowa do Zurychu, przeadresowana; stemple odbiorcze; kompletna (zazwyczaj zdarta) tzw. kartka kierunkowa "Feldpost Bern"; na odwrocie ślady cenzury chemicznej (poszukującej sekretnych informacji), stempelki cenzur szwajcarskich i niemieckich Wehrmachtu, dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania (uzupełnione otwory po dziurkaczu). | Fi.Cp9b, 85 Mi.P12/02 |
| 400 PLN | |
5171 |
1943 list na specjalnej kopercie do służbowych przesyłek poleconych z Krakowa do Niemiec, brak erki, gwarancja Pelczar. | Fi.Fk8b |
| 240 PLN | |
5172 |
1943 formularz kartki urzędowej wykonany na karcie polskiej poczty polowej. | Fi.Fp1 |
| 1 550 PLN SOLD | |
5173 |
1943 "Fernsprecher spart Zeit und Geld" kasownik okolicznościowy na liście z Krakowa do Limanowej, ładna odbitka stempla. | Fi.IV |
| 500 PLN | |
5174 |
1943 kartka niemiecka z nadrukiem "UKRAINE" dla terenów Rzeszy Ostland użyta pocztowo z Lublina 2 do Krakowa. | Fi.OkNcp2 |
| 200 PLN | |
5175 |
1943 list urzędowy za zwrotnym poświadczeniem odbioru z Krakowa do Mogiły, na odwrocie stempel odbiorczy pośrednictwa pocztowego w Mogile. | Fi.U17, U24 |
| 80 PLN | |
5176 |
1943 urzędowa kartka polecona z Krakowa do Nowego Sącza. | Fi.U22, U28 |
| 45 PLN SOLD | |
5177 |
1943 znaczki urzędowe - godło III Rzeszy na tle Wawelu, seria czysta w czworoblokach (Fi.140.-); bardzo dobry stan zachowania. | Fi.U25-36 |
| 120 PLN | |
5178 |
1943 seria znaczków urzędowych godło II Rzeszy na tle Wawelu w 12 arkuszach sprzedażnych, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.U25-36 ark. |
| 2 400 PLN | |
5179 |
1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, 42 gr narożnikowy znaczek z sektora i walca I/4, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.U31 |
| 50 PLN | |
5180 |
1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, znaczek za 100 gr z przesuniętym na prawo nominałem, rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.U36 |
| 300 PLN SOLD | |
5181 |
1943 list z wirnikiem propagandowym z Krakowa, ładna czytelna odbitka wirnika. | Fi.V |
| 50 PLN | |
5182 |
1943 list z Krakowa do Przeworska, wirnik propagandowy poczty. | Fi.V, 72 |
| 40 PLN | |
5183 |
1943 zwolniony od opłaty pocztowej polecony list urzędowy przesłany 27.10 miejscowo w Krakowie, datownik nadawczy urzędu Kraków 1 z wyróżnikiem "g"; stempelek nadawcy z godłem "Kommando des Kulturgutbereichs Krakau"; datownik odbiorczy na odwrocie; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 120 PLN | |
5184 |
1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Łukownicy do Limanowej. | |
| 40 PLN | |
5185 |
1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z Jordanowa do Nowego Targu. | |
| 40 PLN | |
5186 |
| 40 PLN SOLD | |
5187 |
1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Labowa do Nowego Sącza. | |
| 40 PLN | |
5188 |
| 40 PLN | |
5189 |
| 40 PLN | |
5190 |
1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Rożnów do Nowego Sącza. | |
| 40 PLN | |