The auction will start on 21.06.2024

Auction 116. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
57618

1945 wydanie prowizoryczne łódzkie.

Fi.Cp91Ł
70 PLN
57619

1945 całostka z obiegu pocztowego z Warszawy z hasłem propagandowym 7b.

Fi.Cp92
70 PLN
57620

1945 całostka z obiegu pocztowego z Hanny koło Włodawy z hasłem propagandowym 2, ze stemplem prowizorycznym typu lubelskiego, gwarancja M.Wysocki

Fi.Cp92, 362
90 PLN
57621

1945 Znak opłaty z rysunkiem orła piastowskiego (bez napisu ŁÓDŹ) nadrukowany na formularzu kartkowym, typ II - napis KARTA POCZTOWA poniżej górnej ramki znaczka, hasło propagandowe 1a, karta wysłana 4.8 z Bydgoszczy do Sulejówka.

Fi.Cp92II
150 PLN
57622

1945 całostka z hasłem propagandowym 7a z obiegu pocztowego z Wielunia, stempel cenzury wojskowej nr 1719.

Fi.Cp92II
140 PLN
57623

1945 karta z hasłem propagandowym 8 bez sygnatury nakładu - rzadkie.

Fi.Cp92s
350 PLN
57624

1945 kartka na papierze kremowym.

Fi.Cp93
50 PLN
SOLD
57625

1945 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie poziomym typ 2 na kartonie szarym.

Fi.Cp94A typ2
40 PLN
57626

1945 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie pionowym na kartonie szarym.

Fi.Cp94B
80 PLN
57627

1945 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie poziomym typ 2 na kartonie szarobiałym.

Fi.Cp95AIIx
35 PLN
57628

1945 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie poziomym typ 2 na kartonie szarobiałym.

Fi.Cp95AIIx
35 PLN
57629

1945 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie poziomym typ 1 na kartonie kremowobiałym.

Fi.Cp95AIIxa
35 PLN
57630

1945 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie poziomym typ 1 na kartonie kremowobszarym.

Fi.Cp95AIIy
50 PLN
57631

1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie szarobiałym, sygnatura w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk nonparelem; karta wysłana z Krakowa 2.8.1946 do Warszawy.

Fi.Cp95AIx
30 PLN
57632

1945 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie poziomym typ 1 na kartonie kremowoszarym.

Fi.Cp95AIy
60 PLN
57633

1945 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie poziomym typ 1 na kartonie ciemnoszarym.

Fi.Cp95AIz
60 PLN
57634

1945 całostka wydania prowizorycznego z nadrukiem opłaty gotówkowej typu łódzkiego.

Fi.NCp91Ł
100 PLN
57635

1945 całostka wydania prowizorycznego z nadrukiem opłaty gotówkowej z obiegu pocztowego z Łodzi, stempel cenzury wojskowej nr 245, gwarancja Pelczar.

Fi.NCp91ŁW
150 PLN
SOLD
57636

1945 całostka wydania prowizorycznego z nadrukiem opłaty gotówkowej typu łódzkiego.

Fi.NCp91ŁW
80 PLN
57637

1946 Belweder 3 zł, sygnatura w układzie poziomym, karta wysłana 8.11 z Brwinowa do Warszawy.

Fi.Cp96IA
20 PLN
57638

1946 Belweder, całostka sygnaturą w układzie poziomym.

Fi.Cp96IA
30 PLN
57639

1946 Belweder, całostka z napisem "Ob." z hasłem propagandowym 12.

Fi.Cp96IIa
40 PLN
57640

1947 Belweder, całostka na kartonie kremowoszarym.

Fi.Cp96III
40 PLN
57641

1947 Oświęcim strażnica kontrolna całostka wydania poświęconego ofiarom Oświęcimia.

Fi.Cp97
35 PLN
57642

1947 karta pocztowa wydana dla uczczenia ofiar pomordowanych przez Niemców w Oświęcimiu za 3 zł, dofrankowana i wysłana 23.9.1948 ze Słupska do Gdyni, całostka rzadko spotykana z oryginalnego obiegu; bardzo dobry stan zachowania (delikatny, prawie niewidoczny ślad spinacza).

Fi.Cp97, 431B
36 PLN
SOLD
57643

1947 całostki wydania upamiętniającego pomordowanych w Oświęcimiu.

Fi.Cp97-8
80 PLN
57644

1947 całostki wydania upamiętniającego pomordowanych w Oświęcimiu, kartka za 6 zł na kartonie kremowym i kremowoszarym.

Fi.Cp97-8
100 PLN
57645

1947 ofiary obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu, komplet dwóch całostek.

Fi.Cp97-8
60 PLN
57646

1947 komplet kart pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar pomordowanych przez Niemców w Oświęcimiu, ostemplowanych pamiątkowo 14 i 16.6 (Fi.120.-).

Fi.Cp97-98
70 PLN
57647

1947 komplet kart pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar pomordowanych przez Niemców w Oświęcimiu, czyste.

Fi.Cp97-98
80 PLN
57648

1947 karta pocztowa wydana dla uczczenia ofiar pomordowanych przez Niemców w Oświęcimiu za 6 zł, wysłana 10.4.1948 ze Sławna do Gdyni, całostka rzadko spotykana z oryginalnego obiegu; bardzo dobry stan zachowania (delikatny, prawie niewidoczny ślad spinacza).

Fi.Cp98
36 PLN
SOLD
57649

1947 Belweder, całostki ilustrowane.

Fi.Cp99-100
80 PLN
57650

1947 całostka z obiegu pocztowego.

Fi.Cp102I
10 PLN
57651

1947 Polacy walczący w Hiszpanii.

Fi.Cp102I
50 PLN
57652

1947 Polacy walczący w Hiszpanii.

Fi.Cp102I
35 PLN
57653

1947 Polacy walczący w Hiszpanii, kartka bez dodatkowego dodruku.

Fi.Cp102I
40 PLN
57654

1947 Polacy walczący w Hiszpanii, całostka z dodatkowym napisem z okazji kongresu PPS.

Fi.Cp102II
80 PLN
57655

1947 Wiosna Ludów, całostka z ilustracją 12.

Fi.Cp107
80 PLN
57656

1947 Wiosna Ludów, całostka z ilustracją 1.

Fi.Cp107
80 PLN
57657

1947 Wiosna Ludów, całostka z ilustracją 20.

Fi.Cp107
80 PLN