The new auction will start soon

Auction 116. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
57418

1860 koperta poczty miejskiej w Warszawie, znak opłaty w barwie ciemnoniebieskiej, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Mikulski, Rachmanow.

Fi.Ck4IIy
3 000 PLN
57419

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem na doklejonym znaczku.

Fi.Cp1 + 1 z. 2½
70 PLN
57420

1918 wydanie PP/GGW, całostka grzecznościowo skasowana stemplem prowizorycznym Konin, nadruk typ 7 według najnowszego opracowania J.Berbeki i P.Pelczara, jednak bez cechy tego nadruku w postaci cienkiego górnego końca litery k, spora plama na lewo od prawej cyfry 1.

Fi.Cp1I
80 PLN
57421

1918 wydanie warszawskie, karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku; wg. klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 11; dobry stan zachowania (Fi.100.-).

Fi.Cp1Is
60 PLN
57422

1918 wydanie warszawskie, karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku; wg. klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 14; dobry stan zachowania (Fi.100.-).

Fi.Cp1Is
60 PLN
57423

1918 wydanie warszawskie, rzadka karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowych znaczkach za 2/5 fen i 5 fen; wg. klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 14; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp1It
500 PLN
57424

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 14 na doklejonym znaczku opłaty, gwarancja i oznaczenie Rzadkosz.

Fi.Cp1s
60 PLN
57425

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem na doklejonych znaczkach.

Fi.Cp1t
200 PLN
57426

1918 ZAWIERCIE - wydanie warszawskie; karta za 15 fen datowana 24/9 wysłana z Zawiercia do Warszawy, znak opłaty z ciekawą usterką "justunek" przed prawą cyfrą "1", unieważniony stemplem prowizorycznym, pełna treść, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.Cp2I
800 PLN
57427

1918 wydanie PP/GGW, całostka z obiegu pocztowego z Warszawy.

Fi.Cp2I
60 PLN
SOLD
57428

1918 wydanie PP/GGW, całostka z obiegu pocztowego z Warszawy.

Fi.Cp2I
60 PLN
57429

1918 wydanie warszawskie; wg. klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 1; dobry stan zachowania.

Fi.Cp2II
40 PLN
57430

1918 wydanie warszawskie, karta za 15 fen wg. klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 4, wysłana 30 3 z Warszawy do Żyrardowa, datownik odbiorczy ZYRARDOW z 31 3, najpóźniejsze data użycia kartki z tym typem nadruku; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp2II
300 PLN
57431

1918 wydanie PP/GGW, kartka z Warszawy do Lublina.

Fi.Cp2II
60 PLN
57432

1918 wydanie warszawskie, część na odpowiedź karty podwójnej z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku za 2,5 fen; wg. klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 8; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp3IAs
200 PLN
57433

1918 wydanie PP/GGW, część całostki z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem typ 22 w tym na doklejonym znaczku za 2,5 fen, kartka przycięta od góry.

Fi.Cp3Is
150 PLN
57434

1918 wydanie lubelskie, dwie karty za 15 hal na kartonie brązowoszarym z nadrukami w kolorze czerwonobrązowym i brązowoczerwonym typu I, czyste (Fi.310.-); gwarancja Krawczyk.

Fi.Cp4Iay-by
300 PLN
57435

1918 wydanie lubelskie, całostka na kartonie szarym z nadrukiem w kolorze czerwonobrązowym, z błędem nadruku "wyszczerbiona tarcza nad prawym skrzydłem orła".

Fi.Cp4Icz
200 PLN
57436

1918 wydanie lubelskie, całostka na kartonie szarym z nadrukiem w kolorze czerwonobrązowym z błędem nadruku "niedobity środek belki zakrywającej dolny napis".

Fi.Cp4Icz
300 PLN
57437

1918 wydanie lubelskie, całostka prawdopodobnie grzecznościowo wypisana kasowana w Lublinie 27.12.18.

Fi.Cp5I
230 PLN
57438

1918 wydanie lubelskie, całostka z nadrukiem typ II..

Fi.Cp5II
100 PLN
57439

1918 wydanie lubelskie, dwie karty za 25 hal na kartonach:

szarym, ramka bez przerwy w liniach falistych ornamentu po lewej stronie (typ II),

żółtobrązowym, ramka z przerwą w liniach falistych ornamentu po lewej stronie (typ I);

czyste; doskonały stan zachowania; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp5x, z
600 PLN
57440

1919 wydanie krakowskie, przekaz paczkowy z nadrukiem typ 14.

Fi.Ca3
250 PLN
SOLD
57441

1919 wydanie krakowskie, pocztowy adres przesyłowy z pobraniem z nadrukiem typ 11.

Fi.Ca3
400 PLN
SOLD
57442

1919 całostka z opłacona odpowiedzią stemplowana grzecznościowo kasownikiem prowizorycznym z Konina.

Fi.Cp3I
100 PLN
57443

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 3.

Fi.Cs4II
180 PLN
57444

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 4 - koniczyna zamiast rombu.

Fi.Cp8I
500 PLN
SOLD
57445

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 120 (brak rombu) z ciekawą usterką "kropka w literze C", grzecznościowo skasowana w Krakowie.

Fi.Cp14II
40 PLN
57446

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 51 z wyraźną usterką "zniekształcona litera A w POLSKA"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp14IIx
120 PLN
57447

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 44; dobry stan zachowania.

Fi.Cp14IIx
80 PLN
57448

1919 wydanie krakowskie, kartka z nadrukiem typ 42, plamki.

Fi.Cp14IIx
30 PLN
57449

1919 wydanie krakowskie, kartka z nadrukiem typ 120 - brak rombu.

Fi.Cp14IIx
40 PLN
57450

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 129 wysłana z Krakowa 16.IX.19 do Warszawy.

Fi.Cp14IIx
60 PLN
57451

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 6 z obiegu pocztowego z Krakowa do Zawiercia.

Fi.Cp14IIx
70 PLN
SOLD
57452

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 12, wysłana 1.VIII z Krakowa do Wieliczki, pieczęć nadawcy; minimalnie słabszy stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp14Ix
120 PLN
57453

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 6 z obiegu pocztowego z Krakowa.

Fi.Cp14Ix
80 PLN
57454

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 65 z obiegu pocztowego.

Fi.Cp14xII
80 PLN
57455

1919 wydanie krakowskie, całostka z podwójnym nadrukiem typ 44, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.Cp14y Np
400 PLN
57456

1919 wydanie krakowskie, całostka z opłaconą odpowiedzią wysłana z Chyrowa do Okocimia, nadruk typ 100. ślady po zmoczeniu.

Fi.Cp15IIA
50 PLN
57457

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 23 wysłana ze Lwowa 7.IX.19 do Wiednia ze stemplem cenzury K1.

Fi.Cp 16 Ix
80 PLN