Auction 116. Postal stationery

57498

1920 karta do obrotu krajowego za 15 f, znak opłaty czerwony w typie A (różne kreski), linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA pęknięta w środku w dwóch miejscach, liniatura typu II (wszystkie linie adresowe punktowane szeroko); dobry stan zachowania.

Fi.Cp24a
80 PLN
57499

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp35I
200 PLN
57500

1920 pokwitowanie telegraficzne.

Fi.Ct7
40 PLN
57501

Fi.Ct8
70 PLN
57502

1921 kartka z Włocławka do MSW w Warszawie.

Fi.Cp38
50 PLN
57503

1921-1922 karta podwójna do obrotu krajowego za 8+8 mk (Fi.100.-.)

Fi.Cp41
80 PLN
57504

1921 dowód nadania telegramu z obiegu pocztowego z Posady Olchowskiej.

Fi.Ct9b
20 PLN
57505

1921 kartka beznominałowa wydana ze względu na galopującą inflacje i szybkie zmiany taryf pocztowych.

40 PLN
57506

Fi.Ct9a, 118
100 PLN
57507

Fi.Ct10b
160 PLN
57508

1922 pokwitowanie telegraficzne z Krakowa.

Fi.Ct11
100 PLN
57509

1922-23 wydanie dla polskiego Górnego Śląska, pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty duży orzeł w owalu o nominale 80 mk. z ręcznym nadrukiem wartości "Wartość 25 mk. niem.", bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania (minimalne pofałdowania i załamania papieru).

Fi.Ct19
1 400 PLN
57510

1923 pokwitowanie telegraficzne z Warszawy.

Fi.Ct10b
60 PLN
57511

1923 pokwitowanie telegraficzne użyte w Krakowie, gwarancja.

Fi.Ct12
120 PLN
57512

1923 pokwitowanie telegraficzne z Krakowa, pionowe złamanie.

Fi.Ct13
100 PLN
57513

1925 kartka z Torunia 4.12.25 do Gdańska.

Fi.Cp42
10 PLN
57514

Fi.Cp45Ia
25 PLN
57515

1928 Henryk Sienkiewicz, karta podwójna - część z opłaconą odpowiedzią, bez hasła propagandowego, sygnatura (IV-1928), wysłana 5.2 z Warszawy do Kielc (Fi.60.-).

Fi.Cp49IA
40 PLN
57516

500 PLN
57517

Fi.Cp50E
60 PLN
57518

Fi.Cp50IIc
130 PLN
57519

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 32, II nakład, sygnatura XI-1931 długa.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
57520

1931 Henryk Sienkiewicz, WZÓR - dla celów okazowych i reklamowych część kart pierwszego nakładu oznaczono na znaku opłaty stemplem WZÓR w barwie karminowoczerwonej, karta z ilustracją nr 26 - Dunajec w Pieninach; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp50Ia
2 000 PLN
57521

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 22a - HALA GĄSIENICOWA Schronisko, I nakład, sygnatura VIII-1931; czysta w minimalnie słabszym stanie zachowania (rogi delikatnie zaokrąglone).

Fi.Cp50Ia
120 PLN
57522

1932 kartka w sprawach żywnościowych z sygnaturą VII-1932.

Fi.Cp.53
20 PLN
57523

1932 całostka z Jedzrzejów z sygnaturą III-1934 i hasłem propagandowym 4.

Fi.Cp51
40 PLN
57524

Fi.Cp53
400 PLN
57525

1932 druk w sprawach żywnościowych - wieśniaczka (Fi.60.-).

Fi.Cp54
50 PLN
57526

1932 druk w sprawach żywnościowych, lekkie złamanie w dolnym lewym rogu.

Fi.Cp54
20 PLN
57527

1932 kartka w sprawach żywnościowych.

Fi.Cp54
30 PLN
57528

1932 druk w sprawach żywnościowych.

Fi.Cp54
40 PLN
57529

Fi.Cp54
45 PLN
57530

1932 kartka w sprawach żywnościowy.

Fi.Cp54
50 PLN
57531

1933 wydanie prowizoryczne, całostka z sygnaturą krótką.

Fi.Cp58IIa
50 PLN
57532

Fi.Cp58Ia
50 PLN
57533

Fi.Cp59
35 PLN
57534

1934 wydanie przedrukowe, całostka z ilustracją 25 z obiegu pocztowego.

Fi.Cp62
40 PLN
57535

1934 wydanie przedrukowe, całostka z ilustracją 24 z obiegu pocztowego, dziurki po archiwizacji.

Fi.Cp62
50 PLN
57536

1934 wydanie przedrukowe, całostka z ilustracją 9, nadruk typ I.

Fi.Cp62I
598 PLN
57537

1934 wydanie prowizoryczne w związku z obniżeniem taryfy pocztowej, "czerwona" karta za 15/35 gr z ilustracją 5 - Zesłanie Ducha Św. - głowa apostoła, wysłana 13.XII z Warszawy do Sandomierza; minimalnie słabszy stan zachowania (tłusta plamka u góry).

Fi.Cp63
50 PLN