Poz# | Photos | Description | Catalog | Features | Actual price |
---|---|---|---|---|---|
57778 |
1951 groszy, list z Wisły do Słupska, koperta ze stemplem groszy typ 26 w barwie fioletowej. | Fi.Ck12 |
| 35 PLN SOLD | |
57779 |
1951 rocznik - 11 kart w tym 6 sztuk Cp125 (komplet 6 haseł propagandowych) z sygnaturami XI.51 - dopłata 200%, na karcie Cp128 na odwrocie dwa delikatne ślady po podlepkach (Fi. 276,-). | Fi.Cp125-30 |
| 220 PLN | |
57780 |
1951 Światowy Tydzień Młodzieży, karta ostemplowana okolicznościowo 21.III w pierwszym dniu obiegu (Myślicki 51 009). | Fi.Cp126 |
| 20 PLN | |
57781 |
1951 kartka z życzeniami z okazji 1-go Maja. | Fi.Cp127 |
| 10 PLN | |
57782 |
1951 III Światowy Festiwal Młodych Bojowników o Pokój, karta czysta. | Fi.Cp128 |
| 20 PLN | |
57783 |
1951 całostka z hasłem propagandowym banku PKO z usterką "kreska nad pierwszym Z w OSZCZĘDZAJ". | Fi.Cp130s |
| 40 PLN | |
57784 |
1952 koperta na papierze szarawo-białym, zakończenie klapy ostre, hasło propagandowe H. | Fi.Ck14ya |
| 35 PLN | |
57785 |
1952 wycofana koperta ponownie dopuszczona do obiegu po oklejeniu w Centralnej Składnicy Zaopatrzenia P.i T. znaczkiem opłaty i nadrukowaniu stempelkiem gumowym w kolorze fioletowym tekstu: "CENA 70 gr./ łącznie ze znaczkiem 45 + 15 gr.", gwarancja Pelczar. | Fi.Ck15Ib |
| 120 PLN | |
57786 |
1952 wycofana koperta ponownie dopuszczona do obiegu po oklejeniu w Centralnej Składnicy Zaopatrzenia P.i T. znaczkiem opłaty i nadrukowaniu stempelkiem gumowym w kolorze fioletowym tekstu: "CENA 70 gr./ łącznie ze znaczkiem 45 + 15 gr.", gwarancja Pelczar. | Fi.Ck15Ib |
| 130 PLN SOLD | |
57787 |
1952 wycofana koperta ponownie dopuszczona do obiegu po oklejeniu w Centralnej Składnicy Zaopatrzenia P.i T. znaczkiem opłaty i nadrukowaniu stempelkiem gumowym w kolorze fioletowym tekstu: "CENA 70 gr./ łącznie ze znaczkiem 45 + 15 gr.", nie dobita końcowa część nadruku, gwarancja Pelczar. | Fi.Ck15Ib |
| 150 PLN | |
57788 |
1953 koperta z nadrukiem stempelka gumowego typu 1 "CENA 75. GR", klapa ostro zakończona, hasło propagandowe H; wysłana 13.-8.56 z miejscowości Suchacz do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Ck14I |
| 80 PLN | |
57789 |
1953 koperta z nadrukiem stempelka gumowego typu 6 "CENA 75. GR" z obiegu pocztowego z Leszna. | Fi.Ck14III |
| 80 PLN | |
57790 |
1953 koperta z nadrukiem stempelka gumowego typu 1 "CENA 75. GR", dwie linie na ostro zakończonej klapie, hasło propagandowe G; dobry stan zachowania (na odwrocie prawie niewidoczne ślady podlepek). | Fi.Ck16I |
| 80 PLN | |
57791 |
1953 koperty z nadrukiem stempelka gumowego typu 1 "CENA 75. GR", dwie linie na ostro zakończonej klapie, komplet 6 sztuk ze wszystkimi hasłami propagandowymi; bardzo dobry stan zachowania (Fi.612.-). | Fi.Ck16I |
| 500 PLN SOLD | |
57792 |
1953 koperty "Elektrownia w Jaworznie" 60+20 gr, napis "CENA 95 GR" antykwą, komplet 6 sztuk ze wszystkimi hasłami propagandowymi, zakończenia klap ostre, czyste; bardzo dobry stan zachowania (Fi.360.-). | Fi.Ck18a |
| 300 PLN SOLD | |
57793 |
1953 Nowa Huta, całostka z sygnaturą II.53 z hasłem propagandowym 21c. | Fi.Cp135 |
| 10 PLN | |
57794 |
1953 całostka okolicznościowa z Mikołajem Kopernikiem. | Fi.Cp137 |
| 40 PLN | |
57795 |
1954 koperta z nadrukiem nowej wartości typ 1, hasło propagandowe E, gwarancja i oznaczenie Rzadkosz. | Fi.Ck14Ixa |
| 30 PLN SOLD | |
57796 |
1954 koperta z nadrukiem nowej wartości typ 1, hasło propagandowe H, gwarancja i oznaczenie Rzadkosz. | Fi.Ck14Iya |
| 30 PLN | |
57797 |
1954 koperta na przesyłki lotnicze z sygnaturą VII-1955. | Fi.Ck19 |
| 60 PLN SOLD | |
57798 |
1954 koperty lotnicze z sygnaturą VI-1954, dwie odmiany papieru. | Fi.Ck19 |
| 50 PLN | |
57799 |
1954 wydanie prowizoryczne "Cena 40 gr.", fioletowy stempelek typu 19 (PZŁ Warszawa) na części karty na odpowiedź z sygnaturą IX-52 i hasłem propagandowym 18b, wysłanej 7.8.55 z Ustki do miejscowości Lubogoszcz; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp132B |
| 50 PLN | |
57800 |
1955 kartka z hasłem propagandowym 22 i sygnaturą III.52 z nadrukiem nowej wartości typ 19 wysłana z Warszawy z kasownikiem okolicznościowym Wyścigu Pokoju. | Fi.Cp132 |
| 20 PLN | |
57801 |
1955 pomnik Mikołaja Kopernika, całostka z sygnaturą XII.55. | Fi.Cp138 |
| 20 PLN | |
57802 |
1956 koperta z sygnaturą III 57 z obiegu pocztowego. | Fi.Ck20 |
| 40 PLN | |
57803 |
1956 wydanie prowizoryczne, przywrócona do obiegu całostka z ręcznym stemplem prowizorycznym z Katowic, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp125 |
| 180 PLN | |
57804 |
1956 wydanie prowizoryczne, przywrócona do obiegu całostka z ręcznym stemplem prowizorycznym z Bydgoszczy, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp131 |
| 90 PLN SOLD | |
57805 |
1956 wydanie prowizoryczne, przywrócona do obiegu całostka z ręcznym stemplem prowizorycznym z Rzeszowa, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp131 |
| 90 PLN SOLD | |
57806 |
1956 wydanie prowizoryczne, przywrócona do obiegu całostka z opłaconą odpowiedzią z ręcznym stemplem prowizorycznym z Katowic. | Fi.Cp132 |
| 150 PLN | |
57807 |
1956 wydanie prowizoryczne, przywrócona do obiegu całostka z ręcznym stemplem prowizorycznym z Warszawy, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp136 |
| 162 PLN SOLD | |
57808 |
1956 wydanie prowizoryczne, przywrócona do obiegu całostka z ręcznym stemplem prowizorycznym z Poznania, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp136 |
| 90 PLN SOLD | |
57809 |
1956 500. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, całostka z dodrukiem i stemplem okolicznościowym wystawy i sesji naukowej w związku z inauguracją obchodów kopernikańskich w Przemyślu z 1971 roku. | Fi.Cp144 |
| 25 PLN | |
57810 |
1956 pomnik Mikołaja Kopernika, całostka z dodrukiem wystawy i sesji naukowej w związku z inauguracją obchodów kopernikańskich w Przemyślu z 1971 roku. | Fi.Cp144 |
| 25 PLN | |
57811 |
1956 pomnik Mikołaja Kopernika, całostka z opłaconą odpowiedzią. | Fi.Cp144 |
| 25 PLN | |
57812 |
1956 pomnik Mikołaja Kopernika, całostka z opłacona odpowiedzią. | Fi.Cp144 |
| 25 PLN | |
57813 |
1957 koperta lotnicza "Samolot nad Krakowem", sygnatura I-1963, czysta, na froncie pionowa, naturalna fałdka papieru. | Fi.Ck21 |
| 40 PLN | |
57814 |
1957 koperta na przesyłki lotnicze z sygnaturą VI-1957. | Fi.Ck21 |
| 31 PLN SOLD | |
57815 |
1957 koperta lotnicza, koperta z sygnaturą X.-1958 z błędem bez linii poziomych przy sygnaturze z obiegu pocztowego. | Fi.Ck21 B1 |
| 30 PLN | |
57816 |
1957 karty pocztowe czyste, rocznik - 5 sztuk, na odwrocie delikatne przebarwienia od światła "pasy" - dobry stan zachowania (Fi.84.-). | Fi.Cp145-49 |
| 80 PLN | |
57817 |
1957 Międzynarodowy Tydzień Pisania Listów, karta czysta. | Fi.Cp149 |
| 10 PLN | |