53878 |
| 30 PLN | |
53879 |
1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny. | Fi.429B Mi.463A |
| 25 PLN | |
53880 |
| 180 PLN | |
53881 |
1947 kultura polska, parka makulaturowa z drukiem na pomarszczonym papierze, gwarancja. | Fi.429B MK Mi.463A |
| 85 PLN | |
53882 |
1947 kultura polska, makulaturowa parka z drukiem na pomarszczonym papierze, gwarancja. | Fi.429MK Mi.463A |
| 100 PLN | |
53883 |
1947 kultura polska, narożna parka z numerem walca na lewym marginesie. | Fi.430A Mi.464B |
| 30 PLN | |
53884 |
1947 kultura polska, znaczek makulaturowy ze pionową smugą farby, prawie dokładnie przez środek twarzy brata Alberta, gwarancja Wiatrowski. | Fi.430A MK Mi.464B |
| 90 PLN | |
53885 |
| 50 PLN | |
53886 |
1947 karta maksimum z bratem Albertem. | Fi.430B |
| 40 PLN | |
53887 |
1947 kultura polska, czworoblok znaczka za 2 zł. z błędem "pomarańczowa kropka nad głową na marginesie" i kasownikiem okolicznościowym MIĘDZYNARODOWE TARGI GDAŃSKIE. | Fi.430Bu Mi.464A |
| 40 PLN | |
53888 |
1947 kultura Polska (II) - Fryderyk Chopin, nieząbkowany znaczek za 3 zł., tylko w kilku przypadkach z danego walca drukowano jeden rodzaj znaczków ząbkowane bądź nieząbkowane, tak właśnie było w przypadku walca N.3 W.II - drukowano z niego jedynie znaczki ząbkowane (patrz PZP str.368) i cięte nie powinny istnieć, w katalogu Fischera pojawiły się pierwsze próby tego wydania, na razie w sposób niepełny skatalogowane - z pierwszego wydania skatalogowano trzy próby (Fi. po 4000.-), z drugiego dziewięć w tym jedną znaczka za 3 zł - z walca II, jedną znaczka za 10 zł - z walca II i siedem - znaczka za 20 zł. z walców I, II, III, IV, V, VI i VII (Fi.po 8000.-), te ostatnie próby dokładnie opisał L.Schmutz w styczniowym numerze Filatelisty na str.38-42; w ślad za tym zarówno pozostałe próby jak i znaczki cięte zostaną pewnie wkrótce opisane i skatalogowane. | Fi.431 nz Mi.465U |
| 16 000 PLN | |
53889 |
| 10 PLN SOLD | |
53890 |
1947 kultura polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.431A Mi.465B |
| 25 PLN SOLD | |
53891 |
1947 Kultura polska (II) - Fryderyk Chopin, karta maksimum. | Fi.431B Mi.465A |
| 100 PLN | |
53892 |
| 300 PLN | |
53893 |
1947 Kultura polska (II) - Fryderyk Chopin, pionowa parka znaczków za 3 zł. o nieostrym rysunku i jasnym tle na papierze drzewnym (x), z podwójną perforacją poziomą pomiędzy znaczkami, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja i opis Walocha. | Fi.431B MK Mi.465A |
| 80 PLN | |
53894 |
| 20 PLN | |
53895 |
1947 Kultura polska (II) - 6 zł, nieząbkowane (Świętochowski, Żeromski, Prus), czworoblok, lewy górny znaczek z błędem "smuga na prawym narożniku arkusza"; dobry stan zachowania (na trzech znaczkach ślady podlepek); gwarancja Walocha. | Fi.433A Mi.467B |
| 120 PLN | |
53896 |
1947 Kultura polska (II) - 6 zł, nieząbkowane (Świętochowski, Żeromski, Prus), znaczek z błędem "smuga nad lewym górnym narożnikiem znaczka"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Walocha. | Fi.433A Mi.467B |
| 150 PLN | |
53897 |
| 45 PLN | |
53898 |
1947 kultura polska, znaczek makulaturowy z obiegu pocztowego bez części obrazka w prawym dolnym narożniku, gwarancja Wiatrowski. | Fi.434A MK |
| 250 PLN | |
53899 |
| 35 PLN | |
53900 |
1947 Kultura polska (II) - Adam Mickiewicz, znaczek za 20 zł. z kreską od prawego marginesu znaczka. | Fi.436A B Mi.470B |
| 50 PLN | |
53901 |
1947 Kultura polska (II) - Adam Mickiewicz, znaczek za 20 zł. z błędem "rysunek przekreślony skośną żyłką" - efekt druku na pomarszczonym papierze, gwarancja. | Fi.436B B Mi.470A |
| 80 PLN | |
53902 |
1947 świat pracy, narożny czworoblok. | Fi.437 Mi.472 |
| 40 PLN | |
53903 |
1947 list ekspresowy z Łodzi do Kielc, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.437, 442b |
| 60 PLN | |
53904 |
1947 Świat pracy, seria znaczków na kopercie lotniczego listu poleconego wysłanego 22.9 z urzędu Poznań 8 do Stanów Zjednoczonych; zwracają uwagę nietypowy datownik i stempelek polecenia; datowniki odbiorcze na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.437-40 Mi.472-75 |
| 60 PLN | |
53905 |
1947 Karnet "Świat pracy", drukarnia paryska na zlecenie Ministerstwa Poczt i Telegrafu, wykonała dodatkowe odbitki znaczków (w kolorach definitywnych) na małych arkusikach; po oprawieniu w okładki wręczano je w upominku ważnym osobistościom (Fi.9000.-); pierwszy arkusik z typowymi zażółceniem wywołanym reakcją z zastosowanym klejem, okładki noszą naturalne ślady zużycia, nakład tylko - 200 sztuk!!! | Fi.437-40 P |
| 8 000 PLN | |
53906 |
1947 świat pracy, znaczek w barwie brązowokarminowej na papierze y z pustopolem na dolnym marginesie, gwarancja i opis Walocha. | Fi.437a Mi.472 |
| 60 PLN SOLD | |
53907 |
1947 świat pracy, znaczek w barwie czerwonobrązowejj na papierze x z pustopolem na dole, gwarancja i opis Walocha. | Fi.437b Mi.472 |
| 60 PLN SOLD | |
53908 |
1947 świat pracy, znaczek w barwie czerwonobrązowej na papierze y z pustopolem na dolnym marginesie, gwarancja i opis Walocha. | Fi.437b Mi.472 |
| 60 PLN | |
53909 |
1947 świat pracy, znaczek z częściowym abklaczem na odwrocie. | Fi.438 Mi.473 |
| 80 PLN | |
53910 |
1947 Świat Pracy, 10 zł - frankatura mieszana, miejscowy list polecony przesłany 05.5.49 w Krakowie, znaczki skasowane datownikiem REJ.U.T.T.KRAKÓW z wyróżnikiem "b", stempelek polecenia REJ.U.T.T.KRAKÓW z wyróżnikiem "a", stempelek wpływu "ZARZĄD MIEJSKI w stoł.król.m.Krakowie" z 6.V, na odwrocie datownik odbiorczy; walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.438, 452 Mi.473, 499 |
| 50 PLN | |
53911 |
1947 Świat Pracy, 10 zł - frankatura mieszana, polecony list lotniczy wysłany 24.11 z Zaklikowa do USA, znaczki skasowane stemplem prowizorycznym - datownikiem okupacyjnym ZAKLIKOW z wyróżnikiem "a" i usuniętymi pozostałymi napisami (P25 - wg. klasyfikacji Z.Mąki); walor w doskonałym stanie zachowania. | Fi.438, 453 Mi.473, 500 |
| 50 PLN | |
53912 |
1947 Świat Pracy, 10 zł - frankatura mieszana, parka znaczków z pustopolami na dole na liście wysłanym 22.4 z Karlina do Rubenach w Niemczech, na odwrocie stempel wpływu z 2.V; dobry stan zachowania (koperta pionowo złożona). | Fi.438Pp, 432B Mi.473, 466A |
| 300 PLN | |
53913 |
1947 świat pracy, znaczek w barwie ciemno niebieskawozielonej na papierze z z pustopolem na dolnym marginesie, gwarancja i opis Walocha. | Fi.438c Mi.473 |
| 150 PLN SOLD | |
53914 |
1947 świat pracy, znaczek w barwie niebieskiej na papierze w z pustopolem na górnym marginesie, gwarancja i opis Walocha. | Fi.439b Mi.474 |
| 250 PLN SOLD | |
53915 |
1947 Świat pracy - górnik, odbitka autorska znaczka za 20 zł. w kolorze czarnym na papierze czerpanym, projekt St.Żechowski, rytował Ch.Mazelin - jego podpis ołówkiem pod odbitką z pramatrycy, gwarancja Mikulski. | Fi.440 Pb Mi.475 |
| 3 000 PLN | |
53916 |
1947 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek z przesuniętym do góry nadrukiem. Rzadkie na tej pozycji. | Fi.441 Mi.476 |
| 45 PLN | |
53917 |
1947 przedrukowe wydanie lotnicze, znaczek z abklaczem nadruku na stronie gumowanej, gwarancja Jendroszek. | Fi.441 Mi.476 |
| 65 PLN | |