54038 |
1948 Bolesław Bierut, znaczek z podwójnym ząbkowaniem poziomym na górnym marginesie, brak gwarancji - nie gwarantuje się znaczków czystych ze stemplem groszy. | Fi.471MK1 Mi.622 |
| 70 PLN | |
54039 |
1948 Bolesław Bierut, czworoblok z podwójnym ząbkowaniem pionowym na lewym marginesie, znaczki z nadrukiem groszy typ 2. | Fi.471MK1 |
| 100 PLN | |
54040 |
1948 Bolesław Bierut, znaczek z numerem walca na marginesie.Według PZP nakład N.1.W.II. to 1.900.000 sztuk. Znaczki drukowano w arkuszach 100-znaczkowych więc istniało jedynie 19.000 sztuk arkuszy. | Fi.472 Mi.520 |
| 50 PLN | |
54041 |
1948 Bolesław Bierut, parka znaczków z numerem walca na marginesie.Według PZP nakład N.1.W.II. to 1.900.000 sztuk. Znaczki drukowano w arkuszach 100-znaczkowych więc istniało jedynie 19.000 sztuk arkuszy. | Fi.472 Mi.520 |
| 60 PLN | |
54042 |
| 55 PLN | |
54043 |
1948 Bolesław Bierut, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.472 Mi.520 |
| 30 PLN | |
54044 |
1948 Bolesław Bierut, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.472 Mi.520 |
| 45 PLN | |
54045 |
| 40 PLN | |
54046 |
1948 Bolesław Bierut, znaczek z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.472 Mi.520 |
| 30 PLN | |
54047 |
1948 Bolesław Bierut, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie - rzadszy walec. | Fi.472 Mi.520 |
| 75 PLN | |
54048 |
1948 Bolesław Bierut, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.473 Mi.521 |
| 30 PLN | |
54049 |
1948 Bolesław Bierut, znaczek z numerem walca na marginesie.Niedodruk liczb rozrachunkowych. | Fi.473 Mi.521 |
| 35 PLN | |
54050 |
1948 Bolesław Bierut, 6 zł znaczek legitymacyjny wydrukowany na załamanym papierze z oznaczeniem walca N.1.W.II. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.473 Mi.521 |
| 80 PLN | |
54051 |
1948 Bolesław Bierut, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie - rzadszy walec. | Fi.473 Mi.521 |
| 60 PLN | |
54052 |
1948 Bolesław Bierut, parka znaczków z numerem walca na marginesie, znaczki z nadrukiem groszy typ 21 w kolorze fioletowym. | Fi.473 Mi.624 |
| 30 PLN | |
54053 |
1948 Bolesław Bierut, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.474 Mi.522 |
| 30 PLN | |
54054 |
| 30 PLN | |
54055 |
1948 Bolesław Bierut, 10 zł znaczek legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.II. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.474 Mi.522 |
| 40 PLN | |
54056 |
1948 Bolesław Bierut, makulaturowa parka wraz z kawałkami 2 kolejnych znaczków bez perforacji pionowej z możliwie że przyciętą perforacją poziomą. Znaczki bez gumy, najprawdopodobniej ta makulatura "wyszła" przed położeniem gumy. | Fi.474MK Mi.522 |
| 550 PLN | |
54057 |
1948 Bolesław Bierut, parka znaczków nieząbkowanych, znaczki bez gumy, gwarancja Walocha. | Fi.474nz Mi.522U |
| 1 200 PLN | |
54058 |
1948 Bolesław Bierut, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.475 Mi.523 |
| 25 PLN | |
54059 |
| 30 PLN | |
54060 |
1948 Bolesław Bierut, parka z numerem walca na marginesie, podlepka. | Fi.475 Mi.523 |
| 10 PLN | |
54061 |
1948 Bolesław Bierut, znaczek z nadrukiem groszy typ 3 bez perforacji na dolnym marginesie. | Fi.475 Mi.626 |
| 30 PLN | |
54062 |
1948 Bolesław Bierut, sześcioblok z przesuniętą perforacja pionową na prawych parkach - dwa znaczki z bardzo szerokim prawym marginesem zachodzącym na obrazek sąsiednich znaczków, znaczki z nadrukiem groszy typ 21. Rzadki przypadek przesunięcia ząbkowania na tej wartości (Fi.475) oraz rzadki przypadek przesunięcia nie brzegowego (najczęstszy przypadek), a ze środka arkusza. Niestety błędy tego typu szczególnie w tym wydaniu były wykorzystywane do tworzenia znaczków ciętych, jednostronnie ciętych itp. (da się wyciąć znaczek w ten sposób aby pozostawić kawałek rysunku znaczka sąsiedniego). | Fi.475 Mi.626 |
| 140 PLN | |
54063 |
1948 Bolesław Bierut, znaczek makulaturowy drukowany na pomarszczonym papierze, gwarancja Walocha. | Fi.475MK Mi.523 |
| 80 PLN | |
54064 |
1948 Bolesław Bierut, znaczek z podwójnym ząbkowaniem poziomym, gwarancja. | Fi.475MK2 Mi.523 |
| 60 PLN | |
54065 |
1948 Bolesław Bierut, list z Tomaszowa Lubelskiego nadany 3.01.51 do Warszawy, znaczki z podwójną perforacją pionowąznaczki bez nadruków groszy. | Fi.475MK2 Mi.523 |
| 240 PLN | |
54066 |
1948 Bolesław Bierut, znaczek z podwójnym ząbkowaniem poziomym. | Fi.475s Mi.523 |
| 80 PLN | |
54067 |
1948 Bolesław Bierut, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.476 Mi.524 |
| 25 PLN SOLD | |
54068 |
| 25 PLN | |
54069 |
| 25 PLN | |
54070 |
1948 Bolesław Bierut, 18 zł znaczek legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.I. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu - szczątkowy druk podwójny najlepiej widoczny na liczbach rozrachunkowych i oznaczeniu walca, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.476 Mi.524 |
| 60 PLN | |
54071 |
1948 Bolesław Bierut, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.478 Mi.526 |
| 30 PLN | |
54072 |
| 30 PLN | |
54073 |
1948 Bolesław Bierut, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.478 Mi.526 |
| 30 PLN | |
54074 |
1948 Kongres Jedności Klasy Robotniczej, narożny znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.479 Mi.505 |
| 30 PLN | |
54075 |
1948 kartka maksimum z Ludwikiem Waryńskim. | Fi.481 |
| 40 PLN SOLD | |
54076 |
1948 Kongres Jedności Klasy Robotniczej, seria w okolicznościowym karnecie. | Fi.482-4 Mi.508-10 |
| 50 PLN | |
54077 |
1948 Kongres Jedności Klasy Robotniczej, serie z odmianami papieru. | Fi.482-4 Mi.508-10 |
| 90 PLN | |