53998 |
1948 karnet - "VII WYŚCIG KOLARSKI DOOKOŁA POLSKI (TOUR DE POLOGNE)", zwraca uwagę kształt wschodniej granicy Polski ze Związkiem Sowieckim jeszcze przed jej "zmianą" w 1951. | Fi.456-58 Mi.487-89 |
| 40 PLN | |
53999 |
1948 FDC - "VII Wyścig kolarski dookoła Polski", nakład 5000 sztuk, bardzo dobry stan zachowania (Mi.25 euro). | Fi.456-58 Mi.487-89 |
| 60 PLN | |
54000 |
1948 Święto Morza, serie z odmianami ząbkowań ZL10¾ i ZL11 znaczka za 6 zł. | Fi.459-61 Mi.490-2 |
| 50 PLN | |
54001 |
1948 Święto Morza, seria oryginalnie skasowana - znaczki tego wydania zostały wprowadzone do obiegu na okres zaledwie 8 dni (22-30.6.1948), ponieważ w tym okresie sprzedano tylko nieznaczną ich część, po roku w czerwcu 1949 wznowiono dalszą ich sprzedaż, znaczki oryginalnie kasowane z okresu ich krótkiego "pierwszego obiegu" należą do wyjątkowo rzadkich walorów - tu użyte: 6 zł - 28.-6 Gdańsk, 15 zł - 30.-6 Gostynin, 35 zł - 30.VI Warszawa; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja: Krawczyk (35 zł), Walocha (6 i 15 zł). | Fi.459-61 Mi.490-92 |
| 250 PLN SOLD | |
54002 |
1948 Święto Morza, znaczek za 35 zł wyjątkowo rzadko spotykany na całościach z oryginalnego obiegu pocztowego - frankatura mieszana ze znaczkami z nadrukiem "groszy" (typ 16), list wysłany 16.1.1951 z Poznania do Warszawy. | Fi.461, 513, 520 Mi.492, 651, 659 |
| 120 PLN | |
54003 |
1948 Święto Morza, znaczek bez perforacji poziomej na dole znaczka. | Fi.461MK1 Mi.492 |
| 600 PLN | |
54004 |
1948 Wystawa Ziem Odzyskanych, kartka okolicznościowa ze stemplem wystawy. | Fi.462 |
| 30 PLN | |
54005 |
1948 karnet - "WYSTAWA ZIEM ODZYSKANYCH". | Fi.462-65 Mi.493-95 |
| 60 PLN | |
54006 |
1948 Wystawa Ziem Odzyskanych, 18 zł parka legitymacyjna o ząbkowaniu ZL10¾ z oznaczeniem walca N.1.W.II. - znajdującym się pod 91/92 znaczkiem w arkuszu, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.464 Mi.495 |
| 60 PLN | |
54007 |
1948 Wystawa Ziem Odzyskanych, parka z podwójna perforacją poziomą pomiędzy znaczkami, gwarancja i opis Walocha. | Fi.464MK Mi.495 |
| 120 PLN | |
54008 |
1948 Europejska Konferencja Rozkładów Jazdy w Krakowie, znaczek na widokówce skasowany 16.10 stemplem okolicznościowym (Myślicki 48 113) o stopniu rzadkości C; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.469 Mi.504 |
| 72 PLN SOLD | |
54009 |
1948 Bolesław Bierut, znaczek za 2 zł, parka legitymacyjna z oznaczeniem walca N.1.W.I. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.470 Mi.518 |
| 40 PLN | |
54010 |
1948 Bolesław Bierut, znaczek z numerem walca na marginesie. Ząbkowanie dolne lekko przesunięte - przechodzi już przez dolne liczby rozrachunkowe. | Fi.470 Mi.518 |
| 30 PLN | |
54011 |
1948 Bolesław Bierut, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.470 Mi.518 |
| 20 PLN | |
54012 |
1948 Bolesław Bierut, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.470 Mi.518 |
| 25 PLN | |
54013 |
| 10 PLN | |
54014 |
1948 Bolesław Bierut, parka z numerem walca na marginesie. | Fi.470 Mi.519 |
| 15 PLN | |
54015 |
1948 Bolesław Bierut, blok legitymacyjny, znaczki z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze czerwonym. Ząbkowanie dolne lekko przesuniete - przechodzi już przez dolne liczby rozrachunkowe. | Fi.470 Mi.621 |
| 35 PLN | |
54016 |
1948 Bolesław Bierut, blok legitymacyjny, znaczki z nadrukiem groszy typ 1 w kolorze czarnym. | Fi.470 Mi.621 |
| 30 PLN | |
54017 |
1948 Bolesław Bierut, znaczek z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.470 |
| 30 PLN | |
54018 |
1948 Bolesław Bierut, arkusz znaczka za 2 zł złożony w połowie, znaczki z nadrukiem groszy typ 1 Centralnej Składnicy Zaopatrzenia. | Fi.470 ark. Mi.621 |
| 280 PLN | |
54019 |
1948 Bolesław Bierut, seria czysta bardzo dobry stan zachowania (Fi. 65.-). | Fi.470-78 Mi.518-26 |
| 50 PLN | |
54020 |
1948 Bolesław Bierut, parka znaczków w tym, lewy z błędem "plama na klapie marynarki" ewidentnie z innej pozycji niż opisana w katalogu. | Fi.470B1 Mi.518 |
| 30 PLN | |
54021 |
1948 Bolesław Bierut, pasek znaczków z nadrukiem groszy typ 1 w barwie fioletowej, skrajny lewy znaczek bez perforacji pionowej na marginesie. | Fi.470MK1 Mi.621 |
| 160 PLN | |
54022 |
1948 Bolesław Bierut, znaczki w barwie żółtawopomarańczowej i pomarańczowej. | Fi.470a, b Mi.518 |
| 22 PLN | |
54023 |
1948 Bolesław Bierut, znaczek z podwójną perforacją pionową na marginesie, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.470t Mi.518 |
| 100 PLN | |
54024 |
1948 Bolesław Bierut, znaczek za 3 zł, parka legitymacyjna z oznaczeniem walca N.1.W.V. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.471 Mi.519 |
| 40 PLN | |
54025 |
1948 Bolesław Bierut, blok legitymacyjny, znaczki z nadrukiem groszy typ 1 w kolorze fioletowym. | Fi.471 Mi.519 |
| 35 PLN | |
54026 |
1948 Bolesław Bierut, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.471 Mi.519 |
| 30 PLN | |
54027 |
| 30 PLN | |
54028 |
| 30 PLN | |
54029 |
1948 Bolesław Bierut, blok legitymacyjny z rzadszym numerem walca na marginesie (Babiński C+6). | Fi.471 Mi.519 |
| 70 PLN | |
54030 |
1948 Bolesław Bierut, narożny znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.471 Mi.519 |
| 30 PLN | |
54031 |
1948 Bolesław Bierut, dolna część arkusza z numerem walca na dolnym marginesie, pod 90 i 100 znaczkiem | Fi.471 Mi.519 |
| 60 PLN | |
54032 |
1948 Bolesław Bierut, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.471 Mi.519 |
| 35 PLN | |
54033 |
1948 Bolesław Bierut, blok legitymacyjny. | Fi.471 Mi.519 |
| 15 PLN | |
54034 |
1948 Bolesław Bierut, fragment arkusza znaczka za 3 zł z numerem walca na dolnym marginesie, wieloblok (8x10) złożony poziomo miedzy trzecim, a czwartym rzędem, znaczki z nadrukiem groszy typ 1 w barwie fioletowej. | Fi.471 Mi.622 |
| 90 PLN | |
54035 |
1948 Bolesław Bierut, znaczek z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.471 |
| 30 PLN | |
54036 |
| 30 PLN | |
54037 |
1948 Bolesław Bierut, czworoblok z podwójną perforacją pionową na lewym marginesie, znaczki z dyrekcyjnym nadrukiem groszy typ 1. | Fi.471MK1 Mi.622 |
| 100 PLN | |