53838 |
| 900 PLN | |
53839 |
1947 Emil Zegadłowicz, oryginalnie kasowany w U.P.WARSZAWA znaczek za 5+15 zł., znaczki z tak wysoką dopłatą niezmiernie rzadko były używane pocztowo, gwarancja. | Fi.419 Mi.453 |
| 70 PLN | |
53840 |
1947 Emil Zegadłowicz, arkusz sprzedażny, liczne podklejenia spękanej perforacji na odwrocie. | Fi.419 ark. Mi.453 |
| 200 PLN SOLD | |
53841 |
1947 "ZWIEDZAJCIE MIĘDZYNARODOWE TARGI W POZNANIU" Poznań 2, znaczki na widokówce wykonanej techniką litograficzną przedstawiającej kościół św.Marcina przed i po wojnie, ostemplowane okolicznościowo 4.V (Myślicki 47 007); sygnowane. | Fi.420A Mi.455B |
| 80 PLN | |
53842 |
1947 kultura polska, znaczek z błędem "PÓLSKA", gwarancja i opis Walocha. | Fi.420A B6 Mi.455B |
| 190 PLN SOLD | |
53843 |
1947 Kultura Polska (I) - Malarstwo - J.Matejko, J.Malczewski, J.Chełmoński; parka unikalnych prób znaczka za 1 zł. w kolorze ciemnoniebieskim, drukowanych z walca N.2.W.1 - tzw. wersja "a" z oznaczeniem walców przed 91 i za 100 znaczkiem w arkuszu drukowana dnia 22.IV.1947, która nie została przyjęta do druku ze względu na zbyt intensywny rysunek - na dole odręczna adnotacja "22 IV. nieprzyjęty do druku" prof.S.Miksteina; opisane i zreprodukowane przez L.Schmutza w Przeglądzie Filatelistycznym 2/2008 na str.75-77; w katalogu Fischera pojawiły się pierwsze próby tego wydania, na razie w sposób niepełny skatalogowane - z pierwszego wydania skatalogowano trzy próby - w tym jedną (w wersji "a") tu oferowaną (Fi. po 4000.-), z drugiego dziewięć, w tym siedem znaczka za 20 zł. z walców I, II, III, IV, V, VI i VII (Fi.po 8000.-), te ostatnie próby dokładnie opisał L.Schmutz w styczniowym numerze Filatelisty na str.38-42; wartość rzeczywista próby przy oznaczeniu walca nieco wyższa niż tej drugiej, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.420A P1 Mi.455B |
| 7 000 PLN | |
53844 |
1947 kultura polska, czworoblok z przesuniętą perforacją pionową na krawędź obrazka. | Fi.420B Mi.455A |
| 25 PLN | |
53845 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.420B Mi.455A |
| 18 PLN SOLD | |
53846 |
1947 kultura polska, znaczek z znaczek z częściowym brakiem perforacji poziomej z obiegu pocztowego. | Fi.420B MK Mi.455A |
| 20 PLN | |
53847 |
1947 Kultura Polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.421A |
| 30 PLN | |
53848 |
| 40 PLN | |
53849 |
| 25 PLN | |
53850 |
| 10 PLN | |
53851 |
1947 kultura polska, pasek marginesowy. | Fi.421B Mi.456A |
| 10 PLN | |
53852 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.421B Mi.456A |
| 15 PLN | |
53853 |
1947 Kultura polska (I) - 2 zł, ząbkowane (św.Albert Chmielowski), marginesowy czworoblok, prawy górny znaczek z błędem "plamka na brodzie" na poz.50, dodatkowo perforacja przesunięta w obu kierunkach; dobry stan zachowania; gwarancja i opis Walocha. | Fi.421B B2 Mi.456A |
| 120 PLN | |
53854 |
1947 Kultura polska (I) - 2 zł, ząbkowane (św.Albert Chmielowski), znaczek z błędem "dodatkowy wąs" na poz.18; dobry stan zachowania; gwarancja i opis Walocha. | Fi.421B B4 Mi.456A |
| 60 PLN SOLD | |
53855 |
1947 Kultura Polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.422A |
| 25 PLN | |
53856 |
1947 kultura polska, narożna parka z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.422B Mi.457A |
| 30 PLN | |
53857 |
1947 "WYSTAWA PRZEMYSŁ ZIEM ODZYSKANYCH WARSZAWA MAJ-CZERWIEC 1947" Warszawa 1, znaczki na kopercie skasowane okolicznościowo 13.6.1946 - błąd ustawienia daty rocznej!!! (Myślicki 47 008). | Fi.422B, 430B Mi.457A, 464A |
| 30 PLN | |
53858 |
1947 kultura polska, narożna parka z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.423A Mi.458B |
| 30 PLN | |
53859 |
1947 Kultura Polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.423A |
| 30 PLN | |
53860 |
| 10 PLN | |
53861 |
1947 "PIERWSZE MIĘDZYNARODOWE TARGI GDAŃSKIE" Gdańsk 2, list polecony z Gdańska do Olsztyna ze stemplem okolicznościowym (Myślicki 47 016), na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.423B |
| 40 PLN SOLD | |
53862 |
| 80 PLN | |
53863 |
1947 Kultura polska (I) - 5 zł, nieząbkowane (Bogusławski, Modrzejewska, Jaracz) o zdwojonym druku - sprawiającym wrażenie podwójnego (Fi.4500.-), kasowany z obiegu pocztowego; oznaczenie MK i gwarancja Walocha. | Fi.423B MK Mi.458A |
| 1 500 PLN | |
53864 |
1947 Kultura Polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.424A |
| 30 PLN | |
53865 |
1947 kultura polska, znaczek bez perforacji poziomej na górnym marginesie. | Fi.426B MK Mi.461A |
| 100 PLN | |
53866 |
| 150 PLN | |
53867 |
1947 Kultura Polska (I i II) - A.Mickiewicz, komplet bardzo rzadkich prób znaczka za 20 zł. w czworoblokach, próba wydania pierwszego z walca N.2.W.I w kolorze czarnym (Fi.16000.-) oraz kolejno próby wydania drugiego: z walca N.2.W.I w kolorze jasnoczerwonolila, z walca N.2.W.II w kolorze szarawofioletowym, z walca N.2.W.III w kolorze szarawofioletowym z kontrastowym rysunkiem, z walca N.2.W.IV w kolorze szarawofioletowym z rozjaśnionym rysunkiem, z walca N.2.W.V w kolorze jasnoszarawofioletowym, z walca N.2.W.VI w kolorze jasnoszarawofioletowym z kontrastowym rysunkiem i z walca N.2.W.VII w kolorze jasnoszarawofioletowym z rozjaśnionym rysunkiem (Fi.po 32000.-); w katalogu Fischera pojawiły się pierwsze próby obu wydań i to coraz dokładniej - choć nie wszystkie, skatalogowane, z pierwszego wydania skatalogowano trzy - w tym tę oferowaną, z drugiego dziewięć, w tym siedem znaczka za 20 zł. oferowanych powyżej; wszystkie próby znaczka z Mickiewiczem opisał L.Schmutz w styczniowym numerze Filatelisty z 2018 roku na str.38-42; z artykułu Lesława Schmutza "W katalogu na ich temat powinna być informacja, że istnieją jedynie po dwa czworobloki legitymacyjne takich prób. A wycenianie tych jednostkowych czworobloków traci sens skoro poza posiadanymi przeze mnie mogą być tylko takie drugie"; oferowany zestaw jest tym drugim - wspomnianym w artykule i jego kompletną dokumentacją, wartość rzeczywista próby przy oznaczeniu walca nieco wyższa niż pozostałych, wartość katalogowa wszystkich czworobloków (Fi. 240.000,-); gwarancja na każdym znaczku i opis "Próba" na każdym czworobloku Schmutz. | Fi.427 P1, 436 P- 7 Mi.462, 470 P |
| 196 000 PLN | |
53868 |
1947 kultura polska, czworoblok. | Fi.427A Mi.462B |
| 50 PLN | |
53869 |
| 6 000 PLN | |
53870 |
1947 kultura polska, narożny znaczek z numerem walca na lewym marginesie. | Fi.427B Mi.462A |
| 25 PLN | |
53871 |
| 40 PLN | |
53872 |
1947 wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, znaczek z błędem "czarna kropka pod ręką dziecka" na poz.12, czyste; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Walocha. | Fi.428 B2 Mi.471 |
| 60 PLN | |
53873 |
1947 wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, znaczek z błędem "przedłużona poprzeczka litery A". | Fi.428B1 Mi.471 |
| 35 PLN | |
53874 |
1947 kultura polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.429A Mi.463B |
| 20 PLN | |
53875 |
1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny. | Fi.429A Mi.463B |
| 30 PLN | |
53876 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.429A Mi.463B |
| 15 PLN | |
53877 |
| 30 PLN | |