41654 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 6 zł. z błędem na poz.49 "liczba 17 na tej samej wysokości co Stycznia, zniekształcona szyjka litery S" - cechy te występują tylko na znaczkach przedrukowanych formami B i C, w których liczbę 17 wymieniono - bardzo rzadkie, dodatkowo nadruk znacznie przesunięty w górę, gwarancja. | Fi.391 B Mi.424 |
| 125 PLN | |
41655 |
1946 FDC - "1.rocznica wyzwolenia Warszawy", znaczek za 8 zł z błędem na poz.22 "poziome linie nad literami O i L w wyrazie WOLNA" na prawidłowo opłaconym liście poleconym II klasy, wysłanym 17.I - w dniu wejścia do obiegu - z Sochaczewa do Warszawy, bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.392 B Mi.425 |
| 400 PLN | |
41656 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 8 zł. z błędem na poz.39 "liczne uszkodzenia w cyfrze 7 i literze S w dacie 17 Stycznia", gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.392 B Mi.425 |
| 50 PLN | |
41657 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 8 zł. z błędem na znaczku podstawowym z I walca na poz.48 "kropka pod lewym prostokątem", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.392 B6 Mi.425 |
| 180 PLN | |
41658 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 8 zł. z błędem na poz.45 "grube cyfry 17 i ścienione S", gwarancja i oznaczenie. | Fi.392 b Mi.425 |
| 60 PLN | |
41659 |
| 150 PLN | |
41660 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 10 zł. z błędem na poz.7 "wcięcie w cyfrze 7" i dodatkowo w wersji pogłebionej "wcięcie w cyfrze 1", gwarancja i oznaczenie. | Fi.393 B1 Mi.426 |
| 60 PLN | |
41661 |
| 60 PLN | |
41662 |
1946 83. rocznica Powstania Styczniowego, dziewięcioblok. | Fi.394 Mi.427 |
| 126 PLN SOLD | |
41663 |
1946 lotniczy list polecony z Warszawy 7.IX.46 Francji, stempel urzędu cenzury nr 3292 i kontroli dewizowej na odwrocie. | Fi.395 Mi.428 |
| 121 PLN SOLD | |
41664 |
1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, 5 zł - frankatura wielokrotna, list pobraniowy wysłany 15.II.47 z Warszawy do Starachowic, datownik odbiorczy Starachowice-Wierzbnik na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.395 Mi.428 |
| 40 PLN | |
41665 |
1946 kartka polecona z Świecia do Torunia. | Fi.395, 406, 407, Cp95 |
| 80 PLN | |
41666 |
1946 wydanie lotnicze, seria stemplowana grzecznościowo stemplem okolicznościowym Targów Jesiennych w Poznaniu. | Fi.395-400 Mi.428-33 |
| 90 PLN | |
41667 |
1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, 5 zł - frankatura mieszana, list polecony wysłany 21.8.1948 z Tomaszowa Lubelskiego do Warszawy, na odwrocie datownik odbiorczy. | Fi.395I, 446 Mi.428, 481 |
| 40 PLN | |
41668 |
1946 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek za 5 zł bez numeru kontrolnego w czworobloku, ząbkowanie ZL 10¾, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.395II Mi.428I |
| 200 PLN SOLD | |
41669 |
1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, kasowany znaczek za 5 zł. z błędem "brak perforacji pionowej pomiędzy znaczkiem a marginesem" (Fi.300.-), piękny stan, gwarancja i opis. | Fi.395Ibx MK1 Mi.425 |
| 300 PLN | |
41670 |
1946 list polecony z Błażowej do Danii, stempel urzędu cenzury nr 3166. | Fi.396 Mi.429 |
| 36 PLN SOLD | |
41671 |
1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, niespotykany w takim wielobloku pasek trzech prób znaczka za 10 zł. w kolorze niebieskim, z pełną oryginalną gumą bez podlepki ani jej śladu (Fi.6000.-), gwarancja Mikstein. | Fi.396 P2 Mi.429 |
| 6 000 PLN | |
41672 |
| 70 PLN | |
41673 |
1946 wydanie lotnicze, znaczek bez ząbkowania poziomego na górze znaczka. | Fi.396MK1 |
| 90 PLN | |
41674 |
| 3 200 PLN | |
41675 |
1946 wydanie lotnicze, parka znaczków ciętych, gwarancja Mikstein. | Fi.396nz Mi.429U |
| 800 PLN | |
41676 |
1946 wydanie lotnicze, parka znaczków ciętych, gwarancja Schmutz. | Fi.396nz Mi.429U |
| 800 PLN | |
41677 |
1946 list polecony z Suwałk do czerwonego Krzyża w Genewie, stempel urzędu cenzury nr 3303, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.398 Mi.431 |
| 54 PLN SOLD | |
41678 |
1946 wydanie lotnicze, list polecony z Ciechanowa nadany 7.4.50 do Mławy. | Fi.398 Mi.431 |
| 23 PLN SOLD | |
41679 |
1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, 20 zł - frankatura pojedyncza, ekspresowy list polecony wysłany 12.9 z miejscowości Wiśnicz Nowy do Warszawy, nadawcą jest płk.dypl.dr Wojciech Pietras, datownik odbiorczy na odwrocie. | Fi.398 Mi.431 |
| 45 PLN SOLD | |
41680 |
1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, marginesowy znaczek za 20 zł. z lekkim na górze i znacznym przesunięciem perforacji poziomej pomiędzy znaczkiem a marginesem, piękny stan, gwarancja i opis. | Fi.398 MK Mi.431 |
| 72 PLN SOLD | |
41681 |
1946 lotniczy list polecony z Wrocławia do Stanów Zjednoczonych, stempel urzędu cenzury nr 3208, na odwrocie stemple odbiorcze. | Fi.398, 385, 405 |
| 54 PLN SOLD | |
41682 |
1946 lotniczy list polecony z Warszawy do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie stemple odbiorcze. | Fi.398, 399 |
| 60 PLN | |
41683 |
1946 lotniczy list polecony z Białej Podlaskiej do Szwajcarii, stempel urzędu cenzury nr 3281, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.399 Mi.432 |
| 80 PLN SOLD | |
41684 |
1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, znaczek z błędem na poz. 82 (N.I.W.1.) "bumerang nad ruinami na wysokości pierwszej litery A w WARSZAWA", bardzo dobry stan zachowania, gwarancja. | Fi.399 B5 Mi.432 |
| 60 PLN | |
41685 |
1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, 30 zł - frankatura wielokrotna (Fi.150,-), list lotniczy, wysłany 12.12.1947 z miejscowości Kępno do Nowego Jorku; dobry stan zachowania, koperta u góry nieznacznie uszkodzona podczas otwierania (Fi.150.-). | Fi.400 Mi.433 |
| 80 PLN | |
41686 |
1946 samolot nad Warszawą, 30 zł - frankatura wielokrotna, polecony list lotniczy wysłany 25.1.47 z Zaklikowa do USA, znaczki skasowane stemplem prowizorycznym - datownikiem okupacyjnym ZAKLIKOW z wyróżnikiem "b" i usuniętymi pozostałymi napisami (P26 - wg. najnowszej klasyfikacji Z.Mąki), stempelek polecenia i odręczne oznaczenie "Lotniczy paravion"; na odwrocie datowniki: nowojorski przejściowy i odbiorczy; walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Fi.150.-). | Fi.400 Mi.433 |
| 120 PLN | |
41687 |
1946 wydanie lotnicze, lotniczy list polecony z Krasnobrodu wysłany 10.8.47 do Wielkiej Brytanii, prowizoryczny kasownik Krasnobrodu z ręcznie wpisana datą. | Fi.400 Mi.433 |
| 170 PLN SOLD | |
41688 |
1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, 30 zł z błędem na poz.44 (W.1.) "łuk pod L w LOTNICZA"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.400 by2 B4 Mi.428 |
| 80 PLN | |
41689 |
| 80 PLN | |
41690 |
1946 Polacy w wojnie domowej w Hiszpanii, znaczek na specjalnej karcie skasowany 14.4 w urzędzie Szczecin 1 fioletowym stemplem okolicznościowym "TRZYMAMY STRAŻ NAD ODRĄ * DNI SZCZECINA 12-14.4.46" z wyróżnikiem "d" (Myślicki 46 006). | Fi.401 Mi.434 |
| 80 PLN | |
41691 |
1946 Polacy w wojnie domowej w Hiszpanii, marginesowa parka pozioma znaczków za 3+5 zł, prawy z błędem na poz.5 "szabla", czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis. | Fi.401 B1 Mi.434 |
| 150 PLN | |
41692 |
1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii, znaczek z błędem "szabla". | Fi.401B1 Mi.434 |
| 70 PLN | |
41693 |
1946 600 lecie Bydgoszczy, znaczek na dużym wycinku ostemplowany 24.4 wirnikiem okolicznościowym "600-LECIE BYDGOSZCZY" w urzędzie Bydgoszcz 1 (Myślicki 46 101), bardzo dobry stan zachowania. | Fi.402 Mi.435 |
| 70 PLN | |