41814 |
1947 Sejm Ustawodawczy, wydanie przedrukowe, znaczek podstawowy z błędem na poz.2 "ukośna kreska nad K w POLSKA"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.416 B1 Mi.451 |
| 150 PLN | |
41815 |
| 180 PLN | |
41816 |
| 50 PLN | |
41817 |
1947 rocznik znaczków czystych (Fi.396.-). | Fi.416-43 Mi.451-78 |
| 440 PLN | |
41818 |
1947 XXII Narciarskie Mistrzostwa Polski, czworoblok znaczków za 5+15 zł. z wyraźnym abklatschem i z trzema błędami na znaczkach podstawowych: na poz.55 "kropka przy prawym G", na poz.56 "kropka nad K" i na poz.65 "ukośne kreski od liter L i KA", gwarancja Schmutz. | Fi.417 B+B+B Mi.452 |
| 216 PLN SOLD | |
41819 |
1947 XXII Narciarskie Mistrzostwa Polski, znaczek za 5+15 zł z najwyraźniejszym w tym wydaniu błędem znaczka podstawowego "kropka przy A w POCZTA" na poz.100 i lekką drugostronną przebitką nadruku (abklatsch); dobry stan zachowania (delikatne przebarwienie na odwrocie); gwarancja i opis. | Fi.417 B5 Mi.452 |
| 100 PLN | |
41820 |
1947 XXII Narciarskie Mistrzostwa Polski, lewy znaczek z błędem "trójkątna plama pomiędzy literami KI w wyrazie POLSKI, i prawa belka wyszczerbiona z lewej strony". | Fi.417B Mi.452 |
| 50 PLN | |
41821 |
1947 XXII Narciarskie Mistrzostwa Polski, znaczek z silnie przesuniętym w poziomie nadrukiem, druk małą ilością farby, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.417MK Mi.452 |
| 100 PLN | |
41822 |
1947 XXII Narciarskie Mistrzostwa Polski, znaczek ze zdwojonym drukiem znaczka podstawowego, gwarancja i oznaczenie MK Walocha. | Fi.417MK Mi.452 |
| 100 PLN | |
41823 |
1947 XXII Narciarskie Mistrzostwa Polski, znaczek z nadrukiem przesuniętym w poziomie przechodzącym częściowo na sąsiedni znaczek. | Fi.417MK1 Mi.452 |
| 30 PLN | |
41824 |
| 600 PLN | |
41825 |
1947 wydanie przedrukowe, parka z przesuniętym w pionie nadrukiem, gwarancja i opis Wysocki. | Fi.418 Mi.454 |
| 150 PLN | |
41826 |
| 150 PLN | |
41827 |
1947 wydanie przedrukowe, narożny czworoblok znaczków ciętych z lekko przesuniętym czerwonym nadrukiem nowej wartości 5/6 zł. z oznaczeniem walca N.1.W.IV. pod 91/92 znaczkiem na dolnym marginesie; na tym wydaniu występuje ono tylko w tym narożniku arkusza, więc blok legitymacyjny ciętego znaczka jest unikalny, gwarancja Schmutz. | Fi.418 nz Mi.454 U |
| 2 400 PLN | |
41828 |
1947 wydanie przedrukowe, parka z podwójnym ząbkowaniem poziomym pomiędzy znaczkami, gwarancja Walocha. | Fi.418MK1 Mi.454 |
| 150 PLN | |
41829 |
1947 wydanie przedrukowe, marginesowy czworoblok znaczków z pomarańczowym nadrukiem nowej wartości 5/6 zł., prawy dolny z błędem na poz.98 "uszkodzone Z w ZŁ", gwarancja. | Fi.418b B Mi.454 |
| 72 PLN SOLD | |
41830 |
1947 wydanie przedrukowe, znaczek cięty, gwarancja Schmutz. | Fi.418nz Mi.454U |
| 200 PLN | |
41831 |
1947 wydanie przedrukowe, cięty czworoblok, gwarancja Perzyński. | Fi.418nz Mi.454U |
| 800 PLN | |
41832 |
1947 wydanie przedrukowe, znaczek cięty, gwarancja eksperta PZF. | Fi.418nz Mi.454U |
| 180 PLN | |
41833 |
| 200 PLN | |
41834 |
| 900 PLN | |
41835 |
| 900 PLN | |
41836 |
1947 Emil Zegadłowicz, oryginalnie kasowany w U.P.WARSZAWA znaczek za 5+15 zł., znaczki z tak wysoką dopłatą niezmiernie rzadko były używane pocztowo, gwarancja. | Fi.419 Mi.453 |
| 70 PLN | |
41837 |
1947 Emil Zegadłowicz, czworoblok. | Fi.419 Mi.453 |
| 15 PLN SOLD | |
41838 |
1947 Kultura Polska (I) - Malarstwo - J.Matejko, J.Malczewski, J.Chełmoński; dwa czworobloki unikalnych prób znaczka za 1 zł. w kolorze ciemnoniebieskim, drukowanych z walca N.2.W.1 - pierwszy to tzw. wersja "a" z oznaczeniem walców przed 91 i za 100 znaczkiem w arkuszu drukowana dnia 22.IV.1947, która nie została przyjęta do druku ze względu na zbyt intensywny rysunek; drugi to próby z ostatniej fazy tzw. wersja "b" z oznaczeniem walców przeniesionym pod 91 i 100 znaczek - jak w wydaniu definitywnym, drukowana 26.IV.1947, która została zaakceptowana i wykorzystana do druku znaczków, ale dopiero po oczyszczeniu - stosowna adnotacja prof.S.Miksteina na dolnym marginesie; wszystko opisane i zreprodukowane przez L.Schmutza w Przeglądzie Filatelistycznym 2/2008 na str.75-77; po oczyszczeniu walca przystąpiono do druku znaczków; w katalogu Fischera pojawiły się pierwsze próby tego wydania, na razie w sposób niepełny skatalogowane - z pierwszego wydania skatalogowano trzy próby - w tym jedną (w wersji "a") tu oferowaną (Fi. po 4000.-), z drugiego dziewięć - znaczka za 3 zł. z walca W.II, znaczka za 10 zł. z walca W.II i znaczka za 20 zł. z walców I, II, III, IV, V, VI i VII (Fi.po 8000.-); te właśnie próby (z Mickiewiczem) opisał L.Schmutz w styczniowym numerze Filatelisty z 2018 roku na str.38-42 i w ślad za tą publikacją wszystkie inne też zostaną pewnie po wielu latach prawidłowo skatalogowane; wartość rzeczywista prób przy oznaczeniu walca nieco wyższa niż pozostałych, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.420 P1(a, b) Mi.455 |
| 26 000 PLN | |
41839 |
1947 Kultura Polska I wydanie, Malarstwo - nieząbkowany znaczek za 1 zł, blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.II. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.420A Mi.455B |
| 80 PLN | |
41840 |
1947 kultura polska, znaczek z błędem "PÓLSKA", gwarancja i opis Walocha. | Fi.420A B6 Mi.455B |
| 40 PLN | |
41841 |
1947 kultura polska, czworoblok z przesuniętą perforacją pionową na krawędź obrazka. | Fi.420B Mi.455A |
| 25 PLN | |
41842 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.420B Mi.455A |
| 20 PLN | |
41843 |
1947 kultura polska, narożna parka z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.420B Mi.455A |
| 25 PLN SOLD | |
41844 |
1947 kultura polska, znaczek z znaczek z częściowym brakiem perforacji poziomej z obiegu pocztowego. | Fi.420B MK Mi.455A |
| 20 PLN | |
41845 |
1947 Kultura Polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.421A |
| 30 PLN | |
41846 |
| 25 PLN | |
41847 |
| 10 PLN | |
41848 |
1947 Kultura polska (I) - 2 zł, ząbkowane (św.Albert Chmielowski), 6-blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.I. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, na znaczku 98 błąd "kropka na czole", czyste; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.421B Mi.456A |
| 120 PLN | |
41849 |
1947 kultura polska, pasek marginesowy. | Fi.421B Mi.456A |
| 10 PLN | |
41850 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.421B Mi.456A |
| 15 PLN | |
41851 |
1947 Kultura Polska, parka znaczków z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.421B |
| 30 PLN SOLD | |
41852 |
1947 kultura polska, narożna parka z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.422A Mi.457B |
| 30 PLN SOLD | |
41853 |
| 30 PLN SOLD | |