41494 |
| 50 PLN | |
41495 |
1945 zabytki Gdańska, 1 zł + 2 zł - frankatura dwukolorowa, widokówka wysłana 2.4.47 z Warszawy do Ząbkowic Śląskich, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.377, 378 Mi.410, 411 |
| 20 PLN | |
41496 |
1945 zabytki Gdańska, 2 zł + 3 zł - frankatura dwukolorowa, list wysłany 16.4.47 z Gdańska do Ząbkowic Śląskich, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.377, 379A Mi.410, 412B |
| 30 PLN | |
41497 |
1945 zabytki Gdańska, seria cięta na wycinku oryginalnego listu z Krakowa wysłanego w pierwszym dniu obiegu znaczków, liczone jako same znaczki (Fi.265.-). | Fi.377-79 nz Mi.410-12A U |
| 270 PLN SOLD | |
41498 |
1945 zabytki Gdańska, prawy znaczek z drukiem na pomarszczonym papierze. | Fi.377MK Mi.410 |
| 50 PLN SOLD | |
41499 |
1945 zabytki Gdańska, znaczek cięty. | Fi.377nz Mi.410U |
| 60 PLN | |
41500 |
| 80 PLN | |
41501 |
1945 zabytki Gdańska, znaczek cięty, gwarancja Ryblewski. | Fi.377nz Mi.410U |
| 35 PLN | |
41502 |
1945 zabytki Gdańska, czworoblok znaczków ciętych. | Fi.377nz Mi.410U |
| 160 PLN | |
41503 |
1945 Zabytki Gdańska, 2 zł ząbkowanie liniowe ZL10¾ znaczek legitymacyjny z oznaczeniem walca N.4.W.II. - znajdującym się pod 91 i 92 znaczkiem w arkuszu, liczby rozrachunkowe na marginesie pod znaczkiem - nakład 4; czyste, bardzo dobry stan zachowania (perforacja w kilku miejscach pęknięta). | Fi.378 Mi.411 |
| 60 PLN | |
41504 |
1945 Zabytki Gdańska, 2 zł ząbkowanie liniowe ZL11 znaczek legitymacyjny z oznaczeniem walca N.2.W.I. - znajdującym się pod 91 i 92 znaczkiem w arkuszu, liczby rozrachunkowe na lewym marginesie - nakład 2; czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.378 Mi.411 |
| 40 PLN | |
41505 |
1945 lotniczy list polecony z Warszawy do Czerwonego Krzyża w Genewie, stempel cenzury wojskowej nr 676. | Fi.378, 379B |
| 60 PLN | |
41506 |
1945 zabytki Gdańska, parka znaczków ciętych na papierze grubym, gwarancja z opisem. | Fi.379A Mi.412B |
| 160 PLN | |
41507 |
1945 zabytki Gdańska, parka prób arkuszowych w barwie fioletowej, gwarancja Łaszkiewicz, Walocha. | Fi.379P3 Mi.412 |
| 4 800 PLN | |
41508 |
| 2 500 PLN | |
41509 |
1945 Warszawa oskarża, kartka z Mikulczyc 8.4.46 do Bochni, znaczek z prywatnym ząbkowaniem z Mikulczy, kasownik prowizoryczny - niemy datownik poniemiecki z wierszowym stempelkiem "Mikulczyce", osobliwe życzenia "Wesołego Alleluja" na kartce komunistycznej organizacji Towarzystwa Przyjaciół Żołnierza. | Fi.380 |
| 220 PLN | |
41510 |
1945 Warszawa oskarża, zestaw 20 znaczków z prywatnym ząbkowaniem z różnych miejscowości. | Fi.380-4 |
| 120 PLN | |
41511 |
1945 Warszawa oskarża, seria stemplowana na kopercie. | Fi.380-5 |
| 40 PLN | |
41512 |
1945 Warszawa oskarża, znaczek w barwie jasno karminowoczerwonej na papierze y4a, gwarancja i opis Walocha. | Fi.380a Mi.414 |
| 10 PLN SOLD | |
41513 |
1945 Warszawa oskarża, znaczek w barwie karminowoczerwonej na papierze y4a, gwarancja i opis Walocha. | Fi.380b Mi.414 |
| 10 PLN | |
41514 |
1945 Warszawa oskarża, znaczek w barwie karminowoczerwonej na papierze y2b, gwarancja i opis Walocha. | Fi.380b Mi.414 |
| 10 PLN | |
41515 |
| 10 PLN | |
41516 |
1945 Warszawa oskarża, znaczek w barwie jasno brązowawokarminowej na papierze y4a, gwarancja i opis Walocha. | Fi.380d Mi.414 |
| 135 PLN SOLD | |
41517 |
1945 Warszawa oskarża, list z Środy do Zalesia opłacony znaczkiem z prywatnym ząbkowaniem. | Fi.381 Mi.415 |
| 60 PLN | |
41518 |
| 45 PLN | |
41519 |
1945 Warszawa oskarża, polecony list firmowy z Środy 22.2.46 do Rudy Śląskiej, znaczki z prywatnym ząbkowaniem z Środy. | Fi.381 |
| 90 PLN SOLD | |
41520 |
| 30 PLN | |
41521 |
1945 Warszawa oskarża, znaczek z błędem "belka w oknie" na wycinku listu obiegowego. | Fi.381B1 Mi.415 |
| 50 PLN | |
41522 |
| 20 PLN | |
41523 |
1945 Warszawa oskarża - katedra Św.Jana, znaczek za 3 zł. w rzadkim kolorze jasnoniebieskim na szarawożółtym papierze o grubości 0,07-0,08 mm z prześwitującym na rewersie rysunkiem znaczka, gwarancja i oznaczenie. | Fi.381a y2a Mi.415 |
| 80 PLN SOLD | |
41524 |
1945 Warszawa oskarża, 3 zł niebieski - frankatura wielokrotna, list polecony wysłany 30.3.46 z Nowego Dworu Mazowieckiego do Warszawy; znaczki skasowane stemplem prowizorycznym dużym datownikiem dwuobrączkowym z wyróżnikiem "b"; na odwrocie datowniki odbiorcze; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis odmiany znaczka. | Fi.381b Mi.415 |
| 72 PLN SOLD | |
41525 |
1945 Warszawa oskarża, znaczek w barwie jasno szarawoniebieskiej na papierze y2a, gwarancja i opis Walocha. | Fi.381d Mi.415 |
| 20 PLN SOLD | |
41526 |
1945 Warszawa oskarża, znaczek w barwie szaroniebieskiej na papierze y3b, gwarancja i opis Walocha. | Fi.381f Mi.415 |
| 10 PLN SOLD | |
41527 |
1945 Warszawa oskarża, 3 zł jasnoszaroultramarynowy - frankatura wielokrotna, list polecony wysłany 12 6 46 z Iłowa do Płocka; znaczki skasowane tzw. "datownikiem radzieckim" IŁÓW k.SOCHACZEWA z wyróżnikiem "a"; prowizoryczny stempelek polecenia, na odwrocie datownik odbiorczy z 3.IV.46 i doklejone zaświadczenie; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis odmiany znaczka. | Fi.381h Mi.415 |
| 180 PLN SOLD | |
41528 |
1945 Warszawa oskarża, znaczek w barwie szaro fioletowoniebieskiej na papierze y3a, gwarancja i opis Walocha. | Fi.381j Mi.415 |
| 25 PLN SOLD | |
41529 |
1945 Warszawa oskarża, znaczek w barwie szarofioletowoniebieskiej na papierze y2a, gwarancja i opis Walocha. | Fi.381j Mi.415 |
| 15 PLN SOLD | |
41530 |
1945 Warszawa oskarża, znaczek w barwie niebieskawozielonej na papierze y5, gwarancja i opis Walocha. | Fi.382b Mi.416 |
| 15 PLN SOLD | |
41531 |
| 10 PLN SOLD | |
41532 |
1945 Warszawa oskarża, 6 zł - frankatura wielokrotna, polecony list ekspresowy wysłany 19.3.46 z urzędu Zakopane 1 do Wierzbnika; doskonale odciśnięty kasownik odbiorczy "STARACHOWICE-WIERZBNIK 1" z 22.3 w bardzo rzadko stosowanym czerwonym kolorze; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.383 Mi.417 |
| 50 PLN | |
41533 |
1945 Warszawa oskarża, znaczek w barwie niebieskawoczarnej na papierze y3a, gwarancja i opis Walocha. | Fi.383b Mi.417 |
| 25 PLN | |