41454 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym poziomo i, co rzadsze, skrzywionym nadrukiem. | Fi.376a Mi.409b |
| 40 PLN | |
41455 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętą perforacją pionową wchodzącą minimalnie na rysunek znaczka - o ile nadruki na tym wydaniu "chodzą", to do zrobienia tego wydania użyto przeważnie dobrze scentrowanych arkuszy. | Fi.376a Mi.409b |
| 35 PLN SOLD | |
41456 |
1945 wydanie przedrukowe, list z Gdyni 8 do Gdańska. | Fi.376a Mi.409b |
| 60 PLN | |
41457 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym nadrukiem. | Fi.376a Mi.409b |
| 40 PLN | |
41458 |
1945 kartka z Płocka 19.12.45 do Bydgoszczy, przejściowy prowizoryczny kasownik z Płocka. | Fi.376a Mi.409b |
| 120 PLN | |
41459 |
1945 wydanie przedrukowe, narożny znaczek za 1,50 zł./25 gr. ze znacznie przesuniętym w skos nadrukiem I Formy, pęknięciem i wcięciem w lewej belce, podlepka na marginesie, gwarancja. | Fi.376a Mi.409b |
| 200 PLN | |
41460 |
1945 "PIERWSZA WYSTAWA TARGI PRZEMYSŁU LUBELSZCZYZNY LUBLIN 25.IX. - 15.X.1945", list z Lublina do Tarnowa ze stemplem okolicznościowym (Myślicki 45 207). | Fi.376a |
| 30 PLN | |
41461 |
1945 list polecony z Henrykowa koło Warszawy do Warszawy, znaczki unieważnione ręcznie, prowizoryczna erka, na odwrocie stempel odbiorczy Warszawa 51. | Fi.376a, 377 Mi.409b, 410 |
| 144 PLN SOLD | |
41462 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł./25 gr. ze znacznie przesuniętym w prawo nadrukiem I Formy, dodatkowo z błędem na poz. "dziura w belce", gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.376a B Mi.409b |
| 200 PLN | |
41463 |
| 35 PLN | |
41464 |
1945wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym w pionie nadrukiem wychodzącym na sąsiedni znaczek, gwarancja Petriuk. | Fi.376aMK Mi.409b |
| 100 PLN | |
41465 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem. | Fi.376aMK Mi.409b |
| 100 PLN | |
41466 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem, rozmazany rysunek znaczka. | Fi.376aMK Mi.409b |
| 120 PLN | |
41467 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym w pionie nadrukiem, gwarancja z oznaczeniem MK Walocha. | Fi.376aMK Mi.409b |
| 80 PLN | |
41468 |
1945 wydanie przedrukowe, pasek znaczków z nadrukiem na zagiętym papierze - jeden znaczek z niekompletnym nadrukiem, dwa znaczki bez nadruku, brakujący na froncie nadruk na zagiętej w czasie druku stronie gumowanej, dekoracyjny walor, fotoatest Walocha. | Fi.376aMK Mi.409b |
| 720 PLN SOLD | |
41469 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek silnie przesuniętym nadrukiem typ 1 przechodzącym na sąsiedni znaczek. | Fi.376a MK Mi.409b |
| 120 PLN | |
41470 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek w rzadko spotykanym nadrukiem niewielką ilością farby - praktycznie nie widoczny napis "ZŁ". | Fi.376a MK Mi.409b |
| 200 PLN | |
41471 |
| 60 PLN | |
41472 |
1945 wydanie prowizoryczne, znaczek z odwróconym nadrukiem, podlepki, gwarancja Gryżewski. Perzyński. | Fi.376aNo Mi.409bK |
| 380 PLN | |
41473 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z odwróconym nadrukiem formy III, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.376aNo Mi.409bK |
| 500 PLN | |
41474 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym III formy, gwarancja Mikulski. | Fi.376aNo Mi.409bK |
| 500 PLN | |
41475 |
| 500 PLN | |
41476 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym formą III typ 2, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.376aNo III Mi.409bK |
| 500 PLN | |
41477 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z rzadkim podwójnym nadrukiem formy III z poz. 49, gwarancja Schmutz. | Fi.376aNp III Mi.409b DD |
| 3 000 PLN | |
41478 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczki za 1,50 zł (II forma) - frankatura wielokrotna, koperta ofrankowana paskiem poziomym 4 znaczków w różnych typach - T1+T1+T2+T2, na pierwszym z lewej znaczku błędy: "wyszczerbiona lewa część prawej dolnej belki i kwadratowa dziura w górnej części belki nadruku", na pierwszym z prawej znaczku "uszkodzona cyfra 1 nadruku"; list wysłany 21.03.46 z Częstochowy do Opoczna, znaczki skasowane stemplem prowizorycznym - datownikiem dwuobrączkowym z mostkiem "R CZĘSTOCHOWA" z wyróżnikiem "a" (C188c wg najnowszej monografii pp Z.Mąki J.Walochy i A.Kielbasy-Schoeni'ego "Znaki nadawcze używane na korespondencji w placówkach pocztowych Rzeczypospolitej Polskiej od 1944 roku"); na odwrocie stempel odbiorczy z 23 3 tzw. "datownik radziecki" OPOCZNO z wyróżnikiem "a"; dobry stan zachowania. | Fi.376a T1+T2 Mi.409b |
| 400 PLN | |
41479 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł w kolorze brązowoczerwonym (III forma, typ 2) - frankatura pojedyncza, belka zasłaniająca dawną wartość uszkodzona z prawej strony, widokówka wysłana 22.XII z Łodzi do Warszawy, znaczek skasowany prowizorycznym datownikiem łódzkim; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.376aT2 Mi.409b |
| 100 PLN | |
41480 |
1945 wydanie przedrukowe, parka znaczków z nadrukami typ 1 i typ 2 w parce na liście firmowym z Miechowa do Krakowa. | Fi.376a typ1-2 Mi.409b |
| 60 PLN SOLD | |
41481 |
| 380 PLN | |
41482 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek w barwie czerwonej z nadrukiem formy II typ 2, gwarancja Gryżewki, Schmutz. | Fi.376b Mi.409a |
| 1 500 PLN | |
41483 |
1945 wydanie przedrukowe, list polecony z Witkowa do Ostrowa Wielkopolskiego, unikalna opłata czworoblokiem znaczków w barwie czerwonej wydania przedrukowego, opłata zawyżona (zbędny znaczek z serii rocznicy wyzwolenia Warszawy), niemniej z oryginalnego obiegu pocztowego, dekoracyjny i bardzo rzadki walor, fotoatest Mikulski. | Fi.376b, 390 Mi.409a, 423 |
| 5 000 PLN | |
41484 |
1945 wydanie przedrukowe, dwa kasowane znaczki za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z nadrukiem I formy poz.78 i 90 (Mi.2x500 euro); to najdroższe znaczki powojennej Polski znajdujące się w prawdziwym obiegu pocztowym, te doskonale ilustrują jak je pozyskiwano - wycięte z koperty nadanej w Sosnowcu, szukano ich w całej Polsce, znaleziono na listach z jedynie kilku miast, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.376b F.I Mi.409a |
| 1 600 PLN | |
41485 |
1945 wydanie przedrukowe, parka kasowanych znaczków za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z nadrukiem II formy typ 1+2 poz.67/68 (Fi.4000.-); to najdroższe znaczki powojennej Polski znajdujące się w prawdziwym obiegu pocztowym, ten wycinek doskonale ilustruje jak je pozyskiwano - ze zwykłych obiegowych kopert; szukano ich w całej Polsce, a znaleziono na listach z kilku jedynie miast, pozyskanie z obiegowych znaczków nierozerwanej parki o różnych typach nadruku dużo trudniejsze niż w przypadku znaczków czystych, gwarancja i opis Ryblewski. | Fi.376b F.II T.1+2 Mi.409a |
| 3 400 PLN | |
41486 |
1945 wydanie przedrukowe, kasowany znaczek za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z nadrukiem II formy - typ 2, z błędem na znaczku podstawowym z II walca na poz.100 "wypustka na pierwszym A" i błędem nadruku "belka uszkodzona po prawej", gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.376b F.II T.2 B Mi.409a |
| 800 PLN | |
41487 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek w barwie czerwonej z rzadkim nadrukiem formy I z poz. 16, gwarancja Gryżewski, Walocha. | Fi.376b FI Mi.409a |
| 6 000 PLN | |
41488 |
1945 wydanie przedrukowe, parka znaczków za 1,50 zł./25 gr. w kolorze czerwonym (Mi.2 x 800 euro) - z nadrukiem II formy poz.57/58; po lewej typu 1, a po prawej typu 2 (Fi.4000.-), najlepszy znaczek podstawowy Polski Ludowej, sygnowane RMK, gwarancja Mikulski, z opisem Wiatrowski. | Fi.376b FII T1+2 Mi.409a |
| 4 000 PLN | |
41489 |
| 6 000 PLN | |
41490 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek w barwie czerwonej z nadrukiem II z poz. 26 z obiegu pocztowego, gwarancja i oznaczenie pozycji Walocha. | Fi.376b typ2 Mi.409a |
| 432 PLN SOLD | |
41491 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek w barwie ciemnobrązowoczerwonej, gwarancja z opisem Schmutz. | Fi.376d Mi.409 |
| 1 534 PLN SOLD | |
41492 |
1945 Zabytki Gdańska, 1 zł nakład z 1947 roku ząbkowanie liniowe ZL 11 parka pozioma blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.5.W.I. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, pod znaczkami liczby rozrachunkowe; w "Podręczniku Specjalizowanym Polskich Znaczków Pocztowych 1944-1999" katalogowany oddzielnie; czyste, dobry stan zachowania. | Fi.377 Mi.410 |
| 200 PLN | |
41493 |
| 90 PLN | |