41854 |
1947 kartka firmowa z Rybnika 8.10.47 do Jarząbkowic. | Fi.422A Mi.457B |
| 10 PLN | |
41855 |
1947 Kultura Polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.422A |
| 25 PLN | |
41856 |
1947 Kultura Polska (I) - 3 zł ząbkowane (Fryderyk Chopin), parka pozioma blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.II. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.422B Mi.457A |
| 40 PLN | |
41857 |
1947 kultura polska, narożna parka z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.422B Mi.457A |
| 30 PLN | |
41858 |
1947 "3 ROCZNICA UWOLNIENIA MIASTA OD OKUPANTA" Rzeszów, znaczek na specjalnej karcie ostemplowany 2.VIII kasownikiem okolicznościowym w kolorze niebieskim; stempel stosowany wyłącznie tego dnia (Myślicki 47 029); temat - ARCHITEKTURA. | Fi.422B Mi.457A |
| 50 PLN | |
41859 |
1947 kultura polska, narożna parka z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.423A Mi.458B |
| 30 PLN | |
41860 |
1947 Kultura Polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.423A |
| 30 PLN | |
41861 |
| 10 PLN | |
41862 |
1947 kultura polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.423B Mi.458A |
| 25 PLN SOLD | |
41863 |
1947 kultura polska, narożna parka z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.423B Mi.458A |
| 80 PLN SOLD | |
41864 |
1947 "PIERWSZE MIĘDZYNARODOWE TARGI GDAŃSKIE" Gdańsk 2, list polecony z Gdańska do Olsztyna ze stemplem okolicznościowym (Myślicki 47 016), na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.423B |
| 40 PLN | |
41865 |
1947 ekspresowy list polecony z Wrocławia do Poznania, znaczki unieważnione stemplem "POCZTA PERONOWA" z Wrocławia, na odwrocie stempel odbiorczy, dodatkowo wycinek ze stemplem poczty peronowej w Krakowie | Fi.423B |
| 190 PLN SOLD | |
41866 |
1947 Kultura Polska (I) - Teatr, makulaturowy znaczek za 5 zł. z obiegu pocztowego bez części obrazka w lewym górnym narożniku, gwarancja i oznaczenie MK. | Fi.423B MK Mi.458A |
| 300 PLN | |
41867 |
| 80 PLN | |
41868 |
1947 kultura polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.424A Mi.459B |
| 22 PLN SOLD | |
41869 |
1947 Kultura Polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.424A |
| 30 PLN | |
41870 |
1947 Kultura Polska (I) - 10 zł nieząbkowane (Maria Curie-Skłodowska), legitymacyjna parka pozioma z oznaczeniem walca N.1.W.II. - z którego wydrukowano tylko 7020 arkuszy - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.425A Mi.460B |
| 400 PLN | |
41871 |
1947 list polecony z Krakowa do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie; nalepka na Instytut Radowy imienia Marii Skłodowskiej Curie, stempel kontroli dewizowej i stemple odbiorcze. | Fi.425B Mi.460A |
| 60 PLN | |
41872 |
1947 lotniczy firmowy list polecony z Gdyni do Londynu. | Fi.425B, 427B |
| 60 PLN | |
41873 |
1947 Kultura Polska (I) - 15 zł ząbkowane, czworoblok legitymacyjny najdroższego znaczka w serii z oznaczeniem walca N.1.W.I. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.426B Mi.459A |
| 250 PLN | |
41874 |
1947 kultura polska, znaczek bez perforacji poziomej na górnym marginesie. | Fi.426B MK Mi.461A |
| 100 PLN | |
41875 |
| 150 PLN | |
41876 |
1947 kultura polska, czworoblok. | Fi.427A Mi.462B |
| 50 PLN | |
41877 |
1947 kultura polska, narożny znaczek z numerem walca na lewym marginesie. | Fi.427A Mi.462B |
| 32 PLN SOLD | |
41878 |
| 6 000 PLN | |
41879 |
1947 Kultura Polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.427B Mi.462A |
| 22 PLN SOLD | |
41880 |
1947 kultura polska, narożny znaczek z numerem walca na lewym marginesie. | Fi.427B Mi.462A |
| 25 PLN | |
41881 |
1947 Kultura Polska I wydanie, A.Mickiewicz - ząbkowany znaczek za 20 zł, blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.I. - znajdującym się na marginesie przed 1 lub 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, słabszy stan zachowania (miejscowe przebarwienia). | Fi.427B Mi.462A |
| 50 PLN | |
41882 |
1947 Kultura polska (I) - Adam Mickiewicz, 20 zł - frankatura mieszana, list polecony wysłany 24.11 z Łodzi do Warszawy, datownik odbiorczy na odwrocie. | Fi.427B, 437 Mi.462A, 472 |
| 20 PLN | |
41883 |
1947 wydanie z dopłata na Polski Czerwony Krzyż, czworoblok. | Fi.428 Mi.471 |
| 45 PLN SOLD | |
41884 |
1947 wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, 5+5 zł na dofrankowanej kopercie listu poleconego z Warszawy do Łodzi, znaczki skasowane 1 IX jednoobrączkowym datownikiem WARSZAWA 1 z wyróżnikiem "w", stempelek polecenia; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.428, 395, 423A, 423B Mi.471, 425, 458A, 458B |
| 200 PLN | |
41885 |
1947 wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, znaczek z błędem "przedłużona poprzeczka litery A". | Fi.428B1 Mi.471 |
| 35 PLN | |
41886 |
1947 kultura polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.429A Mi.463B |
| 20 PLN | |
41887 |
1947 Kultura Polska II wydanie, Malarstwo - nieząbkowany znaczek za 1 zł wydrukowany na papierze z zaprasowanym fałdami, blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.2.W.II. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.429A Mi.463B |
| 90 PLN | |
41888 |
1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny. | Fi.429A Mi.463B |
| 30 PLN | |
41889 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.429A Mi.463B |
| 15 PLN | |
41890 |
| 30 PLN | |
41891 |
| 30 PLN | |
41892 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na dolnym marginesie, podlepka. | Fi.429B Mi.463A |
| 15 PLN SOLD | |
41893 |
1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny. | Fi.429B Mi.463A |
| 25 PLN | |