Auction 113. Overprint editions 1918-1919

12751

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków z nadrukiem pierwszej formy, prawy znaczek z błędem "obniżone l", gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.14cI B3
Mi.11I
50 PLN
12752

1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 30 fen. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.63 "obniżone l", gwarancja z opisem Schmutz.

Fi.14cI B3
Mi.11I
60 PLN
12753

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków z nadrukiem pierwszej formy, lewy znaczek z błędem "brak trzeciej kreski", pod prawym znaczkiem numer HAN, gwarancja i oznaczenie.

Fi.14cI B4
Mi.11I
100 PLN
12754

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków z nadrukiem pierwszej formy, prawy znaczek z błędem "brak trzeciej kreski", gwarancja i oznaczenie Petriuk.

Fi.14cI B4
Mi.11I
150 PLN
12755

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z błędem "kropka w P w Poczta", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.14cI B5
Mi.11I
60 PLN
12756

1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 30 fen. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.57 "kropka w P", dodatkowo co rzadkie, mocno uszkodzony nadruk GGW, gwarancja i opis.

Fi.14cI B5
Mi.11I
80 PLN
12757

1918 PŁOCK, znaczek z nadrukiem drugiej formy unieważniony kasownikiem prowizorycznym Płocka.

Fi.14cII
Mi.11II
30 PLN
12758

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy z poz. 39 z błędem występującym w części nakładu "uszkodzone l", duża podlepki, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.14cIIB
Mi.11II
100 PLN
12759

1918 wydanie PP/GGW, czworoblok z nadrukiem pierwszej formy, górny lewy znaczek z błędem "podniesione s", gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.14cII B6
Mi.11II
120 PLN
12760

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy z błędem "odwrócone k", gwarancja i oznaczenie.

Fi.14cIIB7
Mi.11II
60 PLN
12761

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy z błędem "odwrócone k", duża podlepki, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.14cIIB7
Mi.11II
80 PLN
12762

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków z nadrukiem drugiej formy, lewy znaczek z błędem "odwrócone k", gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.14cII B7
Mi.11I
100 PLN
12763

1918 wydanie PP/GGW, makulaturowy sześcioblok z ukośnym nadrukiem pierwszej formy, część znaczków z szczątkowym nadrukiem podwójnym, rzadki i atrakcyjny walor, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.14cI MK
Mi.11I
1 200 PLN
12764

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy, nadruk GGW błyszczący, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.15aII
Mi.12II
280 PLN
12765

1918 wydanie PP/GGW, czworoblok z nadrukiem drugiej formy, nadruk GGW błyszczący, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.15aII
Mi.12II
1 200 PLN
12766

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy, nadruk GGW błyszczący, gwarancja i oznaczenie.

Fi.15aII
Mi.12II
260 PLN
12767

1918 wydanie PP/GGW CIECHANÓW - LIST WARTOŚCIOWY, parka pionowa znaczków za 40 fen z nadrukiem pierwszą formą i parka pionowa znaczków serii pomnikowej za 10 fen/6 gr na liście wartościowym wysłanym 11.1.19 z Ciechanowa do Warszawy, znaczki skasowane niemieckim datownikiem okupacyjnym CIECHANOW, koperta zabezpieczona pieczęciami lakowymi, datownik odbiorczy WARSZAWA z wyróżnikiem "*1t", bardzo dobry stan zachowania.

Fi.15bI, 3
Mi.12I,3
4 000 PLN
12768

1918 wydanie PP/GGW, czworoblok znaczków z nadrukiem pierwszej formy, górny prawy znaczek z błędem "obniżone l", górne znaczki podlepka, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.15baI B3
Mi.12I
100 PLN
12769

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków z nadrukiem pierwszej formy, lewy znaczek z błędem "obniżone l", gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.15baI B3
Mi.12I
180 PLN
12770

Fi.15baI B3
Mi.12I
70 PLN
12771

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków z nadrukiem pierwszej formy, prawy znaczek z błędem "brak trzeciej kreski", fragment numeru HAN na dolnym marginesie, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.15baI B4
Mi.12I
70 PLN
12772

1918 wydanie PP/GGW, czworoblok z nadrukiem drugiej formy, lewy górny znaczek z błędem "kropka w P w Poczta", gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.15baI B5
Mi.13I
90 PLN
12773

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy, nadruk GGW srebrzysty, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.15bbII
Mi.12II
60 PLN
12774

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy z poz. 41 z błędem "nie dodruk o w Poczta", nadruk GGW srebrzysty, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.15bbIIB
Mi.12II
180 PLN
12775

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków za 40 fen. z nadrukiem drugą formą na błyszczącym srebrzystym nadruku GGW, prawy znaczek z błędem na poz.86 "Poczto" (Fi.340.-), jedna mała lekka podlepka, gwarancja z pełnym opisem Schmutz.

Fi.15bbII B8
Mi.12II
240 PLN
12776

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków z nadrukiem drugiej formy, nadruk GGW srebrzysty, lewy znaczek z błędem "Poczto", gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.15bbII B8
Mi.12II
180 PLN
12777

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków z nadrukiem drugiej formy, nadruk GGW srebrzysty, prawy znaczek z błędem "rozsunięte Po i ols", lewy z usterką "uszkodzone c", gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.15bbII B9
Mi.12II
200 PLN
12778

1918 wydanie PP/GGW - NADRUK ANILINOWY GGW, czworoblok znaczków za 40 fen. z nadrukiem drugą formą poz.25/36 na nadruku anilinowym GGW - jego czerwony poblask świetnie widoczny na odwrocie znaczka (Fi.8000.-); czytelny prowizoryczny kasownik LUBICZ, piękny stan zachowania, rzadko spotykany w czworobloku, gwarancja z opisem nadruku GGW i pozycji Schmutz.

Fi.15cII
Mi.12II
7 600 PLN
12779

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków z nadrukiem GGW farbą anilinową, gwarancja Berbeka.

Fi.15cII
3 000 PLN
12780

1918 wydanie PP/GGW, znaczek w barwie szarawopurpurowej z nadrukiem pierwszej formy, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.16baI
Mi.13I
1 600 PLN
12781

Fi.16caII
Mi.13II
320 PLN
12782

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy z błędem "Pelska", nadruk GGW błyszczący, gwarancja Berbeka.

Fi.16caII B12
Mi.13II
1 700 PLN
12783

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków z nadrukiem drugiej formy, lewy znaczek z błędem "podniesione s", znaczek z błędem drobne zagiecia, gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.16cbII B6
Mi.13II
120 PLN
12784

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy z błędem "podniesione s", gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.16cbII B6
Mi.13II
250 PLN
12785

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków z nadrukiem drugiej formy, prawy znaczek z błędem kropka w P w Polska", gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.16cbII B10
Mi.13II
120 PLN
12786

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków z nadrukiem drugiej formy, lewy znaczek z błędem "Pelska", prawy znaczek bez błędu z uszkodzona gumą, gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.16cbII B12
Mi.13II
150 PLN
12787

1918 PŁOCK - wydanie PP/GGW, znaczek za 60 fen. z nadrukiem pierwszą formą, unieważniony okrągłym kasownikiem prowizorycznym w Płocku, pod słabiej czytelnym PŁOCK dobrze widoczna data '191 ,gwarancja i oznaczenie.

Fi.16dI
Mi.13I
60 PLN
12788

1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 60 fen. w kolorze szarawopurpurowym z lekko przesuniętym w lewo skos nadrukiem pierwszą formą, gwarancja i oznaczenie odmiany.

Fi.16dI
Mi.13I
60 PLN
12789

1918 wydanie PP/GGW, parka z nadrukiem pierwszej formy, prawy znaczek z błędem "obniżone l", duża podlepka.

Fi.16dIB3
Mi.13I
80 PLN
12790

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy, gwarancja i oznaczenie Ryblewski, Miszczak.

Fi.16dII
Mi.13II
180 PLN