The new auction will start soon

Auction 113. Overprint editions 1918-1919

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
12511

1918 seria pomnikowa, znaczek z poz. 6 "plama w c", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.4B
Mi.4
150 PLN
12512

1918 seria pomnikowa, znaczek z poz. 21 z usterką w postaci uszkodzonej prawej cyfry 2, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.4B
Mi.4
150 PLN
12513

1918 seria pomnikowa, dolny lewy znaczek z błędem "Poezta", gwarancja i oznaczenie.

Fi.4B1
Mi.4 
100 PLN
12514

1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem "uszkodzone ols", znaczek unieważniony kasownikiem wagonu pocztowego, gwarancja i oznaczenie.

Fi.4B9
Mi.4
120 PLN
12515

1918 seria pomnikowa, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Jendroszek.

Fi.4No
Mi.4K
80 PLN
12516

1918 seria pomnikowa, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja.

Fi.4No
Mi.4K
225 PLN
12517

1918 seria pomnikowa, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja.

Fi.4No
Mi.4K
250 PLN
12518

1918 seria pomnikowa, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Petriuk.

Fi.4No
Mi.4K
120 PLN
12519

1918 seria pomnikowa, miejscowy list z warszawy nadany 5.12.18 opłacony znaczkiem z odwróconym nadrukiem.

Fi.4No
Mi.4K
900 PLN
12520

1918 seria pomnikowa, czworoblok z nadrukiem odwróconym.

Fi.4No
Mi.4K
750 PLN
12521

1918 seria pomnikowa, znaczki z błędami występującym tylko w końcowej fazie druku; na poz. 6 "Poezta" i poz. 7 "kropka między c i z", bardzo rzadkie, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.5B
Mi.5
300 PLN
12522

1918 seria pomnikowa, znaczek makulaturowy zasmarowany farbą drukarską, rzadkie.

Fi.5MK
Mi.5
600 PLN
12523

1918 seria pomnikowa, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem przechodzącym na sąsiedni znaczek.

Fi.5MK
Mi.5
100 PLN
12524

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy, gwarancja Schmutz.

Fi.6
Mi.6
45 PLN
12525

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków z nadrukiem drugiej formy, prawy znaczek z błędem "Poczto", słabszy stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.6 B8
Mi.6
300 PLN
12526

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy, gwarancja i oznaczenie Weźranowski.

Fi.6a
Mi.6
50 PLN
12527

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy z błędem "obrócone k", gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.6aB7
Mi.6
400 PLN
12528

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków z nadrukiem drugiej formy, lewy znaczek z błędem "odwrócone k", gwarancja i oznaczenie Wiatrowski.

Fi.6aB7
Mi.6
480 PLN
12529

1918 wydanie PP/GGW, czworoblok znaczków w kolorze żółtooliwkowobrązowym z nadrukiem drugiej formy, górne znaczki delikatna podlepka, czworoblok w pięknym stanie, gwarancja, opis i oznaczenie Schmutz.

Fi.6aII
Mi.6II
500 PLN
12530

1918 wydanie PP/GGW, kasowany znaczek za 3 fen. z nadrukiem drugą formą z opisanym ostatnio przez L.Schmutza i K.Sztabę niekatalogowanym błędem na poz.33 "wcięcie w czwartej kresce" (inne błędy Fi.od 400.- do 500.-), gwaramcja i oznaczenie.

Fi.6aII B
Mi.6II
400 PLN
12531

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków z nadrukiem drugiej formy, prawy znaczek z błędem "Poczto", lewy znaczek z uszkodzoną lewą perforacją, gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.6aIIB8
Mi.6
500 PLN
12532

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy z błędem "podniesione s", gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.6bB6
Mi.6
600 PLN
12533

1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 3 fen. z nadrukiem drugą formą z błędem na poz.23 "uszkodzony dół litery l", bardzo ładny stan, zachował pełną oryginalną gumę, gwarancja Perzyński, z opisem pozycji Schmutz.

Fi.6bII B
240 PLN
12534

1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 3 fen. z nadrukiem drugą formą z opisanym ostatnio przez L.Schmutza i K.Sztabę na wartościach 5, 15, 20 i 30 rzadkim błędem na poz.41 "całkowity brak litery o"; tu błąd ten występuje na najdroższym znaczku w serii, gwarancja Gryżewski wskazuje, że znany jest od przedwojny, ale został zapomniany.

Fi.6bII B
480 PLN
12535

1918 wydanie PP/GGW, czworoblok znaczków z nadrukiem drugiej formy z poz. 31/42, znaczek na poz. 41 z usterką występującą w części nakładu w postaci braku litery o w Poczta, znaczek z błędem bez podlepek i ich śladu, pozostałe delikatne ślady po podlepkach, ogólnie bardzo ładny stan zachowania, fotoatest.

Fi.6b U
Mi.6
600 PLN
12536

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy z poz. 37 z błędem "uszkodzone o w Polska", nadruk GGW silnie błyszczący, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.6c B
Mi.6
400 PLN
12537

1918 wydanie PP/GGW, kasowany znaczek za 3 fen. z nadrukiem drugą formą na silnie błyszczącym nadruku GGW, ładny stan zacho2wania, gwarancja i oznaczenie.

Fi.6cII
Mi.6
200 PLN
12538

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem GGW farbą anilinową, gwarancja i oznaczenie.

Fi.6d
Mi.6
240 PLN
12539

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy, nadruk GGW farbą anilinową, gwarancja i oznaczenie.

Fi.6d
Mi.6
480 PLN
12540

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków z nadrukiem GGW farba anilinową, lewy znaczek z błędem "podniesione s", gwarancja i oznaczenie.

Fi.6dB6
Mi.6
2 000 PLN
12541

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków z nadrukiem GGW farba anilinową, lewy znaczek z usterką "cienkie c", prawy z błędem "rozsunięte Po i ols", gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.6dB9
Mi.6
850 PLN
12542

1918 wydanie PP/GGW, kasowany znaczek za 3 fen. z nadrukiem drugą formą na anilinowym nadruku GGW, gwarancja i oznaczenie.

Fi.6dII
Mi.6II
200 PLN
12543

1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 3 fen. z nadrukiem drugą formą na anilinowym nadruku GGW (Fi.750.-), bardzo ładny stan, gwarancja Gryżewski, z opisem Schmutz.

Fi.6dII
700 PLN
12544

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków z nadrukiem drugiej formy, lewy znaczek z błędem "odwrócone k", nadruk GGW farbą anilinową, gwarancja i oznaczenie.

Fi.6dII B7
Mi.6II
700 PLN
12545

1918 wydanie PP/GGW, list polecony z Będzina nadany 10.1.19 do Kielc, znaczki z nadrukiem pierwszej formy, koperta przycięta od góry, na odwrocie stempel odbiorczy, gwarancja Schmutz.

Fi.7I, 11aI
Mi.7I, 9I
800 PLN
SOLD
12546

1918 wydanie PP/GGW, narożna parka z nadrukiem pierwszej formy, prawy znaczek z błędem "Pocata", gwarancja Danowski.

Fi.7I B1
Mi.7I
200 PLN
12547

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków z nadrukiem pierwszej formy, prawy znaczek z błędem "Pocata", podlepka na marginesie, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.7IB1
Mi.7I
180 PLN
12548

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy, znaczek z nakładu pokojowego z silnie błyszczącym nadrukiem GGW, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.7aII
Mi.7II
1 800 PLN
12549

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem GGW silnie błyszczącym, znaczek bez gumy, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.7aII
Mi.7II
750 PLN
12550

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy, nadruk GGW silnie błyszczący, gwarancja i oznaczenie Wiatrowski.

Fi.7aII
Mi.7II
200 PLN