Auction 113. Overprint editions 1918-1919

12991

1919 wydanie krakowskie, kasowany na wycinku znaczek za 30 h. z nadrukiem formą IIB z poz. 42 z uszkodzonymi literami A, taki błąd jest katalogowany na tej wartości na pozycjach 52, 57, 72, 82 i 92 (Fi. 1900,-), w kolejnych fazach przedrukowywania II formą błąd ten jest katalogowany także na innych znaczkach 2 kolumny (poz. 32 i 42) oraz na wszystkich znaczkach 7 kolumny poniżej poz. 37, gwarancja i opis pozycji Schmutz.

Fi.39a B14
Mi.37
2 400 PLN
12992

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 40 h. z nadrukiem pierwszą formą poz. 94, ładny stan, sygnowany Witkowski, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.40
Mi.38
200 PLN
12993

Fi.40
Mi.38
500 PLN
12994

Fi.40
Mi.38
200 PLN
12995

Fi.40
Mi.38
200 PLN
12996

Fi.40
Mi.38
100 PLN
12997

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 40 h. z nadrukiem pierwszą formą poz. 78, lekki ślad podlepki, sygnatura Kronenberg, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.40
Mi.38
200 PLN
12998

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 40 hal. z silnie przesuniętym w prawo nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz.14 "cienkie Z", cień śladu podlepki, gwarancja z opisem Koopman, Petriuk.

Fi.40 B1
Mi.38
700 PLN
12999

Fi.40 B3
Mi.38
600 PLN
13000

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 40 h. z odwróconym nadrukiem pierwszej formy z poz. 64, piękny stan, gwarancja Gryżewski, z opisem Mikstein.

Fi.40 No
Mi.38
6 000 PLN
13001

Fi.40 Np
Mi.38
12 000 PLN
13002

Fi.40No
Mi.38K
4 500 PLN
13003

Fi.41
Mi.39
50 PLN
13004

Fi.41
Mi.39
70 PLN
13005

Fi.41
Mi.39
80 PLN
13006

Fi.41
Mi.39
70 PLN
13007

Fi.41
Mi.39
60 PLN
13008

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 50 h. z nadrukiem pierwszą formą poz. 91, bardzo ładny stan, gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

Fi.41
Mi.39
200 PLN
13009

1919 wydanie krakowskie, kasowany znaczek za 50 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.50, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.41
Mi.39
40 PLN
13010

Fi.41
Mi.39
50 PLN
13011

Fi.41
Mi.39
70 PLN
13012

Fi.41
Mi.39
35 PLN
13013

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 54, gwarancja i oznaczenie Miszczak

Fi.41
Mi.39
80 PLN
13014

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 50 h. z nadrukiem pierwszą formą poz. 65, dwa zgięcia na gumie; niby bez podlepki (Fi. 200,-), ale liczony jak słabszy podlepkowy, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.41
Mi.39
60 PLN
13015

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 50 h. z nadrukiem pierwszą formą z poz. 73 z błędem "dwukropek" (Fi.700,-), z pełną oryginalną gumą bez podlepki ani jej śladu, gwarancja i oznaczenie Ways.

Fi.41 B2
Mi.39
1 100 PLN
13016

Fi.41B1
Mi.39
90 PLN
13017

Fi.41B1
Mi.39
100 PLN
13018

Fi.41B1
Mi.39
70 PLN
13019

Fi.41B1
Mi.39
120 PLN
13020

Fi.41B1
Mi.39
70 PLN
13021

Fi.41B1
Mi.39
75 PLN
13022

Fi.41B1
Mi.39
80 PLN
13023

Fi.41B1
Mi.39
75 PLN
13024

1919 wydanie markowe, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 30 z błędem "uszkodzone A", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.41B3
Mi.39
300 PLN
13025

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 6, gwarancja i oznaczenie Petriuk.

Fi.42
Mi.40
50 PLN
13026

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 77, ciężkie podlepki, gwarancja i oznaczenie.

Fi.42
Mi.40
40 PLN
13027

1919 wydanie krakowskie, kasowany znaczek za 60 h. z lekkim jasnoszarym nadrukiem pierwszą formą z poz.20, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.42
Mi.40
120 PLN
13028

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 96, gwarancja i oznaczenie.

Fi.42
Mi.40
35 PLN
13029

1919 wydanie krakowskie, dziewięcioblok znaczków z nadrukiem pierwszej formy z poz. 62/84, drobne przełamanie na dolnych dwóch znaczkach widoczne od strony gumy, gwarancja Mikstein, Jendroszek.

Fi.42
Mi.40
900 PLN
13030

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 70, gwarancja i oznaczenie.

Fi.42
Mi.40
40 PLN