Auction 113. Overprint editions 1918-1919

13071

Fi.44
Mi.42
3 200 PLN
13072

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 90 h. z nadrukiem pierwszą formą poz. 96, w bardzo ładnym stanie (Fi. 3500,-), gwarancja i opis Falkowski.

Fi.44
Mi.42
3 200 PLN
13073

Fi.45I
Mi.43
60 PLN
13074

Fi.45I
Mi.43
280 PLN
13075

1919 wydanie krakowskie, kasowany znaczek za 1 kr. z nadrukiem pierwszą formą z poz. 64, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.45I
Mi.43
90 PLN
13076

Fi.45I
Mi.43
90 PLN
13077

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 1 kr. z nadrukiem pierwszą formą poz. 54 (Fi.320,-), poza widocznym na skanie bardzo lekkim zgięciem na górnym marginesie po prawej w ładnym stanie, gwarancja i oznaczenie Mikstein.

Fi.45I
Mi.43
240 PLN
13078

Fi.45I
Mi.43
120 PLN
13079

Fi.45I B1
Mi.43
90 PLN
13080

Fi.45IB1
Mi.43
180 PLN
13081

Fi.45IB1
Mi.43
130 PLN
13082

Fi.45IB1
Mi.43
100 PLN
13083

Fi.45IB1
Mi.43
180 PLN
13084

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy I z poz. 35 z błędem "cienkie Z", gwarancja Mikstein.

Fi.45IB1
Mi.43
180 PLN
13085

Fi.45IB1
Mi.43
350 PLN
13086

Fi.45IB1
Mi.43
100 PLN
13087

1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczków za 1 kr. z nadrukiem pierwszą formą poz. 29/40, prawy górny znaczek z bardzo błędem na poz. 30 "uszkodzone A", bardzo lekkie zmatowienie po podlepce (Fi.550.-), gwarancja Mikstein, pozostałe z pełną oryginalną gumą bez śladu podlepki (Fi. 960.-), gwarancja i oznaczenie Mikstein.

Fi.45I B3
Mi.43
1 800 PLN
13088

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 32, duża podlepka, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.45II
Mi.43
750 PLN
13089

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 1 kr. z nadrukiem formą IIB z poz. 69 z usterką "duże wcięcie w S, lekko uszkodzone T i romb", wstępna faza wcięcia w S pokazana w opracowaniu Taipale'go, (inny błąd na tym znaczku - B4, Fi. 27.000,-), piękny stan, gwarancja i niezależne oznaczenia Taipale, Schmutz.

Fi.45II B
Mi.43
19 000 PLN
13090

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 3 z błędem "wcięcie w literze S", bardzo rzadki błąd istniejący w kilkunastu egzemplarzach, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.45IIB13
Mi.43
7 000 PLN
13091

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IV, gwarancja Schmutz.

Fi.46a
Mi.44
80 PLN
13092

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IV, pomarszczony papier, gwarancja Schmutz.

Fi.46a
Mi.44
58 PLN
13093

Fi.46a
Mi.44
40 PLN
13094

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IV, gwarancja.

Fi.46a
Mi.44
40 PLN
13095

Fi.46a
Mi.44
40 PLN
13096

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IVB z poz. 25 z błędem "ścienione S", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.46aB6
Mi.44
250 PLN
13097

1919 wydanie krakowskie, znaczek w barwie jasno szaroniebieskiej na papierze szary z nadrukiem formy IVB z poz. 25 z błędem "ścienione S", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.46ba B6
Mi.44
800 PLN
13098

1919 wydanie krakowskie, znaczek za w barwie różowoczerwonej z nadrukiem formą IVA, na ładnym wycinku z listu pieniężnego, sygnowany Kronenberg, gwarancja Mikstein, z oznaczeniem Schmutz.

Fi.47b
400 PLN
13099

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 4 kr. z nadrukiem formą IVB poz. 8 z błędem "POEZTA" w ładnym stanie z lekkim śladem po podlepce, gwarancje Landre, Mikulski, kolorowy fotoatest Mikulski.

Fi.48 B7
Mi.46
2 000 PLN
13100

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IVB z poz. 22 z błędem "A w POCZTA z ostrogą", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.48B
Mi.46
2 800 PLN
13101

Fi.48B7
Mi.46
1 200 PLN
13102

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 4 kr. w kolorze jasnożółtawozielonym z litograficznym nadrukiem formą IVB poz.10, ładny stan zachowania, sygnowany, gwarancja Mikstein, z oznaczeniem Perzyński.

Fi.48a
Mi.46
700 PLN
13103

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IVB, doklejony górny lewy ząbek w narożniku, gwarancja Gryżewski, Mikstein.

Fi.48a
Mi.46
480 PLN
13104

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IVB z poz. 19 z błędem "wcięcie w S", minimalny ślad po podlepce, gwarancja i oznaczenie pozycji Schmutz.

Fi.48aB8
Mi.46
1 800 PLN
13105

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IVB, gwarancja Schmutz.

Fi.48b
Mi.46
550 PLN
13106

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IVB z poz. 20, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.48b
Mi.46
750 PLN
13107

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IVB z poz. 25 z błędem "cienkie S", praktycznie nie widoczny ślad po podlepce, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.48bB6
Mi.46
2 500 PLN
13108

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IVB z poz. 8 z błędem "POEZTA", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.48bB7
Mi.46
2 200 PLN
13109

Fi.48bB8
Mi.46
2 200 PLN
13110

1919 wydanie krakowskie, znaczek 10 koron w barwie jasno fioletowej na papierze jasno szarym z nadrukiem formy IVB z poz. 24, na dole charakterystyczna kreska - odbitka fragmentu brzegu formy, rzadki poszukiwany znaczek w doskonałym stanie, gwarancja Jungjohann, fotoatest Wiatrowski.

Fi.49aa
Mi.47a
90 000 PLN