Auction 111. Inter-war Poland 1919-1939

44358

1934 wydanie przedrukowe, znaczek za 55/60 gr. z błędem na poz.48 "przecinek zamiast kropki" (Fi.270.-), obok kropka w papierze, gwarancja i opis Scmutz.

Fi.271 B1
Mi.292
180 PLN
44359

1934 wydanie przedrukowe, znaczek z błędem "częściowy brak litery r" występujący w części nakładu, gwarancja Jungjohann.

Fi.271B3
Mi.292
320 PLN
44360

1934 wydanie przedrukowe, znaczek za 1/1,20 zł - frankatura mieszana, ekspresowy list polecony wysłany 11.VI.1937 z Lublina do Lwowa, fioletowy stempelek polecenia, na odwrocie datowniki odbiorcze z 12.VI w tym rzadki "TELF.-TELEG. LWOW" z wyróżnikiem "j"; walor w minimalnie słabszym stanie zachowania.

Fi.272II
Mi.293II
80 PLN
44361

1934 perforacja firmowa B.P. (dług. 12,5 mm, litera B z 18 a litera P z 14 dziurek, kropka po P w odległ. 5 mm) — "Księgarnia Polska" Bernarda Połonieckiego we Lwowie, ul. Akademicka 2A, znaczek z dziurkowaniem firmowym skasowany -7 XI w urzędzie Lwów 2; dobry stan zachowania.

Fi.280
Mi.301
40 PLN
44362

1934 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Lida - Warszawa nr 116 z wyróżnikiem c.

Fi.Cp51
60 PLN
44363

1934 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Oświęcim - Kraków nr 337, nietypowe umieszczenie numeru ambulansu w kasowniku.

Fi.Cp64
80 PLN
44364

1934 kartka urzędowa z Modlina do Gocławka, stempel 1. Pułku Artylerii Ciężkiej.

Fi.U17
50 PLN
44365

1934 Telegram wspaniale ozdobiony patriotycznymi motywami, wewnątrz na tle sztandarów portrety marszałków Józefa Poniatowskiego i Józefa Piłsudskiego, na tylnej okładce ukazane przełomowe wydarzenia z dziejów oręża polskiego; piękne pamiątkowe wydawnictwo w minimalnie słabszym stanie zachowania (niewielkie rozdarcia na dolnej krawędzi i kilka zagnieceń) ilustracje nieuszkodzone.

150 PLN
44366

1934 list z Zakładu Ubezpieczenia od Wypadków w Krakowie do Cieszyna opłacony potrójną frankaturą mechaniczną.

60 PLN
44367

1934 telegram z Poznania na lotnisko Warszawa Mokotów, telegram z gratulacjami dla por. Andrzeja Włodarkiewicza za zdobycie pierwszego drużynowego miejsca w zawodach samolotów turystycznych Challenge 1934, okolicznościowy stempel odbiorczy zawodów na telegramie, unikalny historyczny dokument w doskonałym stanie, fotoatest.

10 000 PLN
44368

1934 dokument sądowy z Nowego Sącza z opłata doręczeniowymi znaczkami sądowymi.

60 PLN
44369

1935 "I GRUDZIĄDZKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA" Grudziądz 1, karta opłacona według taryfy lotniczej z 1.10.1934 wysłana z Grudziądza do Myślenic, znaczki skasowane 4.X stemplem okolicznościowym na specjalnej okolicznościowej widokówce; datownik odbiorczy z 6.X; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 35 020).

Fi.219, 282
Mi.227, 303
70 PLN
44370

1935 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Hel - Puck nr 505.

Fi.240
100 PLN
44371

1935 list z Poznania do Portugalii, na odwrocie nalepka propagująca Targi Poznańskie i reklamowa polskich opon firmy Stomil.

Fi.251, 255
250 PLN
44372

1935 "POLSKI CZERWONY KRZYŻ/ CHRONI - RATUJE/ CZY JESTEŚ JUŻ CZŁONKIEM/ P.C.K." Warszawa 2, okolicznościowy wirnik na widokówce wysłanej 15.V do Otwocka (Myślicki 35 104).

Fi.251a, 252
Mi.272, 273
40 PLN
44373

1935 kartka z Gdyni do Niemiec, widokówka z widokiem Jelitkowa i Sopotu.

Fi.252, 253, 273
70 PLN
44374

1935 kartka z jubileuszowego zlotu harcerstwa polskiego w Spale, stempel okolicznościowy zlotu I bardzo rzadki stempel "Poczta Zlotowa / Chorągwi Kieleckiej".

Fi.252, 273
800 PLN
44375

Fi.252, 275
Mi.273, 296
900 PLN
44376

1935 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Kraków nr 101.

Fi.252, 280
40 PLN
44377

1935 kartka z ze stemplem okolicznościowym Targów Wołyńskich, beznominałowa kartka pocztowa z reklamą firmową z lat dwudziestych.

Fi.253
50 PLN
44378

1935 kartka z Poznania do Milejowa, znaczek unieważniony kasownikiem "POZNAŃ 3 TARGI POZNAŃSKIE".

Fi.253
50 PLN
44379

Fi.253
300 PLN
44380

1935 "JUBILEUSZOWY ZLOT HARCERSTWA POLSKIEGO 11-25.VII.1935/ SPAŁA" wyróżnik "c" - dekoracyjnie frankowana koperta z dodatkowymi harcerskimi nalepkami zlotowymi wysłana 22.VII przez uczestnika zlotu do Sosnowca, znaczki skasowane stemplem okolicznościowym; walor w słabszym stanie zachowania (Myślicki 35 011).

Fi.254, 273
Mi.275, 294
300 PLN
44381

Fi.268
1 000 PLN
44382

1935 "JUBILEUSZOWY ZLOT HARCERSTWA POLSKIEGO 11-25.VII.1935/ SPAŁA" wyróżnik "c" - dekoracyjnie frankowana karta pocztowa z dodatkowymi nalepkami ostemplowana kasownikiem okolicznościowym i wysłana 23.VII przez uczestnika zlotu do Sosnowca, efektowna całość w dobrym stanie zachowania (Myślicki 35 011).

Fi.273
Mi.294
600 PLN
44383

1935 "PRAWO WALKI O BYT JEST PRAWEM ISTNIENIA ŻYCIA W ŚWIECIE" Poznań 1 (wyróżnik *I*), wirnik okolicznościowy z cytatem marszałka Józefa Piłsudskiego (Myślicki 35 109) na kopercie, co unikalne, datownik odciśnięty w lewej części ma ustawioną datę roczną 36, a datownik odciśnięty po prawej 35 !!!, niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania (koperta przycięta od góry, brak tylnej klapy, delikatne przebarwienia).

Fi.273
Mi.294
300 PLN
44384

1935 wydanie żałobne, czworoblok rozdzielony pustopolami "na krzyż", bardzo dobry stan zachowania.

Fi.273
Mi.294I
200 PLN
44385

1935 stempl okolicznościowy "I GRUDZIĄDZKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA".

Fi.273
50 PLN
44386

1935 wydanie żałobne, 5gr, 15gr, 25gr - komplet czworobloków rozdzielonych pustopolami "na krzyż", czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.273-5I
Mi.294-6
1 200 PLN
44387

1935 wydanie żałobne, czysta seria czworobloków rozdzielonych pustopolami "na krzyż", piękny stan zachowania.

Fi.273-75I
Mi.294-96I
800 PLN
44388

Fi.274
Mi.295I
200 PLN
44389

1935 list z Poznania do Warszawy, wirnik propagandowy Poznań 3 "POCZTA NAJPEWNIEJSZY INKASENT. KORZYSTAJCIE ZE ZLECEŃ INKASOWYCH DO 2.000 ZŁ.", brak klapy koperty.

Fi.275
30 PLN
44390

1935 list z miejscowości Osie do Chojnic, nalepka kwestarska "BUDUJMY STRZELNICĘ GŁÓWNĄ W WARSZAWIE IMIENIA PIERWSZEGO MARSZAŁKA POLSKI JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO".

Fi.275
80 PLN
44391

Fi.275I
Mi.296I
100 PLN
44392

1935 wydanie żałobne, 1 zł - wysoka frankatura wielokrotna - 8 zł polecony list lotniczy nadany 13.IX w urzędzie Warszawa 1 do Rio de Janeiro, poprzez Port Lotniczy w Warszawie (14.IX), lotnisko Le Bourget w Paryżu (14.IX) i Buenos Aires (18.IX) przesyłka dotarła do miejsca przeznaczenia (25.IX); dekoracyjny walor w minimalnie słabszym stanie zachowania.

Fi.277, 254
Mi.298II, 275
500 PLN
44393

1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, 15 gr - frankatura pojedyncza, widokówka przedstawiająca model kopca wysłana 29.VI z Krakowa do Wronek, znaczek unieważniony stemplem okolicznościowym (Myślicki 35 006), dodatkowo stempel Komitetu Budowy Kopca; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.278
Mi.299
50 PLN
44394

1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, 15 gr - frankatura pojedyncza, widokówka przedstawiająca model kopca wysłana 8.XII z Krakowa do Wronek, znaczek unieważniony stemplem okolicznościowym (Myślicki 35 006), dodatkowo stempel Komitetu Budowy Kopca; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.278
Mi.299
60 PLN
44395

1935 sypanie kopca marszałka Józefa Piłsudskiego w Krakowie, seria.

Fi.278-9
Mi.299-300
30 PLN
44396

1935 Wydanie obiegowe - Pieskowa Skała, unikalna ostatnio skatalogowana próba znaczka za 5 gr. w kolorze brązowym na cienkim - 0,055 mm, białym papierze, niegumowana, ząbkowana jak znaczek 12¾:12½, ma nieco słabszy jeden narożnik, z atestu: ...to jeden z dwóch znanych egzemplarzy takiej próby, atestowana próba jest w dobrym stanie, fotoatest Schmutz.

Fi.280 P1
Mi.301
4 000 PLN
44397

Fi.280-90
Mi.301-11
150 PLN