Auction 111. Inter-war Poland 1919-1939

44478

Fi.300-02
Mi.321-23
200 PLN
44479

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, czworoblok makulatury znaczka za 1 zł. - silne przesunięcie ząbkowania w lewo i lekkie obrócenie, katalogowana jest makulatura z przesunięciem ząbkowania w dół i na prawo (Fi.1000.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.302 MK(2)
Mi.323
600 PLN
44480

1937 kartka z Komorowa do Klikowa, stempel opłaty ulgowej "OPŁATA ULGOWA / rozp. M.P. i T. Nr. PW. 501/70 z r. 1933 / Szkoła Podchorążych Piechoty" uprawniający żołnierzy służby czynnej do obniżonej opłaty za korespondencję.

Fi.Cp69
40 PLN
44481

1937 "WZOROWA KOPERTA HANDLOWA NAZWA I ADRES FIRMY ADRESAT" + "NALEPIAJCIE ZNACZKI W TYM ROGU KOPERTY" Wilno 2 wyróżnik "***", stempel propagandowy na całostce wysłanej -4 VII do miejscowości Mikuliczyn; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 37 109).

Fi.Cp70
40 PLN
44482

1937 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zakopane - Kraków nr 39 z wyróżnikiem c.

Fi.Cp73
50 PLN
44483

1937 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Poznań - Kraków nr 46, dziurkowanie na znaku opłaty.

Fi.Cp73
90 PLN
44484

1937 kartka z Ciechocinka do Francji, bardzo rzadki stempelek "Poczta Obchodowa Ciechocinek".

Fi.Cp75
1 000 PLN
44485

1937 kartka z Warszawy do Skierniewic, wirnik propagandowy Warszawa 2 "BUDUJMY SZKOŁY POLSKIE ZA GRANICĄ".

Fi.Cp86
20 PLN
44486

Fi.bl.2-4
360 PLN
44487

Fi.bl.2-4
200 PLN
44488

Fi.bl.2-4
1 250 PLN
44489

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulatura - blok czysty bez gumy.

Fi.bl.4
50 PLN
44490

Fi.bl.4MK
Mi.Bl.4
850 PLN
44491

Fi.bl.4MK
Mi.Bl.4
600 PLN
44492

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, rzadki gumowany makulaturowy blok bez druku ozdobnych napisów na marginesach i bez perforacji, rozmiar większy od normalnego bloku, gwarancja.

Fi.bl.4MK
Mi.Bl.4
900 PLN
44493

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, rzadki arkusz nie rozciętych i nie perforowanych czterech bloków bez druku barwy czerwonej, dobry stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.4MK
Mi.Bl.4
2 000 PLN
44494

1937 WILEŃSZCZYZNA - WILNO 6 - "Za zwrotnem poświadczeniem odbioru/ Sprawa Karna opłata poczt. kredytowana", list miejscowy z Sądu Okręgowego wysłany 21.VI z urzędu Wilno 6, datownik nadawczy z wyróżnikiem "a"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

60 PLN
44495

1937 list z Łodzi do Torunia, stempel opłaty gotówkowej, na odwrocie wirnik z Łodzi.

70 PLN
44496

1937 formularz adresu pomocniczego z nadrukiem WZÓR służącym do nauki organizacji i techniki handlu P.W.K.S.

350 PLN
44497

1937 pokwitowanie opłaty radiowej z Katowic.

100 PLN
44498

1937 miejscowy list wojskowy z Krakowa na kartce z nadrukiem "Sprawa urzędowa wolna od opłaty pocztowej", stempel formacyjny "5 BATALION SAPERÓW".

80 PLN
44499

1938 "CZYN ZBROJNY WOJSK POLSKICH NA WSCHODZIE 1914-1919 PAKOSŁAW-KRECHOWCE BOBRUJSK-KANIÓW-MURMAŃ JAZŁOWIEC-TAJGA" Warszawa 1, kasownik okolicznościowy z datą 12.V. na miejscowym liście (Myślicki 38 218).

Fi.278-9
100 PLN
44500

1938 list z Kurii Arcybiskupiej w Gnieźnie do Krostkowa, ozdobny kasownik okolicznościowy "GNIEZNO ZAPRASZA".

Fi.284
80 PLN
44501

1938 Zaolzie, list z Cieszyna ze stemplami okolicznościowymi z okazji zajęcia Zaolzia.

Fi.284
250 PLN
44502

1938 upomnienie z wykazem zaległości przesłane jako składany druk z Białej do Krakowa. Rzadki przypadek użycia znaczka opłaty pocztowej Fi 284 jako opłata urzędowa

Fi.284
180 PLN
44503

1938 firmowy list polecony z Warszawy do Gdańska, nalepka kontroli dewizowej, na odwrocie stempel odbiorczy polskiego urzędu pocztowego w Gdańsku.

Fi.284, 287, 294
180 PLN
44504

1938 kartka ekspresowa z Katowic do Krakowa, prawidłowe porto 60 gr - 15 gr za kartkę pocztową + 50 gr za usługę Express.

Fi.284, Cp73
60 PLN
44505

1938 perforacja firmowa OL — prawdopodobnie Otton Liphardt — sprzedaż agenturowo-komisowa taśm DMC, przędzy, nici, lnu i wyrobów gumowych (adres telegraficzny OLIPHARDT), Warszawa, ul.Długa 42, znaczek z dziurkowaniem firmowym skasowany w październiku w Warszawie; dobry stan zachowania..

Fi.284I
Mi.305II
50 PLN
44506

1938 seria "widokowa", 10 gr + 45 gr - frankatura dwukolorowa, list zleceniowy - koperta druk o sygnaturze P.P.T.T.Nr.53/Poczt. (III.-937) wysłany 3.X z Dziedzic do urzędu pocztowego w Katowicach, nieoderwana pocztowa naklejka z nazwiskiem i adresem dłużnika, a także kwotą zlecenia; datownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.286, 295
Mi.307, 316
120 PLN
44507

1938 upomnienie z wykazem zaległości przesłane jako składany druk z Bydgoszczy do Kutna. Rzadki przypadek użycia znaczka opłaty pocztowej Fi 287 jak opłaty urzędowej

Fi.287
180 PLN
44508

1938 "REZYDENCJA PREZYDENTA R.P." Spała, czytelna odbitka bardzo rzadkiego stempla okolicznościowego (Myślicki stopień rzadkości C) na widokówce wysłanej 20.VIII do Krakowa, według katalogu Myślickiego datownik stosowano w okresie VII-VIII.1939 - tu odbitka z 1938 roku!!! zwraca uwagę fragment tekstu dotyczący adresu nadawcy przesyłki: ""po najrozmaitszych przejazdach i zmianach pobytu, siedzę obecnie ostatni dzień w Spale i wyjeżdżam do Torunia, gdzie oczywiście oczekuję na Wasz list (1 Batalion balonowy)."; walor w dobrym stanie zachowania (Myślicki 39 020).

Fi.294
Mi.315
600 PLN
44509

1938 "I POLSKI LOT STRATOSFERYCZNY ZAKOPANE DOLINA CHOCHOŁOWSKA" Zakopane 1, znaczek na karcie skasowany stemplem okolicznościowym na karcie wysłanej 8.X do Warszawy (Myślicki 38 031).

Fi.294
Mi.315
50 PLN
44510

1938 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Worochta - Stanisławów nr 384 z wyróżnikiem a, widokówka z Worochty.

Fi.294
80 PLN
44511

1938 I Lwowskie Zawody Balonowe, stempel okolicznościowy z okazji Krajowej Wystawy Lotniczej.

Fi.294
80 PLN
44512

1938 stempel okolicznościowy "KRAJOWA WYSTAWA LOTNICZA WE LWOWIE 29.V. - L.O.P.P. - 29.VI" i datownik "LWÓW KRAJOWA WYSTAWA LOTNICZA" z wyróżnikiem "b" na kartce okolicznościowej wystawy nadanej 26.6.38 do Lwowa, oba stemple o wysokim stopniu rzadkości C (Myślicki 38011 + 38014), znaczki L.O.P.P., dekoracyjny i rzadki walor.

Fi.295
200 PLN
44513

1938 zwrotne poświadczenie wypłaty z Białej Podlaskiej.

Fi.295, 296
25 PLN
44514

1938 list z Katowic do Warszawy, stempel Koła 75. Pułku Piechoty Strzelców Bytomskich.

Fi.295, 296
50 PLN
44515

1938 "GNIEZNO ZAPRASZA", datownik okolicznościowy z widokiem archikatedry na dofrankowanej całostce wysłanej 8.VI do Warszawy, dodatkowy odciśnięty na karcie; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania, temat - ARCHITEKTURA (Myślicki 38 002).

Fi.295, Cp72
Mi.316
40 PLN
44516

1938 kartka wysłana z pośrednictwa pocztowego w schronisku na Babiej Górze poczty w Zawoi, stempel schroniska i pośrednictwa na znaczku, ciekawa widokówka z Makowa Podhalańskiego.

Fi.296
450 PLN
44517

1938 kartka z Krościenka do Katowic, bardzo rzadki stempel "SKRZYNKA POCZTOWA PIENINY PUSTELNIA ZAMEK Św. KINGI", okolicznościowy kasownik z Wisły "UZDROWISKO U ŹRÓDEŁ WISŁY", widokówka z pustelni na zamku Św. Kingi.

Fi.296
800 PLN