The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 111. Inter-war Poland 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
44598

1938 Zaolzie, 9 całości pocztowych z ostemplowaniami polskimi po zajęciu Zaolzia przez Polskę; dwa obiegowe z Pietwałdu i Karwiny, oraz stemplowane grzecznościowo z Bogumina, Cieszyna, Jaworzyny Spiskiej, Karwiny, Lutyni i Poręby koło Orłowa.


600 PLN
44599

1938 Zaolzie, koperta ze stemplami okolicznościowymi z okazji zajęcia Zaolzia, czechosłowacki znaczek unieważniony stemplem prowizorycznym Jabłonkowa.


180 PLN
44600

1938 Zaolzie, koperta ze stemplem okolicznościowym z okazji zajęcia Zaolzia, Czechosłowackie znaczki unieważnione polskim i czechosłowackim stemplem Cieszyna.


180 PLN
44601

1939 "1919-1939 XX-LECIE POLSKIEJ KOMUNIKACJI LOTNICZEJ" Warszawa 2 LOT, stempel okolicznościowy odciśnięty idealnie 17 VI (wg Myślickiego stopień rzadkości C) na kopercie lotniczej o sygnaturze "P.P.T.T. Nr 310/Poczt. (II-1939 r.)"; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 39 014).

Fi.286I
Mi.297
120 PLN
44602

1939 kartka z Kamienicy do Częstochowy.

Fi.294
40 PLN
44603

1939 list firmowy nadany w ambulansie pocztowym na trasie Kraków - Poznań nr 206, stempel z wyróżnikiem b.

Fi.294
60 PLN
44604

1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, koperta z rzadkim stemplem agencji pocztowej utworzonej na czas trwania zawodów w hotelu Samary "Obwodowy Urząd Pocztowo - Telekomunikacyjny / ZAKOPANE 1 / Oddział nadawczy w hotelu "Stamary" / F.I.S. - 1939".

Fi.294
500 PLN
SOLD
44605

1939 Polska okupacja Zaolzia, kartka z Olbrzychowic nadana w Trzyńcu 15.12.38 do Bochni.

Fi.295
100 PLN
44606

1939 "WYSTAWA ELEKTROMECHANICZNA SEP 18-29 VI 1939" Katowice 1, efektowny kasownik okolicznościowy na liście wysłanym 22.VI do Warszawy (Myślicki 39 015).

Fi.296, 311
Mi.317, 332 
100 PLN
44607

1939 zlecenie inkasowe z Poznania.

Fi.297
50 PLN
44608

1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC6, list z Radomia nadany 3.9.39 do Śledziowej Huty, stempel cenzury z Radomia BC nr 6 w kolorze czerwonym, gwarancja.

Fi.297, 310
550 PLN
44609

1939 list lotniczy z Katowic do Stanów Zjednoczonych.

Fi.297, 317
Mi.318, 338
15 PLN
44610

1939 list z Łodzi wysłany 18.08. do jednostki wojskowej w Legionowie.

Fi.298
50 PLN
44611

1939 list polecony z Bydgoszczy do Niemiec, rzadsza frankatura znaczka za 1 zł, na odwrocie nalepka kontroli dewizowej, gwarancja Berbeka.

Fi.305
120 PLN
44612

1939 "BUDUJMY SZKOŁY POLSKIE ZA GRANICĄ" Lwów 2 (z wyróżnikiem *a*), okolicznościowy wirnik odciśnięty na liście wysłanym do miejscowości Rypne ofrankowanym znaczkiem za 25 gr przyłączenie Zaolzia do Polski, na odwrocie doklejono dwa pomarańczowe znaczki kwestarskie po 5 gr (revenue) z Piotrem Borowym "NA SZKOŁY NA POLSKIM SPISZU ORAWIE I W CZADECKIM", dobry stan zachowania (Myślicki 37 101).

Fi.309
Mi.330
150 PLN
44613

1939 list polecony z Krakowa do Włoch, nalepka kontroli dewizowej, list zwrócony do nadawcy z piękną dokumentacją pocztową.

Fi.309, 310-1, 313-4, 334
160 PLN
44614

1939 "ZJAZD ZWIĄZKU STOWARZYSZEŃ FILATELISTYCZNYCH" Warszawa 30, znaczek ostemplowany okolicznościowo 15.I na specjalnej karcie "VI ZJAZD ZWIĄZKU STOWARZYSZEŃ FILATELISTYCZNYCH W POLSCE WARSZAWA, 15 I 1939." z sygnaturą "Z.S.F.(I-1939)500."; stempel przedstawia pomnik Adama Mickiewicza w Warszawie na tle Dziekanki; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 39 001).

Fi.310
Mi.331
50 PLN
44615

1939 dowód przyjęcia zlecenia na prenumeratę czasopisma z Makoszyc.

Fi.310
60 PLN
44616

1939 znaczek ze stemplem ambulansu pocztowego na trasie Iwanie Puste - Tarnopol nr 388.

Fi.310
40 PLN
44617

1939 kartka z warszawy z wirnikiem okolicznościowym "XVII FESTIWAL SIMC / Międzynarodowego Towarzystwa / Muzyki Współczesnej / WARSZAWA - KRAKÓW 14-21.IV.1939".

Fi.310
30 PLN
44618

1939 kartka z warszawy z wirnikiem okolicznościowym "XVII FESTIWAL SIMC / Międzynarodowego Towarzystwa / Muzyki Współczesnej / WARSZAWA - KRAKÓW 14-21.IV.1939".

Fi.310
30 PLN
44619

1939 kartka z Wisły do Krakowa, bardzo rzadki stempel "SKRZYNKA POCZTOWA WISŁA, Śl. CIESZ. "BECZKA" KUBALONKA", okolicznościowy kasownik z Wisły "UZDROWISKO U ŹRÓDEŁ WISŁY", widokówka z Wisły.

Fi.310
800 PLN
44620

1939 "XI TARGI KATOWICKIE 20.V. - 4.VI.1939" Katowice 1, kartka z targów Katowicach do Lwowa stemplowana kasownikiem okolicznościowym.

Fi.310
90 PLN
44621

1939 okupacja sowiecka, polski znaczek unieważniony kasownikiem Huty Stepańskiej z data 9.10.39.

Fi.310
50 PLN
44622

1939 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Kraków - Cieszyn nr 136, stempel z wyróżnikiem b.

Fi.310, 334
70 PLN
44623

1939 AMBULANS NR.387a relacji WOROCHTA-STANISŁAWÓW, dofrankowana całostka (Gdynia Dworzec Morski, sygn. X-1937) przesłana 1.VIII ambulansem do Lwowa, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.310, Cp72
Mi.331
120 PLN
44624

1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC106, kartka z Rzeszowa do Konedz nadana 1.09.39 w dniu wybuchu wojny, stempel cenzury z Rzeszowa BC nr 106 w kolorze czerwonym.

Fi.310, Cp80
450 PLN
44625

1939 "PAMIĘTAJ O TERMINOWYM WPŁACENIU RATY POŻYCZKI PRZECIWLOTNICZEJ" Lwów 2 z wyróżnikiem "RL" wirnik propagandowy ładnie odciśnięty 4 VII na kopercie lotniczej o sygnaturze "P.P.T.T. Nr 310/Poczt. (II-1939 r.)"; opłata jak za druki II klasy; dobry stan zachowania (Myślicki 39 113).

Fi.311
Mi.332
50 PLN
44626

1939 Kresy zlecenie inkasowe z Buczacza.

Fi.311
55 PLN
44627

1939 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Worochta - Stanisławów nr 384 z wyróżnikiem a. Taryfa zagraniczna

Fi.311, Cp86
130 PLN
44628

1939 list z Warszawy do Krakowa, wirnik propagandowy "PAMIĘTAJ O TERMINOWYM WPŁACENIU RATY POŻYCZKI OBRONY PRZECIWLOTNICZEJ".

Fi.314
45 PLN
44629

1939 list z okupowanego przez sowietów Samboru 2.10.39 do Czerwonego Krzyża we Lwowie, mieszana frankatura znaczków polskich i radzieckich, na odwrocie stempel odbiorczy ze Lwowa.

Fi.314
140 PLN
44630

1939 list z Wilna, stempel z Wilna 2 "V TARGI PÓŁNOCNE W WILNIE 19 VIII - 3 IX 1939".

Fi.314
80 PLN
44631

1939 list polecony z Częstochowy do Brześcia nad Bugiem.

Fi.318
Mi.339
40 PLN
44632

1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria.

Fi.330-3
Mi.351-4
60 PLN
SOLD
44633

1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria na ekspresowym liście poleconym z stemplami okolicznościowymi zawodów z Zakopanego do Warszawy, koperta okolicznościowa Polskiego związku Narciarskiego, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.330-3
Mi.351-4
245 PLN
SOLD
44634

1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria na liście poleconym z Zakopanego do Lwowa, koperta okolicznościowa Polskiego związku Narciarskiego, rzadki stempel agencji pocztowej utworzonej na czas trwania zawodów w hotelu Samary "Obwodowy Urząd Pocztowo - Telekomunikacyjny / ZAKOPANE 1 / Oddział nadawczy w hotelu "Stamary" / F.I.S. - 1939", na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.330-3
Mi.351-4
1 300 PLN
SOLD
44635

1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, list polecony opłacony serią znaczków okolicznościowych unieważnionych kasownikiem zawodów , na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.330-3
100 PLN
44636

1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria znaczków na specjalnej dekoracyjnej kopercie listu poleconego z Zakopanego do Niemiec (Innsbruck po aneksie Austrii) nadanego 11.02.39 unieważniona kasownikiem okolicznościowym zawodów, na odwrocie stempel kontroli dewizowej i stemple odbiorcze, dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania.

Fi.330-33
Mi.351-4
80 PLN
44637

1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria znaczków ostemplowana okolicznościowo na kopercie listu poleconego wysłanego 11.II z Zakopanego do Krakowa, dodatkowo ząbkowana nalepka FIS; na odwrocie datownik odbiorczy; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 39 002).

Fi.330-33
Mi.351-54
120 PLN