The new auction will start soon

Auction 111. Inter-war Poland 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
44118

1927 odsłonięcie pomnika Fryderyka Chopina w warszawie, znaczek w barwie niebieskiej, gwarancja i oznaczenie.

Fi.225d
Mi.244
105 PLN
SOLD
44119

1927 odsłonięcie pomnika Fryderyka Chopina, znaczek za 40 gr. w kolorze ciemnoniebieskim, piękny stan zachowania, gwarancja i opis.

Fi.225e
Mi.244
100 PLN
SOLD
44120

1927 60 rocznica urodzin Marsz.Józefa Piłsudskiego, pionowa parka prób znaczka za 20 gr. w nietypowym kolorze ciemnokarminowym na cienkim białym papierze, bez perforacji i niegumowana tak jak ją wydano, lekko poziomo kreślona czerwoną i niebieską kredką, sygnowana I.B.M., gwarancja Rachmanow.

Fi.226 P
Mi.245
1 600 PLN
44121

1927 znaczek z dziurkowaniem firmowym "N & Cº" skasowany 24.10.27 w Bielsku.

Fi.227
60 PLN
SOLD
44122

1927 wydanie z dopłatą na cele oświatowe, seria kasowana (Fi.55.-).

Fi.228-29
Mi.247-48
40 PLN
44123

1927 wydanie z dopłatą na cele oświatowe, znaczek bez poddruku, niezwykle rzadkie, gwarancja Kalinowski, fotoatest Walocha. Przy zakupie pojedynczego znaczka zostanie zrobiony osobny fotoatest.

Fi.228MK1
Mi.247
8 000 PLN
44124

1927 wydanie z dopłatą na cele oświatowe, marginesowy znaczek cięty, lekkie złamanie widocznie na stronie gumowanej, gwarancja Gryżewski, Kalinowski, fotoatest Walocha.

Fi.228nz
Mi.247U
3 000 PLN
44125

1927 wydanie z dopłatą na cele oświatowe, znaczek bez poddruku, niezwykle rzadkie, gwarancja Kalinowski, fotoatest Walocha. Przy zakupie pojedynczego znaczka zostanie zrobiony osobny fotoatest.

Fi.229MK1
Mi.248
6 000 PLN
44126

1927 IV Międzynarodowy Kongres Medycyny i Farmacji Wojskowej w Warszawie, seria znaczków ciętych, fotoatest Walisch.

Fi.230-2nz
Mi.249-51U
12 000 PLN
44127

1927 IV Międzynarodowy Kongres Medycyny i Farmacji Wojskowej, seria kasowana.

Fi.230-32
Mi.249-51
30 PLN
44128

1927 złożenie prochów Juliusza Słowackiego w katedrze Wawelskiej, multyfrankatura na firmowym liście poleconym z Krakowa do Niemiec, na odwrocie stempel niemieckiego ambulansu pocztowego na trasie Bytom - Wrocław i stemple odbiorcze.

Fi.233
120 PLN
44129

1928 polecony list zleceniowy z Ozorkowa do Mławy, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.193, 208
Mi.212, 236
80 PLN
44130

1928 ekspresowy list polecony z Katowic do Gniezna, bardzo rzadki kasownik i erka "KATOWICE (DWORZEC)", doskonały stan zachowania, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.193, 226, 234
Mi.212, 245, 253
900 PLN
44131

1928 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Sumina - Katowice nr 272.

Fi.208, 209
60 PLN
44132

1928 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Sumina - Katowice nr 271.

Fi.208, Cp43
80 PLN
44133

1928 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie poznań - Kraków nr 46.

Fi.208, Cp43I
60 PLN
44134

1928 kartka z Tarnowa do 5. Okręgowego Szefostwa Intendentury w Krakowie, pieczęć rejestracyjna korespondencji intendentury.

Fi.208, Cp43I
50 PLN
44135

1928 "IV MIĘDZYNARODOWE ZAWODY STRZELECKIE 17 VIII - 23 VIII 1928" Toruń 2 - rzadki stempel okolicznościowy - znaczek na wycinku skasowany 23 VIII (Myślicki 28 018).

Fi.208II
Mi.236II
60 PLN
44136

1928 "KORZYSTAJ z UZDROWISK/ POLSKICH!/ INFORMACJE:/ WARSZAWA SZUCHA 8/ TEL 409-74" Warszawa 2, okolicznościowy wirnik na widokówce wysłanej 18 7 do Krynicy (Myślicki 28 103).

Fi.208II, 209II
Mi.236II, 237II
30 PLN
44137

1928 kartka z warszawy do Królewskiej Huty.

Fi.210
40 PLN
44138

1928 firmowy list polecony z Warszawy do Białej Podlaski, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.210, 234
30 PLN
44139

1928 "POMORSKA WYSTAWA OGRODNICZO-PRZEMYSŁOWA 28-VII DO 4-X-1928" Toruń 1 z wyróżnikiem "M" - rzadki stempel okolicznościowy odciśnięty 17 IX na znaczku na wycinku (Myślicki 28 015).

Fi.210II
Mi.238II
60 PLN
44140

1928 "NA FLOTĘ POLSKĄ ZAPŁAĆ 1 ZŁ ROCZNIE P.K.O. No 30", Warszawa 2 (wyróżnik *b), wirnik propagandowy na widokówce wysłanej 23.4 do Lublina (Myślicki 27 108).

Fi.210II
Mi.238II 
30 PLN
44141

1928 "KUP LOS/ PAŃSTWOWEJ/ LOTERJI KLASOWEJ" Warszawa 2 (wyróżnik "b"), okolicznościowy wirnik na widokówce wysłanej 22.8 do Jarocina (Myślicki 28 106).

Fi.210II
Mi.238II  
50 PLN
44142

1928 seria widokowa, 30 gr - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 26.III z Warszawy do Berlina, znaczek skasowany stemplem propagandowym "POWSZECHNA/ WYSTAWA KRAJOWA/ POZNAŃ 16.V. - 30.IX 1929/ EXPOSITION GENERALE/ POLONAISE" w urzędzie Warszawa 2 (wyróżnik "c"); bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 29 105).

Fi.213I
Mi.241I
30 PLN
44143

1928 kartka wysłana z Pocztowej Kasy Oszczędności w Warszawie, druk formularz zwrotnego potwierdzenia wypłaty.

Fi.214
80 PLN
44144

1928 Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w warszawie, kartka polecona nadana pocztą lotniczą z wystawy, kasownik okolicznościowy wystawy i stempelek "Par Avion. - Samolotem. / Exposition Philateliquue.", opłata między innymi parką z okolicznościowego bloku rozdzielonych przywieszką.

Fi.219, 220, 222, 235, 236
Mi.227, 228, 230, 254, 255
500 PLN
44145

1928 kartka z Łodzi do Niemiec opłacona między innymi rzadkim na korespondencji znaczkiem z dopłatą na cele oświatowe.

Fi.228, Cp48
130 PLN
44146

1928 Józef Piłsudski, unikalna marginesowa parka makulatury znaczków za 25 gr. w rzadszej odmianie koloru jasno pomarańczowobrązowej - druk resztką farby, takie znaczki z "zatartym" rysunkiem w obrocie niespotykane, bo dość łatwe do wychwycenia przez kontrolę druku, poza drobnym ubytkiem gumy pod gwarancją i pękniętą na prawie całej długości perforacją marginesu znaczki zachowane w bardzo dobrym stanie, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.234d MK
Mi.253
1 200 PLN
44147

1928 Józef Piłsudski, parka znaczków ciętych w słabszym stanie, gwarancja Walocha.

Fi.234nz
Mi.253U
1 400 PLN
44148

1928 wystawa filatelistyczna w warszawie, znaczek z bloku.

Fi.235
Mi.254
200 PLN
44149

1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, pasek z bloku w bardzo ładnym stanie (Fi.750.-), gwarancja.

Fi.235 Pw 236
Mi.254 Zf 255
700 PLN
44150

1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, pasek z 1 polskiego bloku na grzecznościowo poleconej karcie pocztowej (bez tekstu na odwrocie), znaczki skasowane 4.V datownikiem okolicznościowym "WSZECHSŁOWIAŃSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA" o stopniu rzadkości C według Myślickiego; czerwony stempelek polecenia; walor o ładnej prezencji w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 28 011).

Fi.235 Pw 236
Mi.254 Zf 255
800 PLN
44151

1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, znaczki z przywieszką z bloku.

Fi.235-6
Mi.254-5
450 PLN
44152

1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, znaczki z bloku z przywieszką.

Fi.235-6
Mi.254-5
400 PLN
44153

1928 złożenie zwłok gen. Józefa Bema w mauzoleum w Tarnowie, czworoblok.

Fi.237
Mi.256
220 PLN
44154

1928 wydanie obiegowe, marszałek Józef Piłsudski, unikalna niekatalogowana jako gumowana próba znaczka za 50 gr. w kolorze niebieskawozielonym z wydrukowaną typograficznie na odwrocie czerwonokarminową siatką ochronną - odpowiednikiem gilosza na banknotach; w zamierzeniu miała chronić znaczek przed fałszerstwem; nie ma podlepki, ale guma miejscami jest zmatowiona i nierównomiernie nałożona; próba ta - odpowiednik znaczka 238c jest nieprecyzyjnie katalogowaną gumowaną odmianą próby P11; brzegowe znaczki mogą być tylko częściowo pokryte siatką lub całkowicie jej pozbawione, w lewym dolnym rogu sygnatura WUZET, fotoatest Schmutz.

Fi.238 (P11)
Mi.257
6 000 PLN
44155

1928 wydanie obiegowe, marszałek Józef Piłsudski, dwa nieząbkowane znaczki za 50 gr. w kolorach niebieskostalowym i czarnoniebieskostalowym na białym grubym gładkim papierze, niegumowane (w KSZP z 1990 roku i katalogu Fischer oznaczone jako próby P8), gwarancja i opisy Schmutz.

Fi.238a, b nz (P8)
Mi.257 U
2 400 PLN
44156

1928 wydanie obiegowe - marszałek Józef Piłsudski, dwa znaczki za 50 gr. w kolorze niebieskawozielonym o skrajnie różnych odcieniach i kontraście rysunku, gwarancja oznaczenie.

Fi.238c
Mi.257
770 PLN
SOLD
44157

1928 marszałek Józef Piłsudski, znaczek w barwie niebieskawozielonej, lekkie zagniecenia, gwarancja i opis Berbeka.

Fi.238c
Mi.257
240 PLN