Auction 111. Inter-war Poland 1919-1939

44278

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczne, czworoblok.

Fi.260
Mi.281
500 PLN
44279

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu.

Fi.260
Mi.281
110 PLN
44280

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, pamiątka z wystawy.

Fi.260
Mi.281
90 PLN
44281

1933 FDC - II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr ze znakiem wodnym w położeniu W.II.G - trąbki w górę, na liście poleconym opłaconym zgodnie z taryfą wysłanym 21.V z Torunia do Grodziska Mazowieckiego, znaczki skasowane stemplem okolicznościowym "II WSZECHPOLSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA TORUŃ", okolicznościowy stempelek polecenia, datownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 33 005 + 201).

Fi.260, 254
Mi.281, 275
300 PLN
44282

Fi.260D
Mi.281
140 PLN
44283

Fi.260D
Mi.281
400 PLN
44284

Fi.260D
Mi.281Y
175 PLN
44285

Fi.260D
Mi.281Y
200 PLN
44286

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, czworoblok.

Fi.261
Mi.282
400 PLN
44287

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, znaczek czysty (Fi.180.-).

Fi.261
Mi.282
140 PLN
44288

Fi.261
Mi.282
310 PLN
44289

1933 400. rocznica Śmierci Wita Stwosza.

Fi.261
Mi.282
120 PLN
44290

1933 znaczek z dziurkowaniem firmowym "M" z Poznania.

Fi.261
60 PLN
44291

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, frankatura mieszana - list polecony wysłany 4.12 z Radomska do miejscowości Gidle, datownik odbiorczy na odwrocie.

Fi.261, 242
Mi.282, 261
40 PLN
44292

1933 250. rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, znaczek czysty, perforacja 11½ (Fi.330.-).

Fi.262
Mi.283
250 PLN
44293

Fi.263D
Mi.284
70 PLN
44294

1933 "TARG POZNAŃSKI" Poznań 3, stempel okolicznościowy na całostce wysłanej 14.9 do Warszawy, według Myślickiego - stopień rzadkości B, ale w jego katalogu nawet nie reprodukowany!!! dobry stan zachowania (Myślicki 28 012).

Fi.Cp50IIb
200 PLN
44295

1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zdołbunów - Lwów nr 170a.

Fi.Cp68
50 PLN
44296

1933 (?) "Tytuł wykonawczy" - czysty wewnętrzny druk pocztowy dla potrzeb egzekucji należności abonentów telefonicznych zalegających z opłatami.

30 PLN
44297

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, ulotka na cienkim papierze formatu okolicznościowej karty pocztowej wydanej z okazji wystawy, dodatkowo czerwona okrągła pieczęć "ZWIĄZEK FILATELISTÓW W TORUNIU STOWARZ. ZAREJESTR.", rzadki walor w słabszym stanie zachowania.

80 PLN
44298

1934 list polecony ze Lwowa do Pragi.

Fi.214
Mi.242
30 PLN
44299

1934 "POCZTA TO NAJPEWNIEJSZY INKASENT KORZYSTAJCIE ZE ZLECEŃ INKASOWYCH DO 2000 ZŁ" wyróżnik "c" Warszawa 2, wirnik propagandowy na widokówce wysłanej 23.XII do Ostrowi Mazowieckiej, okolicznościowy datownik odbiorczy "OSTRÓW MAZOWIECKA - 500 LAT MIASTEM 1434-1934"(Myślicki 34 126 i 002).

Fi.251
Mi.272
40 PLN
44300

1934 ODWRÓCONA NAKŁADKA WIRNIKA REKLAMOWEGO - "POCZTA TO NAJPEWNIEJSZY INKASENT, KORZYSTAJCIE ZE ZLECEŃ INKASOWYCH DO 2000 zł" Łódź 1 (wyróżnik a), bardzo rzadko spotykany przypadek, widokówka wysłana 22.XII do Rudy Pabianickiej (Myślicki 34 118).

Fi.251
Mi.272
250 PLN
44301

1934 list z Torunia do Łodzi, stempel opłaty ulgowej " 4 PUŁK LOTNICZY / Opłata ulgowa / rozp. M.P. i T. / Nr. PW. 501/70 z r. 1933." uprawniający żołnierzy służby czynnej do obniżonej opłaty za korespondencję.

Fi.251, 252
360 PLN
44302

1934 list polecony z Łomianek do Wiednia, na odwrocie stempel tranzytowy z Warszawy.

Fi.251, 269, 270IIb
60 PLN
44303

Fi.252, 256, 261
300 PLN
44304

1934 list z Warszawy do Mołojatycz.

Fi.253
Mi.274
15 PLN
44305

1934 list z Krzepic do Częstochowy, stempel opłaty ulgowej "27 PUŁK PIECHOTY / OPŁATA ULGOWA / (rozp. M.P. i T. Nr. PW. 501/70 z r. 1933)" uprawniający żołnierzy służby czynnej do obniżonej opłaty za korespondencję.

Fi.253
60 PLN
44306

1934 widokówka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kraków - Warszawa nr 101.

Fi.254
60 PLN
44307

1934 list polecony z Harklowej do Krościenka, list nadany w składnicy pocztowej w Maniowy i przekazany do urzędu pocztowego w Harklowej gdzie ostemplowano znaczek i zarejestrowano przesyłkę, rzadki po austriacki stempel składnicy "* MANIOWY *" użyty jeszcze szesnaście lat po odzyskaniu niepodległości, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.257
320 PLN
44308

1934 perforacja firmowa M (wys.10,5, 25 dziurek) — Maggi Spółka z ogr. odp., znaczek z dziurkowaniem firmowym skasowany -4 4 w urzędzie Poznań 10; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.263
Mi.284
60 PLN
44309

Fi.264-5
Mi.285-6
400 PLN
44310

Fi.264-5
Mi.285-6
160 PLN
44311

Fi.264-5
Mi.285-6
2 000 PLN
44312

Fi.264-5
Mi.285-6
550 PLN
44313

1934 I Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, karta pocztowa wysłana 11.05. pocztą lotniczą z terenu wystawy adresowana do Gdańska, okolicznościowa karta do korespondencji lotniczej.

Fi.264-5
Mi.285-6
250 PLN
44314

Fi.264-65
Mi.285-86
120 PLN
44315

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, zestaw 4 dekoracyjnych listów poleconych ofrankowanych znaczkami wystawowymi (zgodnie z taryfą) skasowanymi datownikiem okolicznościowym "I WSZECHSŁOWIAŃSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA", okolicznościowy stempelek polecenia, dodatkowe winietki wystawowe ostemplowane okrągłą pieczątką "ŚLĄSKI ZWIĄZEK FILATELISTÓW KATOWICE"; na odwrocie pieczęć nadawcy "Komitet Wystawowy I. Wszechsłowiańskiej Wystawy Filatelistycznej Katowice 1934 r." i datownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 34 007 i 202).

Fi.264-65
Mi.285-86
600 PLN
44316

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, list polecony ofrankowany obydwoma znaczkami z okolicznościowym nadrukiem wysłany 7 V z terenu wystawy do Poznania skasowaymi datownikiem okolicznościowym "I WSZECHSŁOWIAŃSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA", okolicznościowy stempelek polecenia; datownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 34 007 i 202); gwarancja Krawczyk.

Fi.264-65
Mi.285-86
150 PLN
44317

Fi.264-65
Mi.285-86
4 200 PLN