The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 110. Overprint editions 1918-1919

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
32561

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 65, gwarancja i oznaczenie Jungjohann.

Fi.32I
Mi.31
200 PLN
32562

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 79, gwarancja i oznaczenie Mikstein.

Fi.32I
Mi.31
200 PLN
32563

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 84, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32I
Mi.31
135 PLN
SOLD
32564

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 6 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.44 "cienkie Z", gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

Fi.32I B1
Mi.31 
250 PLN
32565

1919 wydanie krakowskie, znaczki za 25/80 hal. w tym jeden z odwróconym nadrukiem, znaczek za 6 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.24 "cienkie Z" oraz znaczek dopłaty za 5 hal z nadrukiem formą IIA poz.82 - skasowane unarodowionym kasownikiem Cieszyn 1 w dniu 26.I.19 na kopercie miejscowego listu ekspresowego opłaconego (wliczając znaczek dopłaty) tylko za expres - czyli tak jak listy urzędowe; zwraca uwagę odręczna adnotacja o wysokości niedopłaty "5 hl"; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (koperta pionowo zgięta, brak tylnej klapy); same znaczki (Fi.980.-) gwarancja i opis Schmutz.

Fi.32I B1, 38, 38 No
Mi.31, 48
1 600 PLN
32566

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 5, gwarancja Mikstein i Schmutz.

Fi.32II
Mi.31
300 PLN
32567

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 5, lekko przygięty prawy górny narożnik (nie złamany), ogólnie bardzo ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32II
Mi.31
600 PLN
32568

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 30, piękny stan zachowania, gwarancja Petriuk, z oznaczeniem Mikstein.

Fi.32II
Mi.31
750 PLN
32569

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 15, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.32II
Mi.31
600 PLN
32570

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 36, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32II
Mi.31
350 PLN
32571

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 2, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32II
Mi.31
250 PLN
32572

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 6 hal. z nadrukiem formą IIE poz.54 z drobnymi błędami "ułamana poprzeczka w T i przerwana w A", lekki ślad podlepki, bardzo ładny stan, gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

Fi.32IIE B
Mi.31 
400 PLN
32573

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 10 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z usterką na poz.36 "bardzo mocno uszkodzone P w POLSKA i kropka w rombie", gwarancja i opis pozycji Landre, Schmutz.

Fi.33
Mi.32
1 700 PLN
32574

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 43, skrócony fotoatest.

Fi.33
Mi.32
1 600 PLN
SOLD
32575

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 9, gwarancja i oznaczenie Falkowski.

Fi.34
Mi.33
240 PLN
32576

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 8, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.34
Mi.33
240 PLN
32577

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą poz.70, lekki ślad po podlepce, gwarancja Mikstein, z opisem .

Fi.34
Mi.33
250 PLN
32578

1919 wydanie krakowskie - TARNÓW 2, znaczek za 12 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.35 "cienkie Z", został oryginalnie użyty dnia 18.III.19 w Tarnowie, z wydania krakowskiego w urzędach pocztowych Tarnowa (1 i 2) używano czterech nominałów znaczków opłaty i trzech dopłaty, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.34 B1
Mi.33
400 PLN
32579

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 15 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.57, niewielki ślad podlepki, gwarancja i opis Gryżewski.

Fi.35
Mi.34
250 PLN
32580

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 15 hal. z nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz. 39 "pełen romb", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.35
Mi.34
130 PLN
32581

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 17, gwarancja i oznaczenie Jendroszek.

Fi.35
Mi.34
220 PLN
32582

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 56, gwarancja i oznaczenie.

Fi.35
Mi.34
100 PLN
32583

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 22, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.35
Mi.34
100 PLN
32584

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 46, gwarancja i oznaczenie Jungjohann.

Fi.35
Mi.34
250 PLN
32585

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 65, gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.35
Mi.34
350 PLN
32586

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 15 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.100 "uszkodzone A (jak Ą) w POLSKA", to uszkodzenie narożnika formy I - niekatalogowany, ale pokazywany w eksponatach wystawowych ważny błąd tego wydania, kasowany na wycinku, gwarancja i opis pozycji.

Fi.35 B
Mi.34 
800 PLN
32587

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 15 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.34 "cienkie Z", lekki ślad podlepki, ładny stan, sygnowany ZAF KATOWICE, gwarancja i opis Gryżewski, Ryblewski.

Fi.35 B1
Mi.34
250 PLN
SOLD
32588

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 73 z błędem "dwukropek", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.35B2
Mi.34
700 PLN
32589

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem z poz. 17 z charakterystycznie silnie uszkodzonymi literami P w POCZTA i POLSKA, gwarancja i oznaczenie.

Fi.36
Mi.35
800 PLN
32590

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 83, gwarancja i mini fotoatest.

Fi.36
Mi.35
1 250 PLN
32591

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 23, skrócony fotoatest.

Fi.36
Mi.35
1 150 PLN
SOLD
32592

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 20 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.4 "cienkie Z", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.36 B1
Mi.35 
800 PLN
32593

1919 wydanie krakowskie, kasowany znaczek za 20 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z rzadkim błędem na poz.30 "uszkodzone A", gwarancja Mikstein, Mikulski.

Fi.36 B3
Mi.35
2 800 PLN
32594

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy pierwszej z poz. 73 z błędem "dwukropek", rzadkie - znaczków z tym błędem przedrukowano tylko 53 sztuki, gwarancja Mikstein, Jungjohann.

Fi.36B2
Mi.35 
1 350 PLN
SOLD
32595

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 25 hal. z rzadkim skośnym nadrukiem formą IIB poz.42, lekki ślad po podlepce, sygnowany, gwarancja A.Łaszkiewicz, de Julien, z opisem Mikstein.

Fi.37II
Mi.36
9 000 PLN
32596

1919 wydanie krakowski, znaczki stemplowany na kopercie bez obiegu pocztowego, znaczek za 25 hal. Z nadrukiem formy IIB z póz. 85, fotoatest Wiatrowski.

Fi.37II, 34, 42, 43
5 000 PLN
32597

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 52 z błędem "uszkodzone litery AA", rzadki błąd występujący na pięciu pozycjach w każdym z około 11 przedrukowanych arkuszy, znaczek w pięknym stanie z prawie niewidocznymi minimalnymi śladami po podlepce, gwarancja i oznaczenie Mikstein.

Fi.37II B14
Mi.35
15 000 PLN
32598

1919 wydanie krakowskie, kasowany znaczek za 25/80 hal. gwarancja Mikulski, Schmutz.

Fi.38
Mi.48
30 PLN
32599

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy III, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48
25 PLN
32600

1919 wydanie krakowskie, znaczek z obiegu pocztowego z Łańcuta, gwarancja Mikstein.

Fi.38
Mi.48
25 PLN