The new auction will start soon

Auction 110. Overprint editions 1918-1919

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
32521

1918 drugie wydanie lubelskie, lewy znaczek z błędem "litera S zniekształcona".

Fi.27aB8
Mi.26
240 PLN
32522

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem z poz. 16 z błędem "zniekształcone 50 i brak kropki po HAL", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.27aBB5
Mi.26
240 PLN
32523

1918 drugie wydanie lubelskie, makulaturowa parka zabrudzona farbą drukarską, bardzo duża podlepka, gwarancja Schmutz.

Fi.27aMK
Mi.26
180 PLN
32524

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 50/60 hal. z silnie przesuniętym w pionie nadrukiem - nominał w połowie na dole znaczka, w połowie na górze znaczka, ze względu na chroniczny brak znaczków skierowano do sprzedaży także te wybrakowane, piękny stan, gwarancja.

Fi.27a MK
Mi.26
1 200 PLN
32525

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja.

Fi.27aNo
Mi.24K
400 PLN
32526

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym z błędem "brak kropki po HAL", ciężkie podlepki, gwarancja Mikstein.

Fi.27aNo B5
Mi.24K
200 PLN
32527

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok znaczków za 50/60 hal. z odwróconym nadrukiem (jako podstawowe znaczki Fi.2400.-), dodatkowo lewy górny z błędem na poz.37 "brak kropki po HAL", a prawy dolny z błędem na poz.48 "zniekształcone S" (jako czworoblok z błędami Fi.6000.-), stan idealny, gwarancja Jungjohann BPP

Fi.27a No B5+B8
Mi.26 
3 000 PLN
32528

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem niebieskoczarnym, ślad po zdjętej podlepce, gwarancja i oznaczenie.

Fi.27b
Mi.26
600 PLN
32529

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem niebieskoczarnym, gwarancja i opis Berbeka.

Fi.27b
Mi.26
180 PLN
32530

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.28
Mi.27
50 PLN
32531

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Mikstein, Rachmanow.

Fi.28
Mi.27
160 PLN
32532

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.28
Mi.27
100 PLN
32533

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.28
Mi.27
360 PLN
32534

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok z brzegowymi uszkodzeniami nadruków na prawych znaczkach "brak liter ZTA", dolny prawy znaczek z charakterystycznym małym A w POLSKA, lekko rozerwana perforacja pomiędzy znaczkami z błędami, gwarancja Jendroszek.

Fi.28 B10
Mi.27
1 200 PLN
32535

1918 drugie wydanie lubelskie, prawy znaczek z błędem "brak liter ZTA w POCZTA", gwarancja.

Fi.28B9
Mi.27
400 PLN
32536

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku z błędem "brak ZTA", ciężka podlepka, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.28B9
Mi.28
160 PLN
32537

1918 drugie wydanie lubelskie, prawy znaczek z błędem "brak liter ZTA w POCZTA", gwarancja Wiatrowski.

Fi.28B10
Mi.27
400 PLN
32538

1918 drugie wydanie lubelskie, prawy znaczek z błędem "T bez prawej poziomej kreski", gwarancja.

Fi.28B11
Mi.27
500 PLN
32539

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem podwójny - normalnym i odwróconym po stronie gumowanej, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja Miszczak.

Fi.28Ndwo
Mi.26DD
6 000 PLN
32540

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok z nadrukiem odwróconym w pięknym stanie, katalog Fischer 7.800,- zł, gwarancja Schmutz.

Fi.28No
Mi.27K 
4 500 PLN
32541

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym z błędem "brak prawego ramienia T", rzadkie, gwarancja Schmutz.

Fi.28No B11
Mi.27K 
600 PLN
32542

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem podwójny - normalnym i odwróconym, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja Mikulski,.

Fi.28Non
Mi.26DD
9 000 PLN
32543

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z poz. 50 z nie dodrukiem prawej części nadruku, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.29
Mi.28
30 PLN
32544

1918 drugie wydanie lubelskie, parka znaczków z ząbkowaniem ZL 12½, gwarancja Jendroszek.

Fi.29
Mi.28
120 PLN
32545

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.29
Mi.28
30 PLN
32546

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z abklaczem, gwarancja.

Fi.29
Mi.28
100 PLN
32547

1918 drugie wydanie lubelskie, list polecony z Sławkowa do Będzina nadany 31.01.19, mieszana frankatura ze znaczkiem austriackimi, list ponad dwukrotnie przepłacone, na odwrocie stempel odbiorczy, fotoatest Wiatrowski.

Fi.29
Mi.28
1 200 PLN
32548

1918 drugie wydanie lubelskie, lewy znaczek z błędem "uszkodzone O w POLSKA", prawy znaczek z błędem "brak liter TA", gwarancja Kronenberg.

Fi.29 B10+12
Mi.28
200 PLN
32549

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku, gwarancja.

Fi.29B9
Mi.28
120 PLN
32550

1918 drugie wydanie lubelskie, prawy znaczek z błędem "brak liter ZTA" - z poz. 50 praktycznie bez liter CZTA, gwarancja Kronenberg.

Fi.29B9
Mi.28
100 PLN
32551

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku z poz. 20 z błędem "brak liter TA w POCZTA", gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.29B10
Mi.28
125 PLN
32552

1918 drugie wydanie lubelskie, prawy znaczek z błędem "T bez prawego ramienia".

Fi.29B11
Mi.28
100 PLN
32553

1918 drugie wydanie lubelskie, górny lewy znaczek z błędem "uszkodzone P i O", gwarancja.

Fi.29B12
Mi.28
80 PLN
32554

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z błędem "uszkodzone O w POLSKA", gwarancja.

Fi.29B12
Mi.28
100 PLN
32555

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz.

Fi.29No
Mi.28K
1 000 PLN
32556

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Mikstein, Petriuk.

Fi.29No
Mi.28K
300 PLN
SOLD
32557

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 85, ładny stan, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.30
Mi.29
1 450 PLN
SOLD
32558

1919 Stanisław Mikstein, oryginalny ex libris jednego z najwybitniejszych polskich filatelistów i badaczy znaczków, twórcę m.in. metody badania znaczków wydania krakowskiego; bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.30
600 PLN
32559

1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczków z nadrukiem pierwszej formy z poz. 54/65, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Wiatrowski.

Fi.32I
Mi.31
1 800 PLN
32560

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 65, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32I
Mi.31
200 PLN