Auction 110. Communist Poland 1945-1952

37106

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 21 częściowo na kopercie, dokonanym w miejscowości Skrzatusz, jeden z niewielu przypadków gdy znaczki przedrukowano już po ich naklejeniu na przesyłkę, a stempelek odciśnięto tak aby nadruk przechodził na kopertę; list polecony wysłany 17.12 ze Skrzatusza do Warszawy; nadruk, datowniki i stempelek polecenia odciśnięto tym samym fioletowym tuszem; efektowny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.453, 519
Mi.603, 650
400 PLN
37107

1950 "groszy - lokalny", Niemodlin, Wystawa Ziem odzyskanych, nienotowany dotąd znaczek za 18 zł. z fioletowym stempelkiem typu 31.

Fi.464
Mi.598
125 PLN
37108

1950 "groszy - lokalny", Bielsko 2, Bierut, znaczek za 2 zł. z czarnym stempelkiem typu 28, gwarancja Krawczyk.

Fi.470
Mi.621
40 PLN
37109

1950 "groszy - lokalny", Bielsk Podlaski, Bierut, nienotowany dotąd znaczek za 2 zł. z fioletowym stempelkiem typu 38, gwarancja Krawczyk.

Fi.470
Mi.621
125 PLN
37110

1950 "groszy" Bierut, 2 zł znaczek legitymacyjny z oznaczeniem walca N.4.W.VI. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu z nadrukiem typu 25 - "tryplet", w typie tym stempel składał się z trzech połączonych stempelków z charakterystyczną literą "g", przerwaną z lewej strony u dołu, stempel ten wprowadzono zaledwie w trzech placówkach począwszy od 22 grudnia 1950; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.470
Mi.621
200 PLN
37111

1950 Bolesław Bierut, blok legitymacyjny z nadrukami groszy typ 1.

Fi.470
Mi.621
30 PLN
37112

1950 "groszy - lokalny", Ozimek, Bierut, znaczek za 2 zł. z rzadszym w kolorze czerwonym stempelkiem typu 42, rozmyta guma pod gwarancją, gwarancja Krawczyk.

Fi.470
Mi.621
30 PLN
37113

1950 "groszy" znaczki z nadrukami typu 3, list wysłany 30.11 z miejscowości Drzycim do Warszawy, obowiązkowa dopłata na odbudowę Warszawy opłacona właściwymi znaczkami; bardzo dobry stan zachowania (same znaczki kasowane Mi. ponad 150 euro).

Fi.470, 471, 513
Mi.621, 622, 659
150 PLN
37114

1950 pasek znaczków z brakiem pierwszej linii ząbkowania z lewej strony, znaczki z nadrukiem groszy typ 1 w kolorze fioletowym.

Fi.470Mk
Mi.621
75 PLN
37115

1950 "groszy - lokalny", Niemodlin, Bierut, znaczek za 3 zł. z fioletowym stempelkiem typu 32.

Fi.471
Mi.622
40 PLN
37116

1950 groszy, front listu poleconego z Trzcieli do Warszawy opłacony znaczkiem z nadrukiem groszy typ 20 w kolorze fioletowym.

Fi.472
Mi.623
20 PLN
37117

1950 "groszy - lokalny", Brzeziny, Bierut, znaczek za 5 zł. z czarnofioletowym stempelkiem typu 34, gwarancja Ćwiertnia, Gryżewski.

Fi.472
Mi.623
40 PLN
37118

1950 "groszy - lokalny", Skolimów, Bierut, nienotowany dotąd znaczek za 5 zł., z lila stempelkiem rzadkiego typu 44, gwarancja Krawczyk.

Fi.472
Mi.623
150 PLN
37119

1950 groszy, front poleconego listu firmowego z Kunowa koło Wierzbnika do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 4 w kolorze czerwonym.

Fi.472, 524
Mi.623, 656
20 PLN
37120

1950 groszy, kartka z Bielska 2 do Białej Krakowskiej opłacona znaczkami z lokalnym nadrukiem groszy typ 28 w kolorze fioletowym, gwarancja i fotoatest.

Fi.472, 525
Mi.623, 657
400 PLN
37121

1950 groszy, list firmowy z Skwierzyna do Poznania opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 20 w kolorze fioletowym.

Fi.472, 527
Mi.623, 665
30 PLN
37122

1950 "groszy - lokalny", Ozimek, Bierut, znaczek za 6 zł. z rzadszym w kolorze czerwonym stempelkiem typu 42.

Fi.473
Mi.624
40 PLN
37123

1950 "groszy" znaczki Bierut 6 zł z niebieskim stempelkiem typu 3, rzadko spotykane na oryginalnej korespondencji (wg.PZP grupa C), frankatura wielokrotna - list ofrankowany 10 znaczkami, wysłany 30.12 z miejscowości Lubliniec do Warszawy, ładna całość w bardzo dobrym stanie zachowania (same znaczki kasowane Mi.150 euro).

Fi.473
Mi.624
400 PLN
37124

1950 PODWYŻSZONA TARYFA, list z Kwidzyna do Gdańska wysłany 30.10.50 opłacony według trzykrotnie podwyższonej taryfy pocztowej obowiązującej jeden tydzień od 30.10. do 5.11.50, opłata 60 zł.

Fi.474
Mi.522
200 PLN
37125

1950 groszy, list firmowy z Siedlec do Świebodzina opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 4 w kolorze fioletowym.

Fi.474
Mi.625
30 PLN
37126

1950 "groszy - lokalny", Brzeziny, Bieruty, pięknie kasowany na wycinku znaczek za 10 zł. z czarnym stempelkiem typu 34, pochodzi z historycznej kolekcji A.Roszkowskiego i ma pod znaczkiem jego gwarancję.

Fi.474
Mi.625
120 PLN
37127

1950 "groszy - lokalny", Piła, Bierut, marginesowy znaczek za 3 zł. w kolorze niebieskozielonym z fioletowym stempelkiem typu 41, pochodzi z historycznej kolekcji A.Roszkowskiego i ma na odwrocie jego gwarancję.

Fi.474
Mi.625
60 PLN
37128

1950 groszy, wycinek list z Katowic 2 opłaconego znaczkami z nadrukiem typ 3 w barwie zielonej i fioletowej.

Fi.474, 475, 519
Mi.625, 626, 650
100 PLN
37129

1950 groszy, list do Gdańska opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 16B w kolorze fioletowym i nieodnotowanym w PZP czarnym, gwarancja Jendroszek.

Fi.474, 513, 527
Mi.625, 659, 665
80 PLN
37130

1950 PODWYŻSZONA TARYFA, kartka z Zabrza do Karpacza wysłana 30.10.50 opłacona według trzykrotnie podwyższonej taryfy pocztowej obowiązującej jeden tydzień od 30.10. do 5.11.50, opłata 30 zł plus 5 zł na odbudowę Warszawy.

Fi.474, 513, Cp109
Mi.522, 556
200 PLN
37131

1950 groszy, list firmowy z Sosnowca do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze fioletowym.

Fi.474, 522
Mi.625, 654
30 PLN
37132

1950 groszy, list firmowy z Suwałk do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 8 w kolorze fioletowym.

Fi.474, 523, 527
Mi.625, 655, 665
30 PLN
37133

1950 groszy, front firmowego listu z Kolna do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 8 w kolorze fioletowym.

Fi.474, 526
Mi.625, 658
20 PLN
37134

1950 Bolesław Bierut, wycinek listu z Lublina 12.1.50 do Warszawy, list opłacony makulaturowym znaczkiem za 10 zł wyciętym nożyczkami z nie w pełni przed perforowanego arkusza, pod lupą widoczne szczątkowe ząbkowanie, z oryginalnego obiegu pocztowego osobliwe.

Fi.474MK, 474
120 PLN
37135

1950 groszy, list polecony z Olsztyna 4.12.50 do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 8 w kolorze czerwonym.

Fi.475
Mi.626
20 PLN
37136

1950 groszy, znaczek z nadrukiem typ 23.

Fi.475
Mi.626
10 PLN
37137

1950 groszy, front listu firmowego z Jawora do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze czarnym.

Fi.475
Mi.626
20 PLN
37138

1950 groszy, front listu firmowego z Ostrowa Lubelskiego do Lublina opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 4 w kolorze fioletowym.

Fi.475
Mi.626
20 PLN
37139

1950 groszy, front listu poleconego z Urzędowa do Lublina opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 4 w kolorze fioletowym.

Fi.475
Mi.626
20 PLN
37140

1950 "groszy - lokalny", Wielka Wieś na Helu, Bierut, parka znaczków za 15 zł. z czarnym stempelkiem najrzadszego na oryginalnym liście typu 27A, piękny czytelnie odbity datownik z prawie pełną nazwą miejscowości WIELKA WIEŚ NA HE(LU) i datą 14.12.50, piękny stan zachowania, ostatni raz podobny znaczek (grzecznościowo kasowany) wystawiono na aukcji około dziesięć lat temu, kasowany w Wielkiej Wsi na Helu jest oferowany po raz pierwszy, gwarancja Ćwiertnia.

Fi.475
Mi.626
5 000 PLN
37141

1950 "groszy - lokalny", Gubin, Bierut, znaczek za 15 zł. z czarnym stempelkiem typu 40, gwarancja Ćwiertnia.

Fi.475
Mi.626
40 PLN
37142

1950 "groszy - lokalny", Bielsk Podlaski, Bierut, pięknie kasowany znaczek za 15 zł. z fioletowym stempelkiem typu 37, pochodzi z historycznej kolekcji A.Roszkowskiego i ma na odwrocie jego gwarancję.

Fi.475
Mi.626
120 PLN
37143

1950 "groszy - lokalny", Bielsk Podlaski - znaczki za 15 zł Bierut (rotograwiura) z fioletowym nadrukiem lokalnym typu 38 + znaczki za 15 zł Bierut (rotograwiura) i 5 zł odbudowa Warszawy z nadrukami dyrekcyjnymi typu 8 i bez nadruków, strona adresowa listu poleconego wysłanego 18.XII z Bielska Podlaskiego do Warszawy, znaczki skasowane jednoobrączkowym datownikiem BIELSK PODLASKI z wyróżnikiem "f"; w związku z powojennymi trudnościami w zaopatrzeniu, kopertę użytą wcześniej (z Grajewa do Bielska Podlaskiego) po przenicowaniu wykorzystano ponownie; całości ofrankowane znaczkami z nadrukami lokalnymi, nawet te najpopularniejsze, należą do bardzo rzadkich; dobry stan zachowania; pochodzi z historycznej kolekcji A.Roszkowskiego i ma jego gwarancję.

Fi.475
Mi.626
600 PLN
37144

1950 groszy, list firmowy z Bytomia do Gdańska opłacony znaczkami z nadrukiem typ 3 w barwie czerwonej, gwarancja Petriuk.

Fi.475
Mi.626
120 PLN
37145

1950 "groszy" prywatny nadruk (typ 98 wg.Ćwiertni) z charakterystycznymi kropkami nad literą o - "Gröszy", strona adresowa firmowego list poleconego nadanego 12.12 w urzędzie Legnica 1 do Warszawy, opłacona 11 znaczkami, nadruki te znane są z obiegu pocztowego wyłącznie z Legnicy; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.475
Mi.626
600 PLN