The new auction will start soon

Auction 107. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
8861

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 8 - śladowy romb.

Fi.Cs4II
40 PLN
8862

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 8.

Fi.Cs4II
40 PLN
8863

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 3.

Fi.Cs4II
40 PLN
8864

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 3, brzegi z pełną nieuszkodzoną gumą, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja z opisem Schmutz.

Fi.Cs4II
80 PLN
8865

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 8, brzegi z pełną nieuszkodzoną gumą, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja z opisem Schmutz.

Fi.Cs4II
80 PLN
8866

1919 wydanie krakowskie, sekretnik rzadka odmiana z napisem "POLSKA POCZTA" zamiast "POCZTA POLSKA" (Fi.500.-) i beleczką zamiast ozdobnika, nadruk typu 18, brzegi z pełną oryginalną gumą, idealny stan zachowania; gwarancja z opisem Schmutz.

Fi.Cs4III
300 PLN
8867

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 13 z przecinkiem zamiast kropki.

Fi.Cs4III
50 PLN
8868

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 14 częściowo na doklejonym znaczku, znaczki doklejała poczta po podwyżkach taryfy pocztowej szykując kartki do przekazania do okienek pocztowych, gwarancja Pelczar.

Fi.Cs4III
400 PLN
8869

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 19 -belka zamiast ozdobnika, w środku nie wypisany.

Fi.Cs4IIIs
200 PLN
8870

1919 wydanie krakowskie, pokwitowanie telegraficzne z nadrukiem typ 2 z opuszczona literą l, silny abklacz na odwrocie.

Fi.Ct2
150 PLN
8871

1919 wydanie krakowskie, pokwitowanie telegraficzne z nadrukiem typ 2 z opuszczona literą l, silny abklacz na odwrocie.

Fi.Ct2
150 PLN
8872

1919 wydanie krakowskie, pokwitowanie telegraficzne z nadrukiem typ II (litera "l" w "hal" podniesiona), napisy niemieckie, polskie i ukraińskie (npu); dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz (Typ 2).

Fi.Ct4
200 PLN
8873

1919 wydanie krakowskie, pokwitowanie telegraficzne z podwójnym nadrukiem typ II, gwarancja Schmutz.

Fi.Ct6II Np
2 400 PLN
8874

1920 list z Radomia do Warszawy.

Fi.Ck6
80 PLN
8875

1920 kartka do korespondencji krajowej.

Fi.Cp30
40 PLN
8876

1920 karta do obrotu krajowego za 15 h (usunięte oznaczenie waluty) - znak opłaty liliowy w typie I (typ A wg PZP), linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu I (wszystkie linie adresowe punktowane gęsto); bardzo dobry stan zachowania (Fi. 100.-).

Fi.Cp31
100 PLN
SOLD
8877

1920 kartka z hasłem propagandowym, cztery wyrazy pogrubione.

Fi.Cp32
30 PLN
8878

1920 makulaturowa całostka z drukiem trzykrotnym - podwójnym i odwróconym, gwarancja i oznaczenie Pelczar.

Fi.Cp32 MK
400 PLN
8879

1920 całostka na przesyłki zagraniczne z hasłem propagandowym, odbite spacje drukarskie na lewo od znaku opłaty, znak opłaty przechylony lekko w prawą stronę - ciekawe.

Fi.Cp33
100 PLN
8880

1920 całostka do korespondencji zagranicznej z dwujęzycznym hasłem propagandowym.

Fi.Cp33
40 PLN
8881

1920 całostka do korespondencji zagranicznej z hasłem propagandowym.

Fi.Cp33
40 PLN
8882

1920 całostka do korespondencji zagranicznej z hasłem propagandowym.

Fi.Cp33
35 PLN
8883

1920 całostka przeznaczona do korespondencji zagranicznej z dwujęzycznym tekstem propagandowym.

Fi.Cp33
50 PLN
8884

1920 orzeł między wiązkami liktorskimi, całostka z hasłem propagandowym.

Fi.Cp33
45 PLN
8885

1920 karta do korespondencji zagranicznej za 40(50) f z napisem propagandowym polsko-angielskim B; dobry stan zachowania.

Fi.Cp33
70 PLN
SOLD
8886

1920 całostka z hasłem propagandowym c.

Fi.Cp35
80 PLN
8887

1920 kartka bez napisu propagandowego z linią dzielącą kartkę pod literą P (Am).

Fi.Cp35I
40 PLN
8888

1920 kartka wydania obiegowego bez hasła propagandowego.

Fi.Cp35I
40 PLN
8889

1920kartka bez hasła propagandowego.

Fi.Cp35I
30 PLN
8890

1920 całostka z hasłem propagandowym D z obiegu pocztowego z Włocławka.

Fi.Cp35II
50 PLN
8891

1920 całostka z hasłem propagandowym D.

Fi.Cp35II
70 PLN
8892

1920 orzeł na tarczy barokowej, podwójna całostka do korespondencji zagranicznej.

Fi.Cp36
40 PLN
8893

1920 kartka do korespondencji zagranicznej.

Fi.Cp36
60 PLN
8894

1920 podwójna całostka z opłacona odpowiedzią.

Fi.Cp37
120 PLN
SOLD
8895

1920 dowód nadania telegramu, pionowe złamanie.

Fi.Ct7
50 PLN
8896

1920 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty - 50 fen. "mały orzeł", dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, górna ramka znaku opłaty dwukrotnie przerwana (Fi.200.-); znaczki unieważnione poprzez kreślenie, ślady archiwizacji.

Fi.Ct8
120 PLN
8897

1920 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty - 50 fen "mały orzeł", na telegram wysłany 1/4 1921 z Warszawy do Sieradza dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, znaki opłaty unieważnione fioletowym jednowierszowym stemplem "Urząd Pocztowy Warszawa", na odwrocie wyliczenia porta, słabszy stan zachowania (całostka ukośnie złamana).

Fi.Ct8
60 PLN
8898

1920 pokwitowanie telegraficzne z Warszawy, stempelek pomocniczy "Warszawa C.", gwarancja.

Fi.Ct8
50 PLN
8899

1920 dowód nadania telegramu, pionowe złamanie.

Fi.Ct8
40 PLN
8900

1921 całostka z usterką w postaci uszkodzonej litery P w POCZTOWA.

Fi.Cp38
40 PLN