The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 106. Inter-war Poland 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
40061

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, specjalna okolicznościowa koperta ofrankowana blokiem skasowanym 23 IX stemplem okolicznościowym "I POLSKI LOT STRATOSFERYCZNY ZAKOPANE DOLINA CHOCHOŁOWSKA" w Zakopanem (Myślicki 38 241), dodatkowe stemple: "PRZEWIEZIONE POCZTĄ STRATOSFERYCZNĄ" (Myślicki 38 031) i "Lot do stratosfery z powodu pożaru balonu nie doszedł do skutku. Dolina Chochołowska (Zakopane) 24.X.1938" (Myślicki 38 242) - oba, najwyższy stopień rzadkości D według katalogu stempli.

Fi.bl.6
250 PLN
40062

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok czysty w ładnym stanie (Fi.500.-).

Fi.bl.6
450 PLN
40063

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok kasowany okolicznościowo.

Fi.bl.6
160 PLN
40064

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości blok stemplowany kasownikiem pierwszego dnia obiegu.

Fi.bl.7
Mi.Bl.7
80 PLN
40065

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok kasowany okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu.

Fi.bl.7
80 PLN
40066

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok czysty, poza lekko słabszym narożnikiem w pięknym stanie zachowania.

Fi.bl.7
150 PLN
40067

1938 KORESPONDENCJA ZAMORSKA, widokówka wysłana 3.4 z Szanghaju do Jarosławia; rzadki kierunek wysyłki; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.297
200 PLN
40068

1938 list firmowy na kopercie opłaconej gotówką z wirnikiem propagandowym poczty.


30 PLN
40069

1938 list firmowy z Warszawy do Bułgarii, opłata frankatura mechaniczną "A.15".


80 PLN
40070

1938 wirnik propagandowy "MŁODZIEŻ NA SZYBOWCE / LOPP", komplet trzech kopert z odbitką wirnika z trzech urzędów pocztowych gdzie stosowano ten wirnik, bardzo rzadkie.


1 800 PLN
40071

1939 "1919-1939 XX-LECIE POLSKIEJ KOMUNIKACJI LOTNICZEJ" Warszawa 2 LOT, stempel okolicznościowy odciśnięty idealnie 17 VI (wg Myślickiego stopień rzadkości C) na kopercie lotniczej o sygnaturze "P.P.T.T. Nr 310/Poczt. (II-1939 r.)"; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 39 014).

Fi.286I
Mi.297
120 PLN
40072

1939 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Cieszyn - Kraków nr 136, stempel z wyróżnikiem a, widokówka z Istebnej.

Fi.294
60 PLN
40073

1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, koperta z rzadko spotykanym stemplem "Obwodowy Urząd Pocztowo - Telekomunikacyjny / ZAKOPANE 1 / Oddział nadawczy pod skocznią narciarską / F.I.S.-1939".

Fi.294
500 PLN
SOLD
40074

1939 "OPŁACONO GOTÓWKĄ 70%", druk-koperta do przesyłek masowych, opłacona jak zwykły list i wysłana 30.03. z miejscowości Kosów Huculski do Tarnowa, koperta firmowa: "BLIMA VOGEL WYTWÓRNIA KILIMÓW w KOSOWIE HUCULSKIM".

Fi.294, 296
Mi.315, 317
120 PLN
40075

1939 Zaolzie - Bogumin 2, ekspresowy list polecony z urzędu pocztowego Bogumin 2 22.4.39 do Krakowa; oryginalna korespondencja z tego obszaru jest bardzo rzadko spotykana.

Fi.294, 320
380 PLN
40076

1939 "WYSTAWA ELEKTROMECHANICZNA SEP 18-29 VI 1939" Katowice 1, efektowny kasownik okolicznościowy na liście wysłanym 22.VI do Warszawy (Myślicki 39 015).

Fi.296, 311
Mi.317, 332 
100 PLN
40077

1939 "BUDUJMY SZKOŁY POLSKIE ZA GRANICĄ" Lwów 2 (z wyróżnikiem *a*), okolicznościowy wirnik odciśnięty na liście wysłanym do miejscowości Rypne ofrankowanym znaczkiem za 25 gr przyłączenie Zaolzia do Polski, na odwrocie doklejono dwa pomarańczowe znaczki kwestarskie po 5 gr (revenue) z Piotrem Borowym "NA SZKOŁY NA POLSKIM SPISZU ORAWIE I W CZADECKIM", dobry stan zachowania (Myślicki 37 101).

Fi.309
Mi.330
150 PLN
40078

1939 zwrotne poświadczenie wpłaty z Białej Podlaskiej.

Fi.309
Mi.330
60 PLN
40079

1939 "ZJAZD ZWIĄZKU STOWARZYSZEŃ FILATELISTYCZNYCH" Warszawa 30, znaczek ostemplowany okolicznościowo 15.I na specjalnej karcie "VI ZJAZD ZWIĄZKU STOWARZYSZEŃ FILATELISTYCZNYCH W POLSCE WARSZAWA, 15 I 1939." z sygnaturą "Z.S.F.(I-1939)500."; stempel przedstawia pomnik Adama Mickiewicza w Warszawie na tle Dziekanki; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 39 001).

Fi.310
Mi.331
50 PLN
40080

1939 znaczek ze stemplem ambulansu pocztowego na trasie Iwanie Puste - Tarnopol nr 388.

Fi.310
50 PLN
40081

1939 miejscowa kartka z Krakowa opłacona według specjalnej taryfy pocztowej dla kartek z życzeniami w wysokości 5 gr.

Fi.310
50 PLN
40082

1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, list z rzadko spotykanym stemplem "Obwodowy Urząd Pocztowo - Telekomunikacyjny / ZAKOPANE 1 / Oddział nadawczy pod skocznią narciarską / F.I.S.-1939".

Fi.310
200 PLN
SOLD
40083

1939 AMBULANS NR.387a relacji WOROCHTA-STANISŁAWÓW, dofrankowana całostka (Gdynia Dworzec Morski, sygn. X-1937) przesłana 1.VIII ambulansem do Lwowa, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.310, Cp72
Mi.331
120 PLN
40084

1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC21, kartka nadana z Lublina 2.9.39 do Puław, stempel cenzury z Lublina nr BC21 w kolorze fioletowy z parafką cenzora.

Fi.310, Cp80
800 PLN
40085

1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC102, kartka z Przemyśla nadana 5.9.39 do Zalesia, stempel cenzury z Przemyśla BC nr 102 w kolorze czerwonym, gumkowany adres , a następnie ponownie wypisywany.

Fi.310, Cp80
300 PLN
40086

1939 "PAMIĘTAJ O TERMINOWYM WPŁACENIU RATY POŻYCZKI PRZECIWLOTNICZEJ" Lwów 2 z wyróżnikiem "RL" wirnik propagandowy ładnie odciśnięty 4 VII na kopercie lotniczej o sygnaturze "P.P.T.T. Nr 310/Poczt. (II-1939 r.)"; opłata jak za druki II klasy; dobry stan zachowania (Myślicki 39 113).

Fi.311
Mi.332
50 PLN
40087

1939 list na kopercie firmowej Piotrkowskiego Towarzystwa Kredytowego Miejskiego.

Fi.314
Mi.335 
15 PLN
40088

1939 list do Chełma Lubelskiego nadany w ambulansie pocztowym na trasie Brześć nad Bugiem - Chełm nr 455 z wyróżnikiem a.

Fi.314
Mi.335 
80 PLN
40089

1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC47, list z Łowicza 1 nadany w dniu wybuchu II Wojny Swiatowej 1.9.39 do Łodzi, stempel cenzury z Łowicza nr BC47.

Fi.314
400 PLN
40090

1939 widokówka z Wisły do Czechosłowacji, ozdobny kasownik z Wisły.

Fi.314
600 PLN
40091

1939 list z Wilna, stempel z Wilna 2 "V TARGI PÓŁNOCNE W WILNIE 19 VIII - 3 IX 1939".

Fi.314
80 PLN
40092

1939 list ze Lwowa do Lubiżni, wirnik propagandowy poczty "RZECZĄ ŻOŁNIERZA JEST STWORZYĆ PIORUN, CO BŁYSKA, A GDY TRZEBA UDERZY / J. PIŁSUDSKI".

Fi.314
20 PLN
40093

1939 20. rocznica odzyskania niepodległości, pionowa parka niegumowanych znaczków makulaturowych z dolnym marginesem - bardzo mocno przesunięta perforacja pozioma w dół (mniej więcej o połowę normalnego znaczka), gwarancja. Piękna prezentacja błędu. Jak głosi plotka filatelistyczna makulatura tego wydania (z czego duża część niegumowana) "wyciekła" z PWPW w trakcie oblężenia Warszawy we wrześniu 1939 roku.

Fi.315MK
200 PLN
40094

1939 polecony list zleceniowy z Radomia do Opatowa, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.318
72 PLN
SOLD
40095

1939 list z Widawy 18.3.39 do Krakowa, znaczek z bloku, datownik przerobiony ze stempla austro-węgierskiej poczty etapowej - bardzo późne użycie.

Fi.325
10 PLN
40096

1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, list polecony opłacony serią znaczków okolicznościowych unieważnionych kasownikiem zawodów , na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.330-3
100 PLN
40097

1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, karnet ofrankowany serią znaczków okolicznościowo ostemplowanych.

Fi.330-33
Mi.351-4
70 PLN
SOLD
40098

1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria znaczków ostemplowana okolicznościowo na kopercie listu poleconego wysłanego 11.II z Zakopanego do Krakowa, dodatkowo ząbkowana nalepka FIS; na odwrocie datownik odbiorczy; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 39 002).

Fi.330-33
Mi.351-54
100 PLN
40099

1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria czysta (Fi.90.-).

Fi.330-33
Mi.351-54
70 PLN
40100

1939 kartka z Warszawy do Bułgarii.

Fi.332
40 PLN
SOLD