The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 106. Inter-war Poland 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
40021

1938 "WESOŁYCH ŚWIĄT" Warszawa 1, okolicznościowy wirnik odciśnięty na kopercie wizytówkowej wysłanej 29.XII do Starachowic, walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 38 044).

Fi.310
Mi.331
50 PLN
40022

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria.

Fi.310-22
Mi.331-43
150 PLN
40023

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria w czworoblokach.

Fi.310-22
Mi.331-43
660 PLN
40024

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria historyczna z lwowskimi kasownikami okolicznościowymi na wycinkach.

Fi.310-22
Mi.331-43 
120 PLN
40025

1938-9 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria i dodatkowy znaczek ze zmienionym rysunkiem.

Fi.310-22, 334
Mi.331-43, 355
160 PLN
40026

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria historyczna, w tym dwa znaczki za 15 gr: Fi.312 - w dolnej części widać dwa krzyżackie miecze - odwołanie do bitwy pod Grunwaldem z 1410 roku, wskutek niemieckiej interwencji dyplomatycznej, sporządzono nowy nakład, gdzie w miejscu mieczy umieszczono tarczę z Orłem Białym i Pogonią oraz lilie andegaweńskie - Fi.334; kasowana (Fi.85.-).

Fi.310-22, 334
Mi.331-43, 355
80 PLN
40027

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości - seria historyczna, w tym dwa znaczki za 15 gr: Fi.312 - w dolnej części widać dwa krzyżackie miecze - odwołanie do bitwy pod Grunwaldem z 1410 roku, wskutek niemieckiej interwencji dyplomatycznej, sporządzono nowy nakład, gdzie w miejscu mieczy umieszczono tarczę z Orłem Białym i Pogonią oraz lilie andegaweńskie - Fi.334; czyste (Fi.232.-), bardzo dobry stan zachowania.

Fi.310-22, 334
Mi.331-43, 355
170 PLN
40028

1938 karnet - "20 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI" zawierający znaczki serii "historycznej" i pierwsze definitywne wydanie Portu Gdańsk; bardzo dobry stan zachowania (znaczki i blok kasowany Mi.170.- euro).

Fi.310-22, bl.7, 32-5
Mi.331-43, Bl.7, 34-7
250 PLN
40029

1938 20 rocznica odzyskania niepodległości, seria historyczna, makulatura znaczka za 30 gr.

Fi.315 MK
Mi.336 
120 PLN
40030

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, pasek trzech makulaturowych znaczków z przesuniętą perforacją i nie dodrukiem obrazka znaczków - znaczek górny uszkodzony - można usunąć, a pozostała parka pięknie prezentuje błąd, gwarancja.

Fi.315MK
Mi.336
250 PLN
40031

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, czworoblok makulaturowych znaczków z przesuniętą perforacją i zamazanym drukiem obrazka znaczków, gwarancja - ładna prezentacja błędu.

Fi.315MK
Mi.336
350 PLN
40032

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, znaczek makulaturowy - druk bardzo małą ilością farby, przesunięcie ząbkowania poziomego w górę.

Fi.315MK
Mi.336 
75 PLN
40033

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria historyczna 1 zł frankatura pojedyncza - list polecony wysłany 9.III.1939 z miejscowości Łapy do Leningradu, stemple tranzytowe: Warszawa, Stołpce, stempelek kontroli dewizowej, ładnie udokumentowany obieg; walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.320
Mi.341
120 PLN
40034

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości - seria historyczna, marginesowy czworoblok makulatury znaczka za 1 zł. ze skośnym przesunięciem ząbkowania i pełną oryginalną gumą (Fi.320.-), gwarancja.

Fi.320 MK
Mi.341
300 PLN
40035

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria stemplowanych znaczków z bloku.

Fi.323-6
Mi.344-7
35 PLN
40036

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, czworoblok z bloku.

Fi.323-6
Mi.344-7
50 PLN
40037

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok z śladem podlepki na marginesie, znaczki w idealnym stanie.

Fi.323-6 (bl.7)
Mi.344-7 (Bl.7)
70 PLN
40038

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, znaczki z bloku, kasowane.

Fi.323-26
Mi.344-47
30 PLN
40039

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, czwórka z bloku (Fi.75.-).

Fi.323-26
Mi.344-47 
60 PLN
40040

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok z rzadkim kasownikiem okolicznościowym SEMPER FIDELIS, lekko załamany, liczony jak pięknie kasowane znaczki z bloku.

Fi.323-26 (bl.7)
Mi.344-47
70 PLN
40041

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok czysty w słabszym stanie (znaczki w bardzo ładnym), liczony jak czworoblok znaczków z bloku.

Fi.323-26 (bl.7)
Mi.344-47
80 PLN
40042

1938 wydanie dobroczynne z dopłatą na pomoc zimową, seria czysta (Fi.50.-).

Fi.327-29
Mi.348-50
40 PLN
40043

1938 wydanie dobroczynne z dopłatą na pomoc zimową, seria na kopercie nadanej 15.V.39 w urzędzie pocztowym Warszawa 2 "LOT", przesłanej pierwszym lotem Warszawa-Gdynia-Kopenhaga, ładnie odciśnięty dodatkowy stempel okolicznościowy lotu "PIERWSZY LOT WARSZAWA GDYNIA KØBENHAVN 15-V-1939 R", na odwrocie datownik odbiorczy; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 39 207).

Fi.327-29; 144a
Mi.348-50
200 PLN
40044

1938 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Krynica - Tarnów nr 144.

Fi.Cp73
60 PLN
40045

1938 kartka lotnicza nadana z Warszawy do Palestyny, kasownik "WARSZAWA 1 BANK GOSP. KRAJ.", kartka pisana w jidysz.

Fi.Cp75
250 PLN
40046

1938 kartka nadana w pośrednictwie pocztowym Augustów Port do Brześcia, rzadki kasownik.

Fi.Cp76
600 PLN
40047

1938 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kraków - Zakopane nr 139, stempel z wyróżnikiem c.

Fi.Cp76
60 PLN
40048

1938 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Czarnków - Inowrocław nr 391.

Fi.Cp78
80 PLN
40049

1938 Zaolzie - Morawka, karta pocztowa wysłana z urzędu pocztowego Morawka 16.11.38 do Warszawy, bardzo rzadki kasownik Morawki, oryginalna korespondencja z tego obszaru jest bardzo rzadko spotykana, a szczególnie z małych urzędów pocztowych jak Morawka, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp78
1 200 PLN
40050

1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, bloki z pełną oryginalną gumą stemplowane kasownikiem okolicznościowym Kopiec Marszałka Piłsudskiego Sowiniec k. Krakowa.

Fi.bl.5A, B
Mi.Bl.5A, B
500 PLN
40051

1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, bloki stemplowane, blok cięty dwie minimalne prześwitki po podlepkach.

Fi.bl.5A, B
Mi.Bl.5A, B
380 PLN
40052

1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, bloki kasowane okolicznościowo (Fi.400.-), co rzadkie jednym rodzajem stempla.

Fi.bl.5A-B
320 PLN
40053

1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, dwa bloki ostemplowane okolicznościowo 3.V na dekoracyjnych poleconych kopertach z dodatkowymi nalepkami wystawowymi, datowniki odbiorcze na odwrocie; dobry stan zachowania.

Fi.bl.5A-B
400 PLN
40054

1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok ząbkowany na kopercie (kasowany luzem Fi.350.-) wysłanej 2.V z Warszawy do Stryja, zwraca uwagę datownik nadawczy, odciśnięty, wyjątkowo rzadko stosowanym, czerwonym tuszem, datownik odbiorczy na odwrocie; sygnowane WUZET.

Fi.bl.5B
Mi.Bl.5A
300 PLN
40055

1938 koperta z pierwszego niedoszłego do skutku lotu balonu do stratosfery opłacony okolicznościowym blokiem.

Fi.bl.6
Mi.Bl.6
200 PLN
40056

1938 blok okolicznościowy na kartce z niedoszłego do skutku pierwszego polskiego lotu do stratosfery.

Fi.bl.6
Mi.Bl.6
180 PLN
40057

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok stemplowany kasownikiem okolicznościowym niedoszłego lotu.

Fi.bl.6
Mi.Bl.6
240 PLN
40058

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok.

Fi.bl.6
Mi.Bl.6
250 PLN
40059

1938 list z niedoszłego do skutku pierwszego polskiego lotu do stratosfery z Zakopanego opłaconego blokiem okolicznościowym.

Fi.bl.6
Mi.Bl.6 
180 PLN
40060

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok kasowany okolicznościowo z pełną oryginalną gumą, piękny stan.

Fi.bl.6
240 PLN