The auction will start on 19.04.2024

Auction 106. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
44277

1972 90. rocznica powstania partii "Proletariat", komplet znaczków w układzie: bez przywieszki, z przywieszkami z lewej i prawej, oraz przywieszka pomiędzy znaczkami i znaczka pomiędzy przywieszkami, czyste.

Fi.2024
Mi.2171
30 PLN
44278

1972 Turystyka - schroniska górskie, 40 gr arkusz sprzedażny, z błędami na: poz.4 "2 gwiazdki na niebie", poz.5 "kropka pod gr", poz.22 "gwiazdka na niebie", poz.29 "gwiazdka za górą", poz.34 "ukośna kreska przekreślająca litery LSK w POLSKA" (pokazane w powiększeniu); czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczki z błędami gwarancja.

Fi.2057 B
Mi.2204
120 PLN
44279

1972 turystyka - schroniska, znaczek z pustopolem na dolnym marginesie.

Fi.2058
Mi.2205
20 PLN
44280

1972 Turystyka - schroniska górskie, 1,55 zł arkusz sprzedażny, z błędami na: poz.37 "ślady na śniegu" w A w POLSKA", poz.38 "ślady na śniegu" pod SK w POLSKA", poz.49 "plamka na zaśnieżonym dachu" (pokazane w powiększeniu); czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczki z błędami gwarancja.

Fi.2059 B
Mi.2206
100 PLN
44281

1972 Jazda polska X-XX w., znaczki za 40 gr w czworobloku narożnym z marginesami, prawy dolny z błędem "zniekształcone G w MACIĄG" na poz.9; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Kalinowski.

Fi.2076 B1
Mi.2223
60 PLN
44282

1972 jazda polska, znaczek z błędem "zniekształcone G w MACIĄG".

Fi.2076B1
Mi.2223
40 PLN
44283

1972 karnet - "25 LAT AKADEMII SZTABU GENERALNEGO".

Fi. Fi.1266
Mi.1414
30 PLN
44284

1972 światowa wystawa filatelistyczna, blok z błędem "podwójne moletowanie WA w WYSTAWA", gwarancja i opis Więcław.

Fi.bl. 45s
Mi.Bl. 52 
30 PLN
44285

1972 500. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, arkusz drukarski obejmujący dziesięć bloków.

Fi.bl.90
Mi.Bl.52
120 PLN
44286

1972 500. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, arkusz bloków; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.bl.90 (45)
Mi.Bl.52
100 PLN
44287

1972 500. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, blok z błędem "czerwona kropka nad EX".

Fi.bl.90B2
Mi.Bl.52
10 PLN
44288

1972 500. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, blok z błędem "czerwona plamka nad EX".

Fi.bl.90B2
Mi.Bl.52
20 PLN
44289

1972 500. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, prawy blok z błędem "kropka nad EX".

Fi.bl.90B2
Mi.Bl.52
30 PLN
44290

1972 frankatura mechaniczna - wzorcowa odbitka z 17.6 frankownicy firmy POSTALIA producenta maszyn frankujących, w otoku na górze napis VORFÜHRSTEMPEL (stempel okazowy), a na dole POSTALIA; bardzo dobry stan zachowania.


40 PLN
44291

1972 500. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, arkusik nalepek okolicznościowej poczty konnej.


50 PLN
44292

1973 rocznik kopert FDC (bez bl.91b(46b); Fi.108.-).

Fi.2085-2147
Mi.2232-95
120 PLN
44293

1973 rocznik znaczków czystych (Fi.101.-).

Fi.2085-2147
Mi.2232-95
80 PLN
44294

1973 arcydzieła sztuki polskiej, znaczek stemplowany i czysty, offsetowy druk wielokolorowy przy wielomilionowych nakładach charakteryzował się czasami dużymi różnicami w nasyceniu kolorów co powodowało powstawanie znacznych nawet różnic w barwach znaczków.

Fi.2096
Mi.2243
25 PLN
44295

1973 Zwierzyna łowna, znaczek za 50gr z błędem "zamiast pierwszego K w KONARSKI - grube X" na poz.7; gwarancja.

Fi.2101 B1
Mi.2248
60 PLN
44296

1973 zwierzyna łowna, koperta pierwszego dnia obiegu wysłana ekspresem z Warszawy do Niemiec.

Fi.2102, 2105 FDC
Mi.2249, 2252
10 PLN
44297

1973 Badanie kosmosu Salut, Copernicus, komplet arkusików, kasowane z pełną oryginalną gumą, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2108-09
Mi.2255-56
30 PLN
44298

1973 Badanie kosmosu Salut, Copernicus - komplet znaczków z przywieszkami, czyste (Fi.96.-).

Fi.2108-09Pw
Mi.2255-56Zf
100 PLN
44299

1973 Badanie kosmosu, Copernicus - znaczek z błędem na polu 4 "przerwane z w zł" występującym w części nakładu w arkusiku (Fi.70.-), czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.2109 B1
Mi.2256
70 PLN
44300

1973 Badanie kosmosu, Copernicus - znaczek za 4,90 zł. z błędem na poz.4 "przerwane z w zł", gwarancja Krawczyk.

Fi.2109 B1
Mi.2256
30 PLN
44301

1973 badanie kosmosu, znaczek z błędem "przerwane z w zł".

Fi.2109B1
Mi.2256
15 PLN
44302

1973 badanie kosmosu, znaczek z błędem "przerwane z w zł".

Fi.2109B1
Mi.2256
20 PLN
SOLD
44303

1973 ochrona środowiska, znaczek za 6,50 zł z rzadkim błędem na poz.21 "Ochroria zamiast Ochrona", na kopercie FDC; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2124 B1
Mi.2272
100 PLN
44304

1973 ochrona środowiska, znaczek z błędem "Ochroria".

Fi.2124B1
Mi.2272
50 PLN
44305

1973 ochrona środowiska, znaczek z błędem "Ochroria".

Fi.2124B1
50 PLN
44306

1973 Dzień Znaczka, koperta pierwszego dnia obiegu wysłana z Warszawy do Niemiec.

Fi.2126 FDC
Mi.2274
10 PLN
44307

1973 FDC - "Światowa Wystawa Filatelistyczna "Polska 73"", bloczek na ilustrowanej kopercie skasowany 19.8 stemplem okolicznościowym w Poznaniu - w pierwszym dniu obiegu; walor brakujący w większości zbiorów - koperta niedostępna w abonamencie; doskonały stan zachowania.

Fi.bl.91 (46) b
Mi.Bl.56
150 PLN
SOLD
44308

1973 Światowa Wystawa Filatelistyczna Polska '73 - Mikołaj Kopernik, nowodruk z przekreślonym nominałem w barwie czarnej.

Fi.bl.91ND (46)
Mi.Bl.56ND 
40 PLN
44309

1974 rocznik kopert FDC (bez bl.92a(47a), bl.92b(47b), bl.93(48), bl.94(49); Fi.66.-).

Fi.2148-2205
Mi.2296-2352
70 PLN
44310

1974 rocznik znaczków czystych (Fi.115,20).

Fi.2148-2205
Mi.2296-2352
90 PLN
44311

1974-1975 TOM XI JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 216 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.2148-2273
Mi.2296-2420
180 PLN
44312

1974 rośliny w twórczości Stanisława Wyspiańskiego, znaczek z niekatalogowanym błędem w postaci nie dodruku dolnego znaczka z ostatniego rzędu w arkuszu, tak zwany suchy druk minimalną ilością farby, błąd przypadkowy występujący być może tylko w jednym arkuszu na 10 znaczkach, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.2149MK
Mi.2297
480 PLN
SOLD
44313

1974 X Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w RFN, czworoblok znaczków z bloku z górnym marginesem; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2168+2169
Mi.2315+2316
20 PLN
44314

1974 "OPERACJA ŻAGIEL OPERATION SAIL" Gdynia 1, znaczek na dekoracyjnej kopercie Komitetu Wykonawczego ostemplowany 19.07, dodatkowo stempel okolicznościowy "OPERATION SAIL 1974 GDAŃSK GDYNIA KOMITET WYKONAWCZY" z godłem państwowym i pieczęci nagłówkowej; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.2171
Mi.2318
30 PLN
44315

1974 X Międzynarodowy Festiwal Szachowy w Lublinie, parka znaczków za 1,50 zł, prawy z błędem na poz.23 w 2 sektorze "plamka w drugim A w EDUKACJA"; znaczek z błędem z poziomą fałdką w papierze; gwarancja i opis.

Fi.2176 B1
Mi.2323
40 PLN
44316

1974 X Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w RFN, bloczek bardzo ładnie ostemplowany kasownikiem okolicznościowym "Okręgowa Wystawa Filatelistyczna Warszawa 74" na kopercie grzecznościowego listu poleconego; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.bl.48
Mi.Bl.59
60 PLN