The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 106. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
44517

1983 40. rocznica powstania Armii Ludowej, znaczek z lekkim przesunięciem koloru czarnego w bok na emblemacie.

Fi.2749
Mi.2897 
10 PLN
44518

1983 "ODSŁONIĘCIE HARCERSKIEGO POMNIKA" Katowice 1, karta pocztowa maksimum, ostemplowana okolicznościowo 4.09; temat - HARCERSTWO.

Fi.Cp844
20 PLN
44519

1984 "MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ SZACHOWY MŁODYCH SZACHISTÓW" Bydgoszcz 1, znaczek na dekoracyjnej kopercie ostemplowany okolicznościowo 5.02; temat - SZACHY.

Fi.2722
Mi.2870
20 PLN
44520

1984 rocznik znaczków czystych (Fi.53,20).

Fi.2751-2811
Mi.2899-2959
35 PLN
44521

1984 rocznik kopert FDC (bez bl.125; Fi.63,10).

Fi.2751-2811
Mi.2899-2959
60 PLN
44522

1984 Światowa Wystawa Filatelistyczna Hiszpania 84 w Madrycie, znaczek z niespasowanym drukiem kolorów przez co środek znaczka ma nieostry obraz.

Fi.2764
Mi.2912
30 PLN
44523

1984 Igrzyska Olimpijskie w Los Angeles, znaczek z przesuniętym drukiem kilku kolorów - wielokrotne postacie zawodników, gwarancja Jungjohann.

Fi.2765MK2
Mi.2913
500 PLN
44524

1984 Chronione zwierzęta futerkowe, 4 zł arkusz sprzedażny, z błędami na: poz.1,6,11,16,21,26,31,36,41,46 "pionowe kreski od zadu do ogona"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczki z błędami gwarancja.

Fi.2798
Mi.2946
100 PLN
44525

1984 architektura sakralna, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.2806-11 ark.
Mi.2954-59
200 PLN
44526

1984 Igrzyska Olimpijskie w Los Angeles, makulaturowy niegumowany cięty blok, bardzo rzadkie, fotoatest.

Fi.bl.80nz
Mi.Bl.94U
4 800 PLN
44527

1984 SOLIDARNOŚĆ - MAZOWIECKA KONFEDERACJA "SOLIDARNOŚĆ" - bloczek 6 znaczków za 30 zł z symbolicznymi ilustracjami: "NIE TRAĆCIE NADZIEI", "RATUJCIE SWOJE DUSZE", "PAMIĘTAMY", "UWOLNIĆ NATYCHMIAST", "ŻYWIĄ I BRONIĄ", "ZA WOLNOŚĆ", wydrukowana cena bloczka 200 zł.


60 PLN
44528

1985 PAQUEBOT - list wysłany podczas rejsu do Polski, opłacony polskimi znaczkami skasowanymi 14.VIII w Amsterdamie, stempelki: PAQUEBOT i dodatkowy jachtu "S/Y WOŁODYJOWSKI Kapitan Jachtu"; na odwrocie datownik odbiorczy Warszawa 3 z 29.8; dobry stan zachowania.

Fi.2777
Mi.2925
30 PLN
44529

1985-1987 TOM XVI JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 385 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.2812-2985
Mi.2960-3133
240 PLN
44530

1985 rocznik kopert FDC (bez bl.: 126II(82II), 127II(83II); Fi.68,20).

Fi.2812-bl.83I
Mi.2960-Bl.97I
70 PLN
44531

1985 rocznik znaczków czystych (Fi.68,80).

Fi.2812-bl.126II (83II)
Mi.2960-Bl.97II
45 PLN
44532

1985 Rozwój pojazdów pożarniczych, 4 zł połowa arkusza sprzedażnego, z błędami na: poz.5 "kolec na prawym przednim kole", poz.7 "uszkodzona szprycha dużego koła"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczki z błędami gwarancja.

Fi.2813 B1, B2
Mi.2961
80 PLN
44533

1985 rozwój pojazdów pożarniczych, lewy znaczek z błędem "otwarte O w DO".

Fi.2815B1
Mi.2963
25 PLN
44534

1985 Panorama Racławicka, arkusz czysty, błędy na: poz.1 "litera O w POLSKA wyszczerbiona wewnątrz z lewej strony, "poz.26 "uszkodzone drugie a w Racławicka i przerwana ramka pod 27", poz.31 "skrócony lewy górny szeryf K w POLSKA"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2819 B1, B2
Mi.2967
70 PLN
SOLD
44535

1985 Panorama Racławicka, znaczek z błędem "skośny lewy górny szeryf litery K w POLSKA".

Fi.2819B1
Mi.2967
10 PLN
44536

1985 40. rocznica powstania ONZ, arkusz czysty, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2856
Mi.3004
50 PLN
44537

1985 100. rocznica urodzin Stanisława Ignacego Witkiewicza, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.2859-63 ark.
Mi.3007-11
100 PLN
44538

1985 wydawnictwo podziemnej Solidarności.


30 PLN
44539

1985 seria poczty podziemnej Solidarności regionu Śląsko - Dąbrowskiego upamiętniające ofiary "procesu szesnastu"w Moskwie na Łubiance.


65 PLN
44540

1986 rocznik kopert FDC (bez bl.: 128-9(84-5), 130(86), 131(87); Fi.66.-).

Fi.2865-2927
Mi.3013-75
30 PLN
44541

1986 rocznik znaczków czystych (Fi.78,40).

Fi.2865-2927
Mi.3013-75
45 PLN
44542

1986 Polska żegluga bałtycka - promy, seria z pustopolami u dołu, czyste (Fi.48.-).

Fi.2881-84
Mi.3029-32
30 PLN
44543

1986 Polska żegluga bałtycka - promy, seria w kompletnych arkuszach z pustopolami u dołu, czyste, bardzo dobry stan zachowania - arkusze nie składane!

Fi.2881-84
Mi.3029-32
800 PLN
44544

1986 legendy polskie, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.2904-9 ark.
Mi.3052-7
150 PLN
44545

1986 poczet królów polskich, marginesowy znaczek z przesuniętą w poziomie perforacją wchodzącą na rysunek znaczka.

Fi.2918MK
Mi.3066
70 PLN
44546

1986 Polska żegluga bałtycka, blok z błędem "zdwojony wyraz ROGALIN".

Fi.bl.19B1
Mi.Bl.99 
20 PLN
44547

1986 Światowy Dzień Poczty, blok na kopercie FDC, dodatkowo okolicznościowa nalepka polecenia Muzeum Poczty i Telekomunikacji urzędu Wrocław 1 skasowana datownikiem okolicznościowym, trudna do zdobycia koperta FDC, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.bl.131 (87)
Mi.Bl.101
150 PLN
SOLD
44548

1986 zestaw trzynastu poleconych kopert ostemplowanych kasownikami ambulansowymi z erką.


300 PLN
44549

1987 rocznik kopert FDC (bez bl.132(88); Fi.69.-).

Fi.2928-85
Mi.3076-3133
55 PLN
44550

1987 rocznik znaczków czystych, dodatkowo znaczek 2983 z przywieszką (Fi.238,60).

Fi.2928-85
Mi.3076-3133
170 PLN
44551

1987 10-lecie Polskiej Stacji Arktycznej im. H.Arctowskiego, 10 zł petrel - arkusz sprzedażny, z błędem na poz.9 "plamka na zakończeniu dolnego (prawego) skrzydła"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczek z błędem gwarancja.

Fi.2930 B
Mi.3078
50 PLN
44552

1987 10-lecie Polskiej Stacji Arktycznej im. H.Arctowskiego, 10 zł pingwiny - arkusz sprzedażny, z błędem na poz.9 ""duży iluminator" w kadłubie jachtu"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczek z błędem gwarancja.

Fi.2931 B
Mi.3079
50 PLN
44553

1987 Malarstwo Polskie - Leon Wyczółkowski, arkusze czyste znaczków; dobry stan zachowania.

Fi.2934-39
Mi.3082-87
500 PLN
44554

1987 150. rocznica urodzin Artura Grottgera, znaczki z pustopolem u dołu i góry, czyste (Fi.24.-).

Fi.2940
Mi.3088
30 PLN
44555

1987 III wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce, prawy znaczek z błędem "uszkodzona litera k W Polska".

Fi.2951, 2952B1
Mi.3099, 3100
10 PLN
44556

1987 III wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce, prawy znaczek z błędem "uszkodzona litera k W Polska".

Fi.2951, 2952B1
Mi.3099, 3100
10 PLN