Auction 106. Polish People's Republic 1952-1989

44357

1976 polskie porty, parka z pustopolami.

Fi.2334
Mi.2481
15 PLN
44358

1976 porty polskie, znaczek z błędem "przerwana dolna kreska litery E w KOŁOBRZEG".

Fi.2335B1
Mi.2482
25 PLN
44359

1976 Badanie kosmosu - "Łunochód 1" i "Apollo 15", komplet 3 arkusików w tym "Apollo 15" w dwóch katalogowanych odmianach - gwiazdka rozdzielająca napisy APOLLO 15 i LIPIEC 1971 szpicem do dołu i szpicem do góry, czyste (Fi.170.-), bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Ark.1975-76, 1976II
Mi.Bl.47-48
140 PLN
44360

Fi.bl.54
Mi.Bl.66
25 PLN
44361

1976 Igrzyska Olimpijskie w Montrealu, nowodruk bloku.

Fi.bl.54ND
Mi.Bl.65SD
35 PLN
44362

1976 Igrzyska Olimpijskie w Montrealu, czarnodruk z przekreślonym nominałem.

Fi.bl.98ND (54)
Mi.Bl.65ND
50 PLN
44363

1976 list wojskowy z Warszawy do Poznania, stemple polskiej misji wojskowej ONZ na Bliskim Wschodzie.

30 PLN
44364

1977 TS/S "Stefan Batory" - widokówka nadana w agencji pokładowej, wysłana 20.9 do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2290, 2328
Mi.2437, 2475
50 PLN
44365

1977 rocznik znaczków czystych (Fi.102,50).

Fi.2336-92
Mi.2483-2539
90 PLN
44366

1977 rocznik kopert FDC (bez bl.101(57); Fi.84,90).

Fi.2336-92
Mi.2483-2539
150 PLN
44367

Fi.2337II
Mi.2484
100 PLN
44368

Fi.2359 B
Mi.2506
50 PLN
44369

Fi.2368
Mi.2515
20 PLN
44370

Fi.2377
Mi.2524A
50 PLN
44371

1977 Dzień Znaczka - monety polskie, znaczek za 1 zł z błędem na poz.6 "trójkątna plama w S w słowie POLSKA"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.2379 B1
Mi.2526
40 PLN
44372

1977 monety polskie, znaczek z błędem "cienkie P w POLSKA".

Fi.2382B1
Mi.2529
20 PLN
44373

1977 monety polskie - Dzień Znaczka, znaczek z błędem "cienkie P w POLSKA".

Fi.2382B1
Mi.2529
30 PLN
44374

1977 polski drzeworyt ludowy XVI wieku, znaczek cięty, gwarancja.

Fi.2391nz
Mi.2538U
700 PLN
44375

1977 400. rocznica urodzin Petera Paula Rubensa, arkusz obejmujący piętnaście bloków.

Fi.bl.100
Mi.Bl.67
90 PLN
44376

Fi.bl.100B1
Mi.Bl.67
15 PLN
44377

Fi.bl.101 (57)
Mi.Bl.68
60 PLN
44378

1977 Polskie jednostki wojskowe służące w siłach ONZ, list do Polski ze stemplem urzędu pocztowego Warszawa 60, który zajmował się wymianą poczty między żołnierzami a krajem.

30 PLN
44379

1978 rocznik kopert FDC (Fi.71,50).

Fi.2393-2454
Mi.2539-2601
80 PLN
44380

1978-1979 TOM XIII JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 193 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.2393-2515
Mi.2540-2663
110 PLN
44381

1978 lotnictwo współczesne, znaczek za 50 zł. w kolorze różowolila typu II (jasna jezdnia w prawym dolnym rogu); ta odmiana znacznie różni się od nakładu (typu) I; była drukowana w arkuszach trzysektorowych zamiast jak typ I w dwusektorowych, nie ma oznaczeń na marginesach, ma ząbkowanie grzebieniowe zamiast ramkowego, jest w kolorze różowolila zamiast czerwonolila (wiśniowego), ma grubszy mięsisty papier i białą błyszczącą gumę, a przede wszystkim wykazuje różnice w rysunku jezdni; znaczek jest zdecydowanie niedoceniany, nie było go w abonamencie, a ze względu na inflację wzrosło zapotrzebowanie na wysokie nominały i w większości zużyto go pocztowo; obok dla porównania pokazano znaczek typu I, który otrzymali pewno Państwo w abonamencie lub zakupionym roczniku.

Fi.2393II
Mi.2540
30 PLN
44382

1978 lotnictwo współczesne, znaczek za 50 zł w kolorze różowolila typu II (jasna jezdnia w prawym dolnym rogu); ta odmiana znacznie różni się od nakładu (typu) I; była drukowana w arkuszach trzysektorowych zamiast jak typ I w dwusektorowych, nie ma oznaczeń na marginesach, ma ząbkowanie grzebieniowe zamiast ramkowego, jest w kolorze różowolila zamiast czerwonolila (wiśniowego), ma grubszy mięsisty papier i białą błyszczącą gumę, a przede wszystkim wykazuje różnice w rysunku jezdni; znaczek jest zdecydowanie niedoceniany, nie było go w abonamencie, a ze względu na inflację wzrosło zapotrzebowanie na wysokie nominały i w większości zużyto go pocztowo - zachowanie się całego arkusza jest zaskakujące. Nieoceniony materiał porównawczy i badawczy. Czyste pojedyncze znaczki z pełną oryginalną gumą (Fi.1250.-). Doskonały stan zachowania.

Fi.2393II
Mi.2540
900 PLN
44383

1978 lotnictwo współczesne, czworoblok znaczków typu II - jasna jezdnia.

Fi.2393II
Mi.2540
80 PLN
44384

1978 lotnictwo współczesne, narożny pasek trzech znaczków za 50 zł. w kolorze różowolila typu II (jasna jezdnia w prawym dolnym rogu); ta odmiana znacznie różni się od nakładu (typu) I; była drukowana w arkuszach trzysektorowych zamiast jak typ I w dwusektorowych, nie ma oznaczeń na marginesach, ma ząbkowanie grzebieniowe zamiast ramkowego, jest w kolorze różowolila zamiast czerwonolila (wiśniowego), ma grubszy mięsisty papier i białą błyszczącą gumę, a przede wszystkim wykazuje różnice w rysunku jezdni; na prawym znaczku z poz.43 występuje błąd "wyrwa w murze", pokazany prawą strzałką jest jednym z kilku błędów spotykanych w poszczególnych sektorach tego wydania, gwarancja.

Fi.2393II B
Mi.2540
200 PLN
44385

1978 Historia kolejnictwa, znaczek za 1 zł z błędem na poz.35 "biały wypust tendra"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.2397 B
Mi.2544
50 PLN
44386

1978 Historia kolejnictwa, 1 zł arkusz sprzedażny, z błędami na: poz.5 "biała plamka w wieży nad tendrem", poz.22 "krótsza prawa nóżka litery A w WENECJA", poz.30 "pęknięte G w GĄSAWA", poz.35 "biały wypust tendra", poz.39 "przerwana kreska tła przed kominem", poz.40 "przerwana kreska tła nad zaworem"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczki z błędami gwarancja.

Fi.2397 B1, B2, B
Mi.2544
300 PLN
44387

1978 Historia kolejnictwa, 1 zł arkusz sprzedażny, z błędami na: poz.6 "zgrubienie kreski tła prawego budynku", poz.7 "biały kreska nad nadkolem", poz.44 "przerwana kreska tła prawego budynku"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczki z błędami gwarancja.

Fi.2398 B1
Mi.2545
120 PLN
44388

1978 historia kolejnictwa, znaczek za 1 zł. z błędem na poz.44 "przerwana pozioma linia na elewacji prawego budynku", gwarancja.

Fi.2398 B1
Mi.2545
30 PLN
44389

1978 historia kolejnictwa, znaczek z błędem "przerwana pozioma linia pod dachem".

Fi.2398B1
Mi.2545
20 PLN
44390

1978 historia kolejnictwa, znaczek z błędem "przerwa w poziomej linii pod pierwszym dachem z prawej strony".

Fi.2398s
Mi.2545
15 PLN
44391

1978 Historia kolejnictwa, 1,50 zł arkusz sprzedażny, z błędami na: poz.30 "cyfra 5 w 1,50 wyszczerbiona u dołu", poz.36 ""ciemny ślad" przed pierwszymi drzwiami", poz.41 ""czerwona plamka" pod pierwszym bocznym oknem", poz.50 "obcięte P w PRUSZKÓW (w części nakładu - pokazano w powiększeniu)"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczki z błędami gwarancja.

Fi.2399 B1, B2
Mi.2546
120 PLN
44392

1978 historia kolejnictwa, znaczek za 1,50 zł. z błędem na poz.23 "uszkodzona ściana budynku", gwarancja.

Fi.2400 B3
Mi.2547
30 PLN
44393

1978 Historia kolejnictwa, górny znaczek z błędem na poz.41 "brak cegły w kominie".

Fi.2400B1
Mi.2547
50 PLN
44394

Fi.2400B3
Mi.2547
20 PLN
44395

1978 Lotnictwo polskie, 50 gr arkusz sprzedażny, z błędami na: poz.26 "6 linia w ogonie przerwana", poz.27 "5 linia w ogonie przerwana", poz.28 "3 linia w ogonie przerwana" (pokazano w powiększeniu); czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczki z błędami gwarancja.

Fi.2404
Mi.2551
100 PLN
44396

1978 lotnictwo polskie, 1 zł arkusz sprzedażny, z błędem na poz.39 "krótsza prawa nóżka R w RWD"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczek z błędem gwarancja.

Fi.2405 B1
Mi.2552
50 PLN