The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 106. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
44477

1982 STAN WOJENNY - list wysłany 30.3 z Sieniawy do Warszawy, otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty przez cenzurę, stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 126".

Fi.2621
Mi.2769
30 PLN
SOLD
44478

1982 fałszerstwo dywersyjno-propagandowe "13.XII.1981 r. WOJNA WRON Z NARODEM 13.XII.1982 r.", gwarancja Walisch.

Fi.2644 FP
180 PLN
44479

1982 rocznik kopert FDC (bez bl.119(75); Fi.58,50).

Fi.2644-99
Mi.2792-2647
30 PLN
44480

1982 rocznik znaczków czystych (Fi.61,40).

Fi.2644-99
Mi.2792-2847
35 PLN
44481

1982-1984 TOM XV JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 165 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.2644-2811
Mi.2792-2959
90 PLN
44482

1982 polscy laureaci nagrody Nobla - Władysław Reymont, parka z silnie przesuniętą perforacją poziomą z górnym marginesem (w tym przesunięciu ciekawsze niż dolny margines).

Fi.2661MK
Mi.2809
450 PLN
44483

1982 600. lat obecności Obrazu Jasnogórskiego w klasztorze o.o. Paulinów w Częstochowie, znaczek za 25 zł z błędem na poz.32 "pierwsza litera E zamiast Ę - OBLEŻENIE"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.2671 B1
Mi.2819
30 PLN
44484

1982 600. lat obecności Obrazu Jasnogórskiego w klasztorze o.o. Paulinów w Częstochowie, parka marginesowa znaczków za 25 zł, prawy z błędem na poz.32 "pierwsza litera E zamiast Ę - OBLEŻENIE"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.2671 B1
Mi.2819
50 PLN
44485

1982 600 lat obecności obrazu jasnogórskiego w klasztorze OO. Paulinów w Częstochowie, dolny znaczek z błędem "OBLEŻENIE".

Fi.2671B1
Mi.2819I
25 PLN
44486

1982 600 lat obecności obrazu jasnogórskiego w klasztorze OO. Paulinów w Częstochowie, dolny prawy znaczek z błędem "OBLEŻENIE".

Fi.2671B1
Mi.2819I
35 PLN
44487

1982 600 lat obecności obrazu jasnogórskiego w klasztorze na Jasnej Górze, prawy znaczek z błędem "kropka nad lewą brwią".

Fi.2672B1
Mi.2820
35 PLN
44488

1982 600 lat obecności obrazu jasnogórskiego w klasztorze na Jasnej Górze, lewy znaczek z błędem "kropka nad lewą brwią".

Fi.2672B1
Mi.2820
30 PLN
44489

1982 50 lat badań polarnych, znaczki za 27 zł w parce poziomej, prawy z błędem "kropka pod z w zł" na poz.6 w części nakładu; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Kalinowski.

Fi.2684 B1
Mi.2832
60 PLN
44490

1982 STAN WOJENNY - całostka (koperta) wysłana z urzędu Olsztyn 2 do Warszawy, stemple: ramkowy mały "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 098" otworzona i po skontrolowaniu treści zamknięta przez cenzurę.

Fi.Ck67I
60 PLN
SOLD
44491

1982 50-lecie zwycięstwa polskich lotników - Challenge, blok z błędem "przerwana trasa Madryt - Pau", gwarancja.

Fi.bl.117 B (73)
Mi.Bl.87 
20 PLN
44492

1982 znaczki podziemnej poczty Solidarności.


15 PLN
44493

1982 niemiecka nalepka zbiórki funduszy na pomoc dla Polski w Stanie Wojennym wzorowana na znaczku wydania z 1956 roku (Fi. 838).


80 PLN
44494

1982 STAN WOJENNY - zagraniczny list wysłany 26.III z Rotterdamu do Warszawy - frankatura mechaniczna, otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty przez cenzurę, stempel ramkowy "OCENZUROWANO".


50 PLN
SOLD
44495

1982 STAN WOJENNY - zagraniczny list wysłany 17.10 z Böblingen w Niemczech do Warszawy, stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 668".


50 PLN
SOLD
44496

1982 STAN WOJENNY - zagraniczny list lotniczy wysłany 20.12.1981 z Trypolis w Libii do Warszawy, otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty przez cenzurę, stempel ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 790"; rzadszy kierunek wysyłki.


80 PLN
SOLD
44497

1982 STAN WOJENNY - widokówka wysłana 19.02 z Enskede (Sztokholm) do Warszawy, stempel ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 717".


50 PLN
SOLD
44498

1982 STAN WOJENNY - zagraniczny list wysłany od wydawcy periodyku "The International Saudi Report"z Houston do Warszawy, dwuwierszowy stempel ramkowy "NIE CENZUROWANO", niecodzienny walor.


60 PLN
SOLD
44499

1982 STAN WOJENNY - zagraniczny list wysłany 10.3 z Hamburga do Warszawy, stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 713".


50 PLN
SOLD
44500

1982 cenzura Stanu Wojennego, kartka z Warszawy do Krakowa, stempel urzędu cenzury nr 932.


30 PLN
SOLD
44501

1982 cenzura Stanu Wojennego, kartka z Warszawy do Krakowa, stempel urzędu cenzury nr 934.


30 PLN
SOLD
44502

1982 cenzura Stanu Wojennego, miejscowy list z Krakowa, stempel urzędu cenzury nr 802, oberwany znaczek.


20 PLN
SOLD
44503

1982 cenzura Stanu Wojennego, list do Krakowa, stempel urzędu cenzury nr 372.


20 PLN
SOLD
44504

1982 cenzura Stanu Wojennego, list z Niemiec do Krakowa, stempel urzędu cenzury nr 712.


30 PLN
SOLD
44505

1983 SOLIDARNOŚĆ, Pokojowa Nagroda Nobla dla Lecha Wałęsy okolicznościowa całość z "drugiego obiegu".

Fi.2483
Mi.2630
40 PLN
44506

1983 rocznik kopert FDC (bez bl.122(78); Fi.56,60).

Fi.2700-50
Mi.2848-98
35 PLN
44507

1983 rocznik znaczków czystych (Fi.53,70).

Fi.2700-50
Mi.2848-98
35 PLN
44508

1983 120. rocznica Powstania Styczniowego, makulaturowy znaczek nieząbkowany, zagniecenia, gwarancja Falkowski.

Fi.2700nz
Mi.2848
2 000 PLN
44509

1983 Medale Polaków na Igrzyskach Olimpijskich w Moskwie, znaczki w parce poziomej, prawy z błędem na poz. 47 "plamka za jeźdźcem", gwarancja i opis Walocha.

Fi.2715 B1
Mi.2863
40 PLN
44510

1983 medale Polaków na Igrzyskach Olimpijskich w Moskwie, prawy znaczek z błędem "kropka za jeźdźcem".

Fi.2715B1
25 PLN
44511

1983 40. rocznica powstania w getcie warszawskim, górna przywieszka z błędem "odwrócone C w ŻOB".

Fi.2718PwB1
Mi.2866
45 PLN
44512

1983 40. rocznica powstania w Getcie warszawskim, przywieszka z błędem "odwrócone C w ŻOB".

Fi.2718PwB1
Mi.2866
30 PLN
44513

1983 40-lecie Ludowego Wojska Polskiego, znaczki za 5 zł w parce poziomej, prawy z błędem "wgłębienie w K w WOJSKO" na poz.32; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Kalinowski.

Fi.2735 B1
Mi.2883
40 PLN
44514

1983 60-lecie Polskiego Związku Bokserskiego, znaczek z przesuniętym drukiem barw sprawiający wrażenie druku podwójnego, poniżej dla porównania normalny znaczek, gwarancja Petriuk.

Fi.2740MK3
Mi.2888
300 PLN
44515

1983 kobiece stroje ludowe, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.2743-8 ark.
Mi.2891-6
150 PLN
44516

1983 60-lecie Polskiego Związku Bokserskiego, znaczek z niespasowanym drukiem barw, poniżej dla porównania normalny znaczek, gwarancja Petriuk.

Fi.2743MK3
Mi.2888
200 PLN