Auction 106. Communist Poland 1945-1952

42737

1947 "II OGÓLNOPOLSKI ZJAZD ZW. ZAW. PRAC. POCZT i TELEKOMUNIKACJI" Szczecin, znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 17.VI (Myślicki 47 016).

Fi.418
Mi.454
20 PLN
42738

1947 wydanie przedrukowe, narożny pięknie cięty znaczek za 5/6 zł., gwarancja Schmutz.

Fi.418 nz
Mi.454 U
250 PLN
42739

Fi.418 nz
Mi.454U
800 PLN
42740

Fi.418a B
Mi.454
150 PLN
42741

1947 wydanie przedrukowe, parka znaczków ciętych, gwarancja Schmutz.

Fi.418nz
Mi.451U
380 PLN
42742

1947 wydanie przedrukowe, znaczek cięty, gwarancja Walocha.

Fi.418nz
Mi.454U
180 PLN
42743

1947 wydanie przedrukowe, sześcioblok znaczków ciętych, gwarancja.

Fi.418nz
Mi.454U
900 PLN
42744

Fi.418nz
Mi.454U
900 PLN
42745

1947 Emil Zegadłowicz, narożnikowa parka z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.419
Mi.453
40 PLN
42746

Fi.419
Mi.453
70 PLN
42747

1947 Emil Zegadłowicz, czworoblok.

Fi.419
Mi.453
15 PLN
42748

Fi.420A
Mi.455B
700 PLN
42749

1947 Kultura Polska, narożnikowa parka z numerem walca na marginesie.

Fi.420A
Mi.455B
30 PLN
42750

1947 "ZWIEDZAJCIE MIĘDZYNARODOWE TARGI W POZNANIU" Poznań 2, znaczki na widokówce wykonanej techniką litograficzną przedstawiającej kościół św.Marcina przed i po wojnie, ostemplowane okolicznościowo 4.V (Myślicki 47 007); sygnowane.

Fi.420A
Mi.455B
80 PLN
42751

1947 Kultura Polska (I) - Malarstwo - J.Matejko, J.Malczewski, J.Chełmoński; parka unikalnych prób znaczka za 1 zł. w kolorze ciemnoniebieskim, drukowanych z walca N.2.W.1 - tzw. wersja "a" z oznaczeniem walców przed 91 i za 100 znaczkiem w arkuszu drukowana dnia 22.IV.1947, która nie została przyjęta do druku ze względu na zbyt intensywny rysunek - na dole odręczna adnotacja "22 IV. nieprzyjęty do druku" prof.S.Miksteina; opisane i zreprodukowane przez L.Schmutza w Przeglądzie Filatelistycznym 2/2008 na str.75-77; w katalogu Fischera pojawiły się pierwsze próby tego wydania, na razie w sposób niepełny skatalogowane - z pierwszego wydania skatalogowano trzy próby - w tym jedną (w wersji "a") tu oferowaną (Fi. po 4000.-), z drugiego dziewięć, w tym siedem znaczka za 20 zł. z walców I, II, III, IV, V, VI i VII (Fi.po 8000.-), te ostatnie próby dokładnie opisał L.Schmutz w styczniowym numerze Filatelisty na str.38-42; wartość rzeczywista próby przy oznaczeniu walca nieco wyższa niż tej drugiej, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.420A P1
Mi.455B
6 000 PLN
42752

1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny.

Fi.421A
Mi.456B
30 PLN
42753

Fi.421A, 422A
Mi.456B, 457B
30 PLN
42754

Fi.421A-B, 430A-B
Mi.456A-B, 464A-B
400 PLN
42755

1947 Kultura Polska, czworoblok znaczków z numerem walca na marginesie.

Fi.421B
Mi.456A
25 PLN
42756

1947 Kultura Polska, parka z numerem walca na marginesie.

Fi.421B
Mi.456A
25 PLN
42757

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.421B
Mi.456A
15 PLN
42758

1947 Kultura Polska, czworoblok z numerem walca na marginesie.

Fi.421B
Mi.464A
25 PLN
42759

Fi.421B B
Mi.456A
30 PLN
42760

1947 kultura polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.422A
Mi.457B
40 PLN
42761

1947 kartka firmowa z Rybnika 8.10.47 do Jarząbkowic.

Fi.422A
Mi.457B
10 PLN
42762

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie, podlepka.

Fi.422B
Mi.457A
10 PLN
42763

Fi.422B
160 PLN
42764

1947 "WYSTAWA PRZEMYSŁ ZIEM ODZYSKANYCH WARSZAWA MAJ-CZERWIEC 1947" Warszawa 1, znaczki na kopercie skasowane okolicznościowo 13.6.1946 - błąd daty rocznej!!! (Myślicki 47 008).

Fi.422B, 430B
Mi.457A, 464A
30 PLN
42765

1947 kultura polska, list polecony z Rokitna Wielkopolskiego nadany 19.5.48 do Lubartowa, znaczki z prywatnym ząbkowaniem, gwarancja.

Fi.423A (zp)
200 PLN
42766

Fi.423B
Mi.458A
10 PLN
42767

1947 Kultura Polska, makulaturowy znaczek ze smugą, gwarancja Walocha.

Fi.423BMK
Mi.458A
80 PLN
42768

Fi.424A
Mi.459B
30 PLN
42769

1947 Kultura Polska, narożnikowy znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.425B
Mi.460A
20 PLN
42770

Fi.426B MK1
Mi.461A
150 PLN
42771

1947 Kultura Polska (I i II) - A.Mickiewicz, komplet bardzo rzadkich prób znaczka za 20 zł. w czworoblokach, próba wydania pierwszego z walca N.2.W.I w kolorze czarnym (Fi.16000.-) oraz kolejno próby wydania drugiego: z walca N.2.W.I w kolorze jasnoczerwonolila, z walca N.2.W.II w kolorze szarawofioletowym, z walca N.2.W.III w kolorze szarawofioletowym z kontrastowym rysunkiem, z walca N.2.W.IV w kolorze szarawofioletowym z rozjaśnionym rysunkiem, z walca N.2.W.V w kolorze jasnoszarawofioletowym, z walca N.2.W.VI w kolorze jasnoszarawofioletowym z kontrastowym rysunkiem i z walca N.2.W.VII w kolorze jasnoszarawofioletowym z rozjaśnionym rysunkiem (Fi.po 32000.-); w katalogu Fischera pojawiły się pierwsze próby obu wydań i to coraz dokładniej - choć nie wszystkie, skatalogowane, z pierwszego wydania skatalogowano trzy - w tym tę oferowaną, z drugiego dziewięć, w tym siedem znaczka za 20 zł. oferowanych powyżej; wszystkie próby znaczka z Mickiewiczem opisał L.Schmutz w styczniowym numerze Filatelisty z 2018 roku na str.38-42; z artykułu Lesława Schmutza "W katalogu na ich temat powinna być informacja, że istnieją jedynie po dwa czworobloki legitymacyjne takich prób. A wycenianie tych jednostkowych czworobloków traci sens skoro poza posiadanymi przeze mnie mogą być tylko takie drugie"; oferowany zestaw jest tym drugim - wspomnianym w artykule i jego kompletną dokumentacją, wartość rzeczywista próby przy oznaczeniu walca nieco wyższa niż pozostałych, wartość katalogowa wszystkich czworobloków (Fi. 240.000,-); gwarancja na każdym znaczku i opis "Próba" na każdym czworobloku Schmutz.

Fi.427 P1, 436 P- 7
Mi.462, 470 P
192 000 PLN
42772

Fi.427A P1
Mi.462P
5 000 PLN
42773

1947 Kultura Polska, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.427B
Mi.462A
25 PLN
42774

1947 wydanie z dopłata na Polski Czerwony Krzyż, marginesowa parka.

Fi.428
Mi.471
20 PLN
42775

1947 wydanie z dopłata na Polski Czerwony Krzyż, czworoblok.

Fi.428
Mi.471
50 PLN
42776

1947 wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, znaczek z błędem "czarna kropka pod ręką dziecka".

Fi.428B2
Mi.471
30 PLN