The auction will start on 19.04.2024

Auction 106. Communist Poland 1945-1952

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
42657

1946 Będzin, list polecony z Sycowa do Wrocławia, znaczki z prywatnym ząbkowaniem, na odwrocie kasownik odbiorczy, gwarancja.

Fi.408b
Mi.441b
200 PLN
42658

1946 Będzin, list z Przylep do Poznania, znaczek z prywatnym ząbkowaniem. gwarancja.

Fi.408b
Mi.441b
200 PLN
42659

1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł brązowy, czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.XVI. - znajdujący się pod 91/92 znaczkiem w arkuszu, zwraca uwagę powtarzalna usterka "przecięta pionowo litera s w 20 szt.", czyste, dobry stan zachowania (delikatne przebarwienie na froncie).

Fi.408b
Mi.441b
54 PLN
SOLD
42660

1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł brązowy, znaczek legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.XVIII. - znajdujący się pod 91/92 znaczkiem w arkuszu, czyste, dobry stan zachowania.

Fi.408b
Mi.441b
70 PLN
SOLD
42661

1946 zamek w Będzinie, znaczek za 5 zł., brak części rysunku na obu znaczkach, druk na załamanym papierze.

Fi.408b B
Mi.441b 
1 500 PLN
42662

1946 Będzin, narożnikowa parka znaczków z numerem walca na dolnym marginesie, prawy znaczek z błędem "plamka w prawym dolnym rogu".

Fi.408bB1
80 PLN
42663

1946 płyta nagrobna ks. Henryka IV Probusa, znaczek z przesuniętą w poziomie perforacją na krawędź rysunku.

Fi.409
Mi.442
35 PLN
42664

1946 Henryk IV Probus, parka z silnie przesuniętą perforacją.

Fi.409
Mi.442
70 PLN
42665

1946 płyta nagrobna ks. Henryka IV Probusa, parka znaczków z podwójną perforacja poziomą pomiędzy znaczkami, gwarancja Wysocki.

Fi.409MK
Mi.442
120 PLN
42666

1946 Henryk IV Probus, niekatalogowana arkuszowa próba znaczka w kolorze błękitu pruskiego, cięta na papierze gumowanym, próba opisana w Polskich Znakach Pocztowych, unikalna próba znana w obrocie filatelistycznym z pojedynczych egzemplarzy, doskonały stan zachowania, fotoatest.

Fi.409P
Mi.442P
8 000 PLN
42667

1946 płyta nagrobna ks.Henryka IV Probusa, znaczek za 6 zł. z rzadkim ząbkowaniem liniowym ZL11 (Fi.200.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.409a
Mi.442
200 PLN
SOLD
42668

1946 zabytki architektury, 10 zł - frankatura wielokrotna, list polecony wysłany 15.1.47 z miejscowości Szczytna Kłodzka do Towarzystwa Pomocy Polakom w Londynie, znaczki unieważnione jednowierszowym stemplem prowizorycznym "Szczytna" (S350 - wg. klasyfikacji Z.Mąki), data odciśnięta niemym datownikiem poniemieckim (Mąka S354), zwraca uwagę mechaniczny stempel polecenia z automatycznym numeratorem z dostawioną literą "R" i stempelkiem "SZCZYTNA" (Mąka S351); dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.410
Mi.443
400 PLN
42669

1946 zabytki architektury, 10 zł - frankatura pojedyncza, list wysłany 7.5.47 z Zabrza do miejscowości Vilsbiburg w Niemczech, wirnikowy stempel cywilnej cenzury amerykańskiej w Monachium z datą 23.5; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.410
Mi.443
60 PLN
42670

1946 7. rocznica obrony Poczty Polskiej w Gdańsku, oryginalnie kasowany znaczek za 3+12 zł., znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, piękny stan, gwarancja Krawczyk.

Fi.411
Mi.444
70 PLN
42671

1946 7. rocznica obrony poczty polskiej w Gdańsku, czworoblok.

Fi.411
Mi.444
25 PLN
42672

1946 7. rocznica obrony Poczty Polskiej w Gdańsku, cięty znaczek za 3+12 zł. na wycinku (Fi.700.-), został skasowany grzecznościowo w Pruszczu Gdańskim, znaczki cięte nie były formalnie w obiegu lecz spotyka się czasem listy opłacone podobnymi znaczkami, gwarancja Krawczyk.

Fi.411 nz
Mi.444 U
350 PLN
42673

1946 7. rocznica obrony poczty polskiej w gdańsku, znaczek cięty, gwarancja Mikstein.

Fi.411nz
Mi.444U
360 PLN
SOLD
42674

1946 Komisja Edukacji Narodowej,luzak z serii.

Fi.412
Mi.445 
60 PLN
42675

1946 Komisja Edukacji Narodowej, pasek znaczków z bloku (Fi.800.-).

Fi.412+413+414
Mi.445+446+447
600 PLN
42676

1946 Komisja Edukacji narodowej, seria narożnikowa.

Fi.412-4
Mi.445-7
240 PLN
42677

1946 Komisja Edukacji narodowej, seria.

Fi.412-4
Mi.445-7
170 PLN
42678

1946 Komisja Edukacji Narodowej, trzy serie w dolnych paskach arkusza.

Fi.412-4
Mi.445-7
600 PLN
42679

1946 Komisja Edukacji Narodowej, seria w czworoblokach.

Fi.412-4
Mi.445-7
800 PLN
42680

1946 Komisja Edukacji Narodowej, górne i dolne paski z arkuszy z napisami, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.412-4
Mi.445-7
1 100 PLN
42681

1946 Komisja Edukacji Narodowej, seria.

Fi.412-4
Mi.445-7 
180 PLN
42682

1946 Komisja Edukacji Narodowej, seria w czworoblokach.

Fi.412-4
Mi.445-7 
600 PLN
42683

1946 Komisja Edukacji Narodowej, narożnikowa seria czysta w czworoblokach (Fi.1000.-).

Fi.412-14
Mi.445-47
800 PLN
42684

1946 Komisja Edukacji Narodowej, seria kasowana (Fi.600.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.412-14
Mi.445-47
500 PLN
42685

1946 Komisja Edukacji Narodowej, marginesowa seria czysta.

Fi.412-14
Mi.445-47 
200 PLN
42686

1946 Komisja Edukacji Narodowej, znaczki z bloku luzem, jeszcze jako pasek z bloku (Fi.1000.-) oryginalnie skasowane w Bydgoszczy nad ranem w dzień po wycofaniu z obiegu 11.11.46. - wyjęcie ze skrzynki pocztowej to praktycznie ostatni dopuszczalny do uznania za prawidłowy moment obiegu, gwarancja Schmutz.

Fi.412-14
Mi.445-47 
600 PLN
42687

1946 Komisja Edukacji Narodowej, dwunastoznaczkowe arkusiki sprzedażne (Fi.3500.-), bardzo ładny stan zachowania.

Fi.412-414
Mi.Klb..445-47
2 800 PLN
42688

1946 50-lecie ruchu ludowego, seria znaczków kasowanych; gwarancja Krawczyk (Fi.120.-).

Fi.415a-c
Mi.448-50
120 PLN
42689

1946 50-lecie ruchu ludowego, seria stemplowana grzecznościowo na całostce, na odwrocie gwarancja Walocha.

Fi.415a-c
Mi.448-50
100 PLN
42690

1946 50-lecie ruchu ludowego, seria znaczków czystych, każdy z błędem na poz.10 "kropka nad 1896", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.415a-c B1
Mi.448-50 
100 PLN
SOLD
42691

1946 50-lecie ruchu ludowego, znaczek z błędem "plamka na górnym łuku obramowania".

Fi.415aB2
Mi.450
30 PLN
42692

1946 50-lecie ruchu ludowego, znaczek z błędem "ukośna kreska pomiędzy literami I i W".

Fi.415bB4
Mi.448
30 PLN
42693

1946 50-lecie ruchu ludowego, znaczek z błędem "plamka na twarzy Witosa".

Fi.415cB3
Mi.449
30 PLN
42694

1946 kartka z Zabrza z hufca harcerskiego do Bytomia, stempel "Hufiec Harcerzy Bytom / Komenda Obozu Nr. 2 / - w Głuchołazach -".

Fi.Cp95
250 PLN
42695

1946 Komisja Edukacji Narodowej, blok czytelnie skasowany 21.X.1945 datownikiem WARSZAWA 12 (Fi.1700.-), bardzo ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.bl.9
1 700 PLN
42696

1946 Komisja Edukacji Narodowej, blok czysty (Fi.1100.-), bardzo ładny stan zachowania.

Fi.bl.9a
800 PLN