Auction 106. Communist Poland 1945-1952

43020

Fi.475
Mi.523
40 PLN
43021

1949 list z Poznania 22.4.49 ze stemplem propagandowym Targów Poznańskich.

Fi.476
Mi.524
10 PLN
43022

1949 list polecony z Ireny 18.8.49 do Puław.

Fi.478
Mi.526
15 PLN
43023

1949 list firmowy z Pruszkowa 3.5.49 do Warszawy.

Fi.481
Mi.507
15 PLN
43024

1949 bojownicy o wolność i demokrację, lotniczy list polecony Wałbrzycha do Belgii.

Fi.491
Mi.517
180 PLN
43025

1949 VIII Kongres Związków Zawodowych, znaczek za 3 zł z błędem na poz.8 "kropka po lewej stronie kobiety"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.492 B
Mi.527
40 PLN
43026

1949 VIII Kongres Związków Zawodowych, znaczki za 3 zł w parce pionowej, dolny z klasycznym błędem na poz.30 "pęknięte litery ZT w POCZTA"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.492 B1
Mi.527
80 PLN
43027

1949 VIII Kongres Związków Zawodowych, seria w blokach legitymacyjnych.

Fi.492-4
Mi.527-9
150 PLN
43028

1949 Kongres Związków Zawodowych, seria znaczków narożnikowych z numerami walca na marginesie.

Fi.492-4
80 PLN
43029

1949 karnet - "VIII KONGRES ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH".

Fi.492-94
Mi.527-29
40 PLN
43030

1949 VIII Kongres Związków Zawodowych - seria znaczków ostemplowana okolicznościowo 3.6 na kopercie (Myślicki 49 036).

Fi.492-94
Mi.527-29
30 PLN
43031

1949 rocznik znaczków czystych (Fi.167.-).

Fi.492-508
Mi.527-43
160 PLN
43032

1949 VIII Kongres Związków Zawodowych, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.493
Mi.528
15 PLN
43033

1949 VIII Kongres Związków Zawodowych, znaczek za 15 zł z błędem na poz.5 "ciemna plama na głowie pierwszej z prawej strony postaci"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.494 B
Mi.529
50 PLN
43034

Fi.495-97
Mi.530-32
30 PLN
43035

1949 5. rocznica Manifestu Lipcowego, seria na kopercie skasowana okolicznościowo na kopercie 29.7 (Myślicki 49 052).

Fi.495-97
Mi.530-32
40 PLN
43036

Fi.498-500
Mi.533-5
100 PLN
43037

1949 75. rocznica Światowego Związku Pocztowego (UPU), seria czysta.

Fi.498-500
Mi.535-37
25 PLN
43038

Fi.498-500 EIV-VI
360 PLN
43039

1949 75. rocznica Światowego Związku Pocztowego (UPU), ładnie frankowany polecony list lotniczy wysłany 17.1.1950 z Warszawy do Chicago, datowniki odbiorcze na odwrocie; gwarancja.

Fi.498-500, 453, 472
Mi.533-35, 500, 518
120 PLN
43040

1949 Kongres Jedności Ruchu Ludowego, seria.

Fi.501-4
Mi.539-42
25 PLN
43041

1949 Kongres Jedności Ruchu Ludowego, znaczek za 35 zł na liście z poznania do Niemiec, stempel propagandowy do korespondencji zagranicznej w języku francuskim.

Fi.504
Mi.542
23 PLN
43042

1949 list z Białowieży 21.XII.49, źle ustawiony datownik z datą 1938.

Fi.505
Mi.540
25 PLN
43043

1949 Sławni Polacy, seria czysta (Fi.40.-).

Fi.505-08
Mi.536-38
25 PLN
43044

Fi.505E, 508E
240 PLN
43045

1949 miesiąc przyjaźni polsko - radzieckiej, 50-cio blok.

Fi.508
Mi.543
350 PLN
43046

Fi.508
Mi.543
12 PLN
43047

1949 miesiąc przyjaźni polsko - radzieckiej, list lotniczy z Cieszyna do Szwajcarii.

Fi.508, 472
22 PLN
43048

1949 książeczka Pocztowej Kasy Oszczędności.

20 PLN
43049

1949 sześć prób/projektów odbiegających znacznie od ostatecznie przyjętych wzorów wykonanych stalorytem, zamiast napisów i nominału oznaczenie P.W.P.W. (Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych), drukowane w dwunastoznaczkowych arkusikach, dwie próby wydania Majdanek, po jednej Święta Morza, 75-lecia UPU, wydania lotniczego i znaczka z podobizną Słowackiego.

750 PLN
43050

1950 groszy, zestaw znaczków na przesyłki lotnicze z różnymi typami nadruków dyrekcyjnych, w tym parka z numerem walca na marginesie.

Fi.395-8
Mi.564-5
100 PLN
43051

1950 list polecony z Gdyni 20.3.50 do Puław, na odwrocie stempel odbiorczy, znaczki bez numeru kontrolnego.

Fi.395II, 447
Mi.428I, 481
40 PLN
43052

1950 list z Poznania do Ameryki, stempel propagandowy.

Fi.398
Mi.431
15 PLN
43053

1946 wydanie lotnicze, list polecony z Ciechanowa nadany 7.4.50 do Mławy.

Fi.398
Mi.431
25 PLN
43054

1950 groszy, list z Wrocławia do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze fioletowym.

Fi.398
Mi.565
40 PLN
43055

1950 "groszy - lokalny", Cibórz, wydanie lotnicze, nienotowany dotąd znaczek za 20 zł. z fioletowym stempelkiem typu 39, gwarancja Krawczyk.

Fi.398
Mi.565
125 PLN
43056

1950 groszy, firmowy list polecony z Krakowa 2 do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze fioletowym, gwarancja Jungjohann, Petriuk.

Fi.398, 520
Mi.565, 651
30 PLN
43057

1950 "groszy" - Emil Zegadłowicz, czysty znaczek za 5+15 zł. z dyrekcyjnym nadrukiem groszy czerwonym stempelkiem typu 3 stosowanym w Katowicach i Krakowie, to znaczek z wysoką dopłatą, wycofany już z obiegu i nie notowany w Michlu, gwarancja Krawczyk.

Fi.419
50 PLN
43058

1950 "groszy", Kultura Polska (I), cięta seria czysta z dyrekcyjnymi nadrukami "groszy" typu 15 - Poznań 7, tylko wartość 2 zł. (do niedawna bardzo wysoko wyceniana w katalogu Michel, obecnie niekatalogowana) z nadrukiem typu 23A - Warszawa, bardzo dobry stan zachowania, siedem wartości ex-Ćwiertnia, jego gwarancja na każdym znaczku, ósma (2 zł.) gwarancja Krawczyk.

Fi.420-27A
Mi.566-72B
300 PLN
43059

Fi.420-27B
Mi.566-72A
300 PLN