Auction 104. General Government

21769

1940 1. rocznica utworzenia GG, seria ostemplowana kasownikami obiegowymi.

Fi.56-58
40 PLN
21770

Fi.56-58
30 PLN
21771

Fi.56-58; 6a
50 PLN
21772

Fi.59-62
40 PLN
21773

Fi.59-62
60 PLN
21774

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecką Pomoc Zimową, seria czysta.

Fi.59-62
50 PLN
21775

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecką Pomoc Zimową, seria.

Fi.59-62
40 PLN
21776

Fi.Ck1
20 PLN
21777

Fi.Co3I
1 000 PLN
21778

Fi.Cp2II
200 PLN
21779

Fi.Cp3
20 PLN
21780

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o ciemnozielonoszarym znaku opłaty z nadrukiem i napisem "KARTA POCZTOWA" o długości 55,5 mm, sygnatura (VI-1938); hasło propagandowe J - "TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ!", przesłana 30.IX ambulansem relacji KRAKAU-DEUTSCH PRZEMYSL (Kraków-Przemyśl) z Rzeszowa do Warszawy; całostka bardzo rzadka (Mi.450 euro, Fi.1500.-) - przesłana ambulansem - unikalna; doskonały stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp3II1
2 000 PLN
21781

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o ciemnozielonoszarym znaku opłaty z nadrukiem i napisem "KARTA POCZTOWA" o długości 55,5 mm - wysoka wycena katalogowa (Mi.400 euro, Fi.1500.-), sygnatura (VI-1938); hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!", wysłana 30.i.41 z Warszawy do Krakowa; walor rzadko spotykany w oryginalnym obiegu pocztowym; walor o niezłej prezencji w dobrym stanie zachowania (ślady archiwizacji - uzupełnione otwory od dziurkacza), atrakcyjna cena wywoławcza; gwarancja i opis.

Fi.Cp3II1
800 PLN
21782

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o ciemnozielonoszarym znaku opłaty z nadrukiem i napisem "KARTA POCZTOWA" o długości 55,5 mm - wysoka wycena katalogowa (Mi.350 euro, Fi.1200.-), sygnatura (VI-1938); hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.Cp3II1
1 200 PLN
21783

1940 całostka z hasłem propagandowym I.

Fi.Cp3II
35 PLN
21784

Fi.Cp4I
Mi.P4
300 PLN
21785

1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", wysłana 5.11 z Krakowa do Warszawy (Fi.90.-).

Fi.Cp5I
Mi.P6II
60 PLN
21786

Fi.Cp5I
80 PLN
21787

1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, część z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem, hasło propagandowe T - "POCZTA TO TANI, SZYBKI I PEWNY INKASENT", czysta; niewielkie przebarwienia po obu stronach karty (Fi.130.-).

Fi.Cp6A
Mi.P7F
100 PLN
21788

Fi.Cp7I
30 PLN
21789

Fi.Cp7II
Mi.P10
100 PLN
21790

1940 kartka nadana z Łopuszna koło Kielc do Katowic.

Fi.Cp78II
140 PLN
21791

1940 seria znaczków doręczeniowy na karcie, skasowana 26.10.41 w Lublinie.

Fi.D1-4
30 PLN
21792

Fi.Fcp4
350 PLN
21793

1940 formularz poczty niemieckiej z Krakowa wykonany na polskiej całostce.

Fi.Fcp4
150 PLN
21794

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na części na odpowiedź karty podwójnej z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XIX, długość napisu POSTKARTE 37,5 mm!!! najrzadziej występująca odmiana, bardzo wysoka wycena katalogowa (Fi.3000.-); wysłana 20.3.44 z urzędu Kraków 3 do Berlina-Charlottenburga; dodatkowo fioletowe stemple urzędowe: dwuwierszowy "Postamt Krakau 3", okrągły z godłem "Postamt Krakau 3" i okrągły "7a"; egzemplarz w doskonałym stanie zachowania; gwarancja i opis typu Schmutz.

Fi.Fcp5BII
2 600 PLN
21795

Fi.U1-15
200 PLN
21796

Fi.U2, U13
80 PLN
21797

Fi.U6
160 PLN
21798

Fi.U14 ark.
200 PLN
21799

Fi.U14 ark.
200 PLN
21800

Fi.U14 ark.
240 PLN
21801

1940 godło III Rzeszy w dużym formacie, arkusz znaczka urzędowego z podwójnym ząbkowaniem grzebieniowym na prawym marginesie, powstało w ten sposób dziesięć przywieszek, widoczna podwójna perforacja pozioma od podwójnej perforacji, bardzo dobry stan zachowania, rzadkie.

Fi.U14 ark. (Pw)
2 000 PLN
21802

Fi.U15 ark.
180 PLN
21803

Fi.U15 ark.
200 PLN
21804

Fi.U15 ark. (Pw)
2 000 PLN
21805

Fi.U16-24
40 PLN
21806

Fi.U17, 22 nz
1 000 PLN
21807

Fi.U19
50 PLN
21808

1940 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, karta pocztowa wysłana 24.VIII z St-Blaise w Szwajcarii do Warszawy, znak opłaty unieważniony datownikiem ambulansowym 526; stempelki cenzur w tym niemieckiej Wehrmachtu, walor w dobrym stanie zachowania.

80 PLN