The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 104. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
21849

1941 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 20 gr. w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.77nz ark.
800 PLN
21850

1941 wydanie obiegowe z podobizną A.Hitlera, arkusz sprzedażny znaczka za 24 gr.

Fi.78 ark.
80 PLN
21851

1941 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 24 gr. w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.78nz ark.
800 PLN
21852

1941 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 30 gr. w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.79nz ark.
800 PLN
21853

1941 wydanie obiegowe z podobizną A.Hitlera, arkusz sprzedażny znaczka za 32 gr.

Fi.80 ark.
80 PLN
21854

1941 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 32 gr. w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.80nz ark.
800 PLN
21855

1941 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 40 gr. w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.81nz ark.
800 PLN
21856

1941 koperta "Wawel" z sygnaturą X.43. dofrankowana i jako ekspres polecony wysłana 720.4.44 z Warszawy do Krakowa, znaki opłaty unieważnione datownikiem "WARSCHAU SW30 über WARSCHAU C1"; na odwrocie kasownik odbiorczy 21.4; dekoracyjny rzadki walor w dobrym stanie zachowania (znaczek za 80 gr naklejono uszkodzony, znak opłaty uszkodzono przy otwieraniu koperty).

Fi.Ck2, 111, 112
Mi.U2/03
200 PLN
21857

1941 koperta "Wawel" z sygnaturą VI.41 na papierze szarobiałym skasowana grzecznościowo 26.6.1942 w Krakowie (z obiegu Fi.100.-); minimalnie słabszy stan zachowania.

Fi.Ck2Iy
Mi.U2/01a
40 PLN
21858

1941 kartka nadana w pośrednictwie pocztowym w Bodzentynie do Radomia, stempel pośrednictwa.

Fi.Cp3II
80 PLN
21859

1941 kartka nadana w agencji pocztowej w Uhrusku do Katowic.

Fi.Cp6B
160 PLN
21860

1941 zawiadomienie pocztowe opłacone znaczkiem doręczeniowym, kasownik pośrednictwa pocztowego w Zahajkach. Rzadkie na niefilatelistycznej korespondencji.

Fi.D3
800 PLN
21861

1941 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Jodłownik przez Limanową do Krakowa.


40 PLN
21862

1941 sądowy dowód doręczenia wysłany z Warszawy do Krakowa.


40 PLN
21863

1941 przekaz paczkowy (książki) z Watykanu do Kielc, stemple tranzytowe z Rzymu i Innsbrucku.


500 PLN
21864

1942 "Zeitungsverlag Krakau - Warschau G.m.b.H. Krakau, Poststr.1" - 16 gr frankatura mechaniczna - odmiana ze skośnymi cyframi (Fi.1000.-), idealnie odciśnięta na kopercie listu miejscowego (druki) przesłanego 20.11 w Krakowie; rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa w bardzo dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa; gwarancja Schmutz.

Fi.3b
1 000 PLN
21865

1942 "ZWEITES TATRA BERGSPORTFEST" znaczek na karcie ostemplowany 5-6.9 w Zakopanym kasownikiem okolicznościowy z okazji II zawodów sportowych.

Fi.23
40 PLN
21866

1942 karta pocztowa z namalowaną ręcznie ilustracją przedstawiającą świat ogarnięty płomieniami wojny, prawidłowo ofrankowana znaczkiem za 12 gr skasowanym 9.I w Ostrowcu (OSTROWIEC KIELECKI); dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.43
300 PLN
21867

1942 kartka nadana w pośrednictwie pocztowym w miejscowości Zdziarzec do Krakowa, ramkowy stempel agencji pocztowej "Zdziarzec / über Debica / Distr. Krakau", znaczek unieważniony datownikiem Dębicy.

Fi.75
35 PLN
21868

1942 znaczek na formularzu kartkowym definitywnym o sygnaturze DPO 444(3.41) ostemplowany okolicznościowo 14.8 w Krakowie z okazji 2 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie.

Fi.75; Fp1c; 22
20 PLN
21869

1942 list nadany w pośrednictwie pocztowym w Rybnej przez Kraków do Czechosłowacji, stempel pośrednictwa, na odwrocie dodatkowo propagandowy stempel zwycięstwa - V (Viktoria), wprowadzony do użycia w Generalnym Gubernatorstwie po ataku na Związek Sowiecki.

Fi.78
60 PLN
21870

1942 list nadany przez pośrednictwo pocztowe w Łapanowie do Krakowa, znaczek unieważniony wirnikiem okolicznościowym z okazji 2. rocznicy utworzenia NSDAP w generalnym Gubernatorstwie, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.78, VIa
200 PLN
21871

1942 portret A.Hitlera, makulaturowe parki znaczków ciętych.

Fi.86nz, 88nz, 110-2nz
150 PLN
21872

1942 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, komplet znaczków z perforacją ZG 14:14½ (odmiana a) o nominałach: 1,00 zł, 1,20 zł i 1,60 zł, w arkuszu sprzedażnym w dobrym stanie zachowania.

Fi.86a-88a ark.
650 PLN
21873

1942 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 1,00 zł w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.86nz ark.
650 PLN
21874

1942 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 1,60 zł w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.88nz ark.
650 PLN
21875

1942 urodziny Hitlera, seria wydana na japońskim papierze, ostemplowana okolicznościowo na karcie 20.IV w pierwszym dniu obiegu w Krakowie.

Fi.89-91; 20
30 PLN
21876

1942 urodziny Hitlera, narożnikowa seria wydana na japońskim papierze, skasowana okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.89-91; 20
30 PLN
21877

1942 600-lecie Lublina, seria znaczków na kopercie listu poleconego skasowana okolicznościowo 14.8 w Krakowie w pierwszym dniu obiegu stemplem okolicznościowym z okazji II rocznicy powstania GG, na odwrocie datownik odbiorczy z 15.8; zwraca uwagę nalepka polecenia KRAKAU 2V, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.92-95; 22
60 PLN
SOLD
21878

1942 FDC - 3. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria znaczków na kopercie skasowana okolicznościowo 20.11 w Krakowie w pierwszym dniu obiegu, odciśnięty numer kolejny "0003"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.96-100; 26
50 PLN
21879

1942 3. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria na kopercie ostemplowana okolicznościowo 19.XI.1943 w Krakowie kasownikiem okolicznościowym z okazji przyznania nagrody Wita Stwosza w konkursie artystycznym.

Fi.96-100; 35
60 PLN
21880

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana 31.5 z Miechowa do Buska Zdroju.

Fi.Cp9b
Mi.P12/02 
10 PLN
21881

1942 formularz korespondencyjny działu wydawania przesyłek zagranicznych przy upt.Warszawa 1 - nadruk wykonany na karcie ze znakiem opłaty Gdynia-Dworzec Morski za 10 gr, tu typu I (linie na haśle propagandowym i na znaku opłaty zrównane u góry); formularze te służyły jako wezwanie i zarazem przepustka do odbioru paczki zagranicznej, przy wejściu do działu były przedzierane przez wartownika pocztowego, a wchodzący otrzymywał tylko połowę formularza ze swoimi danymi, którą to połówkę oddawał przy wyjściu; niezwykle rzadki walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Fcp2I
4 000 PLN
21882

1942 "EIN POSTSCHEKKONTO SPART ..." kasownik propagandowy odmiana z wyróżnikiem (DISTR RADOM) wyraźna i czysta odbitka tego rzadkiego stempla na kopercie listu wysłanego przez Zarząd Gminy wsi Wancerzów do Kielc, najbliżej miejsca nadania znajdowała się agencja pocztowa w miejscowości Mstów, gdzie przesyłkę ostemplowano i przesłano do Częstochowy, skąd 21.V wyekspediowano ją do Kielc; koperta użyta dwukrotnie, "wewnątrz" świetnie zachowana ofrankowana przesyłka urzędowa z Radomia w ozdobnej kopercie firmowej "GENERALGOUVERNEMENT DER DISTRIKTSCHEF IN RADOM ABTEILUNG ERNÄHRUNG UND LANDWIRTSCHAFT LANDAMT"; ciekawy walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.VIIc
1 000 PLN
21883

1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Korzenna do Nowego Sącza.


40 PLN
21884

1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Kamionka Wielka do Nowego Sącza.


40 PLN
21885

1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Ludźmierz do Czarnego Dunajca.


40 PLN
21886

1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Korzenna do Nowego Sącza.


40 PLN
21887

1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Czorsztyn do Krościenka.


40 PLN
21888

1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Szaflary do Dunajca.


40 PLN