The auction will start on 19.04.2024

Auction 104. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
21889

1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Ochotnica przez Nowy Sącz do Krościenka.


40 PLN
21890

1943 miejscowy list z Krakowa z rzadkim wirnikiem "Hauptgruppe Gewerbliche Witrschaft und Verkehr in der Zentralkammer", bardzo dobry stan zachowania.

Fi.9
500 PLN
21891

1943 kartka z warszawy do Bydgoszczy, znaczek unieważniony wirnikiem WARSCHAU 2 am.

Fi.75
30 PLN
21892

1943 "unbekannt/ Aufruf Erfolglos" rzadki stempel urzędu pocztowego we Lwowie informujący o niemożliwości doręczenia przesyłki odciśnięty na formularzu kartkowym o sygnaturze DPO 444 (3.41), nadawcą którego jest Gertruda Potocka, wysłany 14.5 z Czortkowa do Lwowa, przesyłka niedoręczona, opatrzona stosowną adnotacją, zwrócona do nadawcy stempelek "Zurück": bardzo ciekawa całość w dobrym stanie zachowania (niewielkie zaplamienia).

Fi.75, Fp1c
350 PLN
21893

1943 kartka na formularzu pocztowym z obiegu pocztowego.

Fi.75, Fp1c
20 PLN
21894

1943 "Führer befiehl - wir folgen Den!" kasownik propagandowy z okazji 10 rocznicy dojścia Hitlera do władzy; znaczek ostemplowany okolicznościowo 30.I w Krakowie na odwrocie formularza kartkowego definitywnego; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.75, Fp1c; 29
80 PLN
21895

1943 list z Krakowa do Lipska, znaczek unieważniony wirnikiem okolicznościowym.

Fi.78
25 PLN
21896

1943 urodziny Hitlera, seria kasowana w parkach poziomych z dolnymi marginesami z oznaczeniem STAATSDRUCKEREI WIEN i numeru form: 12gr+1zł - III (bez szeryfów), 24gr+1zł - II (z szeryfami), 84gr+1zł - I (z szeryfami); dodatkowo pod prawym znaczkiem 84gr+1zł pustopole; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.101-03 Pw2
Mi.101-03 Br u
150 PLN
21897

1943 urodziny Hitlera, seria znaczków na karcie ostemplowana 20.IV w Krakowie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.101-03; 30
50 PLN
21898

1943 Mikołaj Kopernik - 400. rocznica śmierci, znaczek z dolnym marginesem (częściowe pustopole) z pełną gumą, skasowany okolicznościowo.

Fi.104
20 PLN
21899

1943 Mikołaj Kopernik - 400 rocznica śmierci, znaczek skasowany okolicznościowo na specjalnej karcie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.104; 31
100 PLN
21900

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik z błędem "złamana oś - sektor I/4", pęknięta perforacja po prawej stronie, po za tym w ładnym stanie - wystawiony w cenie znaczka ze "złamaną osią".

Fi.104II
100 PLN
21901

1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, arkusik z pustopolami na górnym marginesie.

Fi.104I ark.
240 PLN
21902

1943 3. rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, specjalna ilustrowana karta, ostemplowana okolicznościowo 13.VIII w Krakowie.

Fi.106; 32
30 PLN
21903

1943 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, seria w ciętych arkuszach sprzedażnych w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.110-2nz ark.
2 400 PLN
21904

1943 portret Hitlera, marginesowy znaczek za 60 gr. z oznaczeniem drukarni, walca i sektora.

Fi.111 Pw2
15 PLN
21905

1943 widoki zabytkowych budowli, arkusze znaczków nieperforowanych za 2, 4 i 6 zł w doskonałym stanie.

Fi.113-5nz ark.
1 900 PLN
21906

1943 widoki zabytkowych budowli, seria w narożnych czworoblokach z gapami na górnym marginesie.

Fi.113-6
60 PLN
21907

1943 widoki zabytkowych budowli (IV), czysta seria z gapami.

Fi.113-16 Pw1
60 PLN
21908

1943 znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 26.X w Krakowie z okazji 4-lecia utworzenia Generalnego Gubernatorstwa.

Fi.116; 34
20 PLN
21909

1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, znaczek za 6 gr. z przesuniętą cyfrą wartości, gwarancja.

Fi.U25
150 PLN
21910

1943 znaczki urzędowe - godło III Rzeszy na tle Wawelu, seria czysta w czworoblokach; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.U25-36
120 PLN
21911

1943 seria znaczków urzędowych godło II Rzeszy na tle Wawelu w 12 arkuszach sprzedażnych, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.U25-36 ark.
2 400 PLN
21912

1943 znaczek makulaturowy z drukiem na pomarszczonym papierze, gwarancja.

Fi.U27MK
90 PLN
21913

1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, 12 gr - frankatura wielokrotna, list urzędowy w specjalnej kopercie "Technisches Hauptamt LEMBERG" wysłany 11.3.44 ze Lwowa do Krakowa; doskonały stan zachowania.

Fi.U28
100 PLN
21914

1943 kartka pocztowa z Urzędu Statystycznego w Krakowie do Austrii.

Fi.U28
40 PLN
21915

1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, znaczek za 16 gr z błędem na poz.94 "daszek litery T w DEUTSCHES uszkodzony z prawej strony", czyste; gwarancja i opis.

Fi.U29 s6
50 PLN
21916

1943 (?) "Nächtraglich entwertet" rzadki stempel pocztowy na miejscowym liście urzędowym przesłanym w Warszawie, w urzędzie nadawczym znaczek nie został skasowany, a w urzędzie odbiorczym - aby uniemożliwić jego powtórne użycie - unieważniono go stempelkiem "Nächtraglich entwertet"; ładna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.U31
300 PLN
21917

1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, 24 gr - frankatura pojedyncza, list urzędowy w specjalnej kopercie "DEVISENSTELLE KRAKAU GENEHMIGUNGS-ABTEILUNG KRAKAU 20" o sygnaturze 1668/40014/XI.43/25000 przesłany miejscowo 20.4.44 w Krakowie; nadany w urzędzie Kraków 20; doskonały stan zachowania.

Fi.U31
60 PLN
21918

1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, 24 gr - frankatura pojedyncza, druk - "Decyzja zapomogowa" przesłany miejscowo 11.5.44 w Warszawie, znaczek skasowany datownikiem WARSCHAU C1 z wyróżnikiem "am"; niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.U31
100 PLN
21919

1943 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, list polecony wysłany 26.8 z Berlina do Starachowic, datownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.856, 857, 858
30 PLN
21920

1943 SS FELDPOST (poczta polowa SS) - miejscowy list wysłany 06.10 z urzędu Kraków 20 jako przesyłka poczty polowej SS, pieczęć listowa "SS-FELDPOST GENERALGOUVERNEMENT DER SS UND POLIZEIFUHRER IM DISTRIKT KRAKAU" (Szef SS i Policji Dystryktu Kraków); bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania.


500 PLN
21921

1943 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, list lotniczy wysłany 21.9 z Lizbony do Warszawy, liczne stempelki cenzur portugalskich i niemieckich, ślady przeprowadzania cenzury chemicznej w poszukiwaniu ukrytych informacji; walor o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w dobrym stanie zachowania (karta pionowo zgięta).


150 PLN
21922

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Łukownicy do Limanowej.


40 PLN
21923

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji w Tymbarku do Limanowej.


40 PLN
21924

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z Jordanowa do Nowego Targu.


40 PLN
21925

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Raba Wyżna przez Rabkę do Dunajca.


40 PLN
21926

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Labowa do Nowego Sącza.


40 PLN
21927

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Ryglice przez Tarnów do Muszyny.


40 PLN
21928

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Markowa przez Landshut do Przeworska.


40 PLN