Auction 104. General Government

21969

Fi.125; 38
180 PLN
21970

1944 5. rocznica utworzenia GG, znaczek za 10+10 zł ząbkowany, arkusik - sektor 1, słabszy stan zachowania (prawy górny róg złamany, w trzech miejscach niewielkie przywarcia na gumie) - cena samych znaczków Fi.560.-.

Fi.125a
400 PLN
21971

1944 5. rocznica utworzenia GG, czysty znaczek za 10+10 zł; na odwrocie minimalne punktowe przebarwienie (Fi.70.-).

Fi.125a
60 PLN
21972

1944 5. rocznica utworzenia GG, znaczek za 10+10 zł; minimalny ślad podlepki.

Fi.125a
50 PLN
21973

Fi.125b
250 PLN
21974

1944 5 rocznica utworzenia GG, parka czystych znaczków ciętych za 10+10 zł.

Fi.125b nz
150 PLN
21975

Fi.Cp9
80 PLN
21976

1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42 wysłana z agencji pocztowej w Kompinie do Rybna, fioletowy dwuwierszowy stempelek "Kompina über Lowitsch (Distr Warschau)" odciśnięty prawidłowo obok znaku opłaty, który skasowano 22.9 w Łowiczu; słaby stan zachowania (karta pionowo złamana).

Fi.Cp9b
Mi.P12/02
40 PLN
21977

1944 "uszkodzony górny szeryf E w POSTKARTE" - widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze I.44, z powtarzalnym błędem; czysta (podobne błędy Fi. à 120.-).

Fi.Cp9c B
80 PLN
21978

Fi.Cp10
Mi.P13
20 PLN
21979

wysłana 20.12 z miejscowości Sanka do Milanówka, znak opłaty unieważniony w Krakowie stemplem wirnikowym; słabszy stan zachowania;
wysłana 19.11 z Bochni do Piastowa; bardzo dobry stan zachowania;
wysłana 25.10 z Łowicza do Poznania; dobry stan zachowania.

Fi.Cp10
Mi.P13
150 PLN
21980

Fi.Cp10
Mi.P13
40 PLN
21981

Fi.Cp10
Mi.P13
70 PLN
21982

Fi.Cp10
Mi.P13
30 PLN
21983

1944 kartka z Milanówka do Krakowa.

Fi.Cp10
60 PLN
21984

1944 list urzędowy do Wołomina opłacony frankaturą mechaniczna z Warszawy, katalog Fischer 750,- zł.

Fi.FM14
350 PLN
21985

1944 Widoki - tzw."Górali", nie wprowadzona do obiegu z powodu niepowodzenia akcji germanizacyjnej polskiej ludności góralskiej "Göralenvolk"; seria czysta z międzypolami (Fi.12000.-) dzielącymi 40 znaczkową cześć arkusza od 100 znaczkowej, do sprzedaży arkusze trafiały rozcięte przez środek międzypola, atestowane znaczki pochodzą z 12 pozycji górnego dwudziestobloku lewej strony arkusza, są w dobrym stanie, mają też całą prawdziwą gumę bez podlepek czy ich śladów, z fotoatestu Schmutza.

Fi.I-III Pp
12 000 PLN
21986

Fi.III
1 400 PLN
21987

Fi.U21
1 400 PLN
21988

Mi.785, 827
120 PLN
21989

1944 telegram nadany 8.IV z Warszawy do Lublina (koperta dobierana); walor nieczęsto oferowany na rynku.

120 PLN
21990

1944 sądowy dowód doręczenia wysłany z Dunajca do Krakowa.

40 PLN
21991

1944 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Szaflary do Dunajca.

40 PLN
21992

40 PLN
21993

40 PLN
21994

40 PLN
21995

40 PLN
21996

50 PLN
21997

1944 czworoblok znaczków składkowych NSDAP w generalnym Gubernatorstwie.

200 PLN