38937 |
| 4 200 PLN | |
38938 |
1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria czysta w pięknym stanie (Fi.650.-), gwarancja Schmutz,. | Fi.264-65 Mi.285-86 |
| 550 PLN SOLD | |
38939 |
1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, okolicznościowa karta pocztowa opłacona zgodnie z taryfą, jako polecona wysłana 10.V pocztą lotniczą z terenu wystawy do Warszawy, dodatkowe stempelki "Nadeszła pocztą lotniczą" i "SAMOLOTEM"; datownik przejściowy WARSZAWA 19 PORT LOTNICZY i odbiorczy, oba z 11 V; efektowna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.264-65, 220 Mi.285-86, 228 |
| 200 PLN | |
38940 |
| 80 PLN | |
38941 |
1934 20-lecie wymarszu Legionów 30 gr, frankatura pojedyncza - widokówka wysłana 20.IV.1935 z Warszawy do Recklinghausen; dobry stan zachowania. | Fi.267 Mi.288 |
| 30 PLN | |
38942 |
1934 20-lecie wymarszu Legionów 30 gr, frankatura pojedyncza - list wysłany 6 VIII z Mikulczyna do dzisiaj już nieistniejącej miejscowości Diłok w województwie stanisławowskim; dobry stan zachowania. | Fi.267 Mi.288 |
| 60 PLN | |
38943 |
| 400 PLN | |
38944 |
1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, znaczek za 20 gr z nadrukiem na prawidłowo opłaconym (45 gr) liście lotniczym wysłanym 16.IX z Warszawy do Łodzi, znaczki ostemplowane kasownikiem okolicznościowym "MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ LOTNICZY CHALLENGE" w urzędzie Warszawa 1, na odwrocie nalepka Aeroklubu RP i drugi kasownik okolicznościowy z tego samego dnia "MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ LOTNICZY CHALLENGE" urzędu Warszawa 19 Port Lotniczy; słabszy stan zachowania (Myślicki 34 009 + 34 014). | Fi.268, 267 Mi.289, 288 |
| 80 PLN | |
38945 |
1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria w bardzo ładnym stanie. | Fi.268-9 Mi.289-90 |
| 90 PLN | |
38946 |
1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria, gwarancja. | Fi.268-9 Mi.289-90 |
| 100 PLN | |
38947 |
1934 międzynarodowy turniej lotniczy Challenge, seria w czworoblokach, gwarancja Kalinowski. | Fi.268-9 Mi.289-90 |
| 250 PLN SOLD | |
38948 |
1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria czysta (Fi.180.-), gwarancja: 20 gr - Perzyński, Falkowski, 30 gr - Schmutz. | Fi.268-69 Mi.289-90 |
| 120 PLN | |
38949 |
1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, znaczek za 30 gr ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu znaku wodnego W II.P., kasowany (Fi.600.-); ładny stan zachowania; gwarancja i oznaczenie. | Fi.269P Mi.290 |
| 550 PLN | |
38950 |
1934 wydanie przedrukowe, podstawowa seria w czworoblokach. | Fi.270-2 Mi.291-3 |
| 800 PLN | |
38951 |
1934 wydanie przedrukowe, seria w czworoblokach z dwoma odmianami znaczka za 1 zł. | Fi.270-272I, II Mi.291-293I, II |
| 1 100 PLN | |
38952 |
| 900 PLN | |
38953 |
1934 wydanie przedrukowe, znaczek za 25/80 gr. z nadrukiem najrzadszego typu III (obniżone gr.) w kolorze niebieskoczarnym (Fi.1500.-), pełna oryginalna guma bez śladu podlepki, ale z mocnymi śladami siatki po suszeniu gumy, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.270III Mi.291II |
| 1 800 PLN | |
38954 |
| 80 PLN | |
38955 |
1934 wydanie przedrukowe, kasowany znaczek z nadrukiem najrzadszego typu III (obniżone gr.) w kolorze niebieskoczarnym (Mi. 40,- Euro), gwarancja i oznaczenie. | Fi.270III Mi.291II |
| 80 PLN | |
38956 |
1934 wydanie przedrukowe, znaczek z rzadkim typem nadruku typograficznego z nominałem i oznaczeniem "gr." w jednym wierszu, niewielki ślad po podlepce, gwarancja Mikstein. | Fi.270III Mi.291II |
| 600 PLN | |
38957 |
1934 wydanie przedrukowe - NADRUK PODWÓJNY; pięknie skasowany w Małogoszczy (20.IV.35.) znaczek za 25/80 gr. z unikalnym podwójnym nadrukiem wypukłym formą typograficzną typu II w bardzo ciemnym odcieniu koloru niebieskoczarnego z widocznym czerwonym refleksem, to jeden z najrzadszych nadruków podwójnych Polski Międzywojennej, czysty nie jest znany, fotoatest Schmutz. | Fi.270II Np Mi.291IB |
| 36 000 PLN | |
38958 |
1934 wydanie przedrukowe, znaczek za 25/80 gr. z odwróconym nadrukiem typograficznym w kolorze niebieskoszarym, piękny stan, sygnowany Kronenberg, gwarancja i opis typu i koloru nadruku Schmutz. | Fi.270IIa No Mi.291IB |
| 1 500 PLN | |
38959 |
1934 wydanie przedrukowe, seria stemplowana z odmianami znaczka za 25 gr - napis groszy wyżej i niżej, oraz za 1 zł z dużą i małą cyfrą 1. | Fi.270IIb, III, 271, 272I, II Mi.291IB, II, 292, 293I, II |
| 80 PLN | |
38960 |
1934 wydanie przedrukowe, kasowany znaczek z nadrukiem typograficznym w kolorze niebieskawoczarnym, gwarancja i oznaczenie. | Fi.270IIc Mi.291IB |
| 20 PLN | |
38961 |
1934 wydanie przedrukowe, znaczek z odwróconym typograficznym w kolorze niebieskawoczarnym, dotychczas niekatalogowane, najwięcej znaczków z nadrukiem odwróconym 270IIa z nadrukiem w kolorze niebieskoszarym pochodziła z zapasów muzealnych sprzedawanych przez PZF, pozostałe odmiany są bardzo rzadkie, gwarancja i oznaczenie. | Fi.270IIc No Mi.291B K |
| 4 800 PLN | |
38962 |
1934 wydanie przedrukowe, kasowany znaczek z nadrukiem offsetowym, gwarancja i oznaczenie. | Fi.270Ib Mi.291IA |
| 20 PLN | |
38963 |
1934 wydanie przedrukowe, kasowany znaczek za 25/80 gr. z nadrukiem offsetowym typu I w kolorze szaroniebieskim (Mi.30 euro), gwarancja i oznaczenie. | Fi.270Ib Mi.291IA |
| 60 PLN | |
38964 |
1934 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem offsetowym, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.270Ib Mi.291IA |
| 220 PLN | |
38965 |
1934 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem offsetowym w kolorze szaroniebieskim, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.270Ib Mi.291IA |
| 220 PLN | |
38966 |
1934 wydanie przedrukowe, seria z odmianami; za 25 gr. z nadrukiem typ II, nadrukiem offsetowym i typograficznym oraz za 1 zł z dwoma typami nadruków, z małą i dużą cyfrą 1, Michel 95,- Euro, znaczki 270Ib i 270III gwarancja i oznaczenie. | Fi.270Ib, 270IIc, 270II, 271, 272I-II Mi.291IA-B, 291II, 292, 293I-II |
| 160 PLN | |
38967 |
1934 wydanie przedrukowe, 55/60 gr - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 26 IV 35 z urzędu Warszawa 14 do Ostrowca Kieleckiego, datownik odbiorczy na odwrocie; walor w słabszym stanie zachowania. | Fi.271 Mi.292 |
| 30 PLN | |
38968 |
1934 wydanie przedrukowe, piętnastoblok znaczka za 55 gr. | Fi.271 Mi.292 |
| 180 PLN SOLD | |
38969 |
1934 wydanie przedrukowe, dwunastoblok znaczka za 55 gr. | Fi.271 Mi.292 |
| 150 PLN SOLD | |
38970 |
1934 wydanie przedrukowe, znaczek za 55/60 gr. z błędem na poz.48 "przecinek zamiast kropki", gwarancja i opis. | Fi.271 B1 Mi.292 |
| 30 PLN | |
38971 |
1934 wydanie przedrukowe, znaczek za 1/1,20 zł - frankatura mieszana, ekspresowy list polecony wysłany 11.VI.1937 z Lublina do Lwowa, fioletowy stempelek polecenia, na odwrocie datowniki odbiorcze z 12.VI w tym rzadki "TELF.-TELEG. LWOW" z wyróżnikiem "j"; walor w minimalnie słabszym stanie zachowania. | Fi.272II Mi.293II |
| 80 PLN | |
38972 |
1934 Telegram wspaniale ozdobiony patriotycznymi motywami, wewnątrz na tle sztandarów portrety marszałków Józefa Poniatowskiego i Józefa Piłsudskiego, na tylnej okładce ukazane przełomowe wydarzenia z dziejów oręża polskiego; piękne pamiątkowe wydawnictwo w minimalnie słabszym stanie zachowania (niewielkie rozdarcia na dolnej krawędzi i kilka zagnieceń) ilustracje nieuszkodzone. | |
| 150 PLN | |
38973 |
1934 firmowy list polecony z Łodzi do Wielkiej Brytanii opłacony frankaturą mechaniczną"ZJEDNOCZONE ZAKŁADY PRZEMYSŁOWE / K.SCHEIBLERA L.GHOMANA / SPÓŁKA AKCYJNA". | |
| 60 PLN SOLD | |
38974 |
1935 wydanie żałobne po śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego, komplet czworobloków rozdzielonych pustopolem "na krzyż". | Fi.27-5I Mi.294-6 |
| 500 PLN SOLD | |
38975 |
1935 "I GRUDZIĄDZKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA" Grudziądz 1, karta opłacona według taryfy lotniczej z 1.10.1934 wysłana z Grudziądza do Myślenic, znaczki skasowane 4.X stemplem okolicznościowym na specjalnej okolicznościowej widokówce; datownik odbiorczy z 6.X; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 35 020). | Fi.219, 282 Mi.227, 303 |
| 70 PLN | |
38976 |
1935 list polecony z Nowego Sącza 23.III.35 opłacony znaczkiem na przesyłki lotnicze, przycięte oba boki koperty. | Fi.224 Mi.232 |
| 40 PLN | |