Poz# | Photos | Description | Catalog | Features | Actual price |
---|---|---|---|---|---|
39137 |
1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok czysty z ładną oryginalną gumą. | Fi.bl.6 Mi.Bl.6 |
| 260 PLN SOLD | |
39138 |
1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok kasowany okolicznościowo (Fi.200.-). | Fi.bl.6 |
| 140 PLN | |
39139 |
1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok czysty w ładnym stanie (Fi.450.-). | Fi.bl.6 |
| 360 PLN | |
39140 |
1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok kasowany okolicznościowo (Fi.200.-) z pełną oryginalną gumą, piękny stan. | Fi.bl.6 |
| 180 PLN | |
39141 |
1938 pierwszy polski lot do stratosfery, specjalna okolicznościowa karta ofrankowana blokiem skasowanym 20 IX stemplem okolicznościowym "I POLSKI LOT STRATOSFERYCZNY ZAKOPANE DOLINA CHOCHOŁOWSKA" w Zakopanem (Myślicki 38 241), dodatkowe stemple: "PRZEWIEZIONE POCZTĄ STRATOSFERYCZNĄ" (Myślicki 38 031) i "Lot do stratosfery z powodu pożaru balonu nie doszedł do skutku. Dolina Chochołowska (Zakopane) 24.X.1938" (Myślicki 38 242) - oba, najwyższy stopień rzadkości D według katalogu stempli. | Fi.bl.6 |
| 200 PLN | |
39142 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok stemplowany kasownikiem okolicznościowym z pierwszego dnia obiegu. | Fi.bl.7 Mi.Bl.7 |
| 90 PLN SOLD | |
39143 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok kasowany okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu. | Fi.bl.7 |
| 80 PLN | |
39144 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok czysty w ładnym stanie. | Fi.bl.7 |
| 150 PLN | |
39145 |
1938 KORESPONDENCJA ZAMORSKA, widokówka wysłana 3.4 z Szanghaju do Jarosławia; rzadki kierunek wysyłki; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.297 |
| 200 PLN | |
39146 |
1938 kartka okolicznościowa wydana przez Komitet Organizacyjny 1-go polskiego lotu do stratosfery, stan idealny. | |
| 80 PLN | |
39147 |
1938 list firmowy na kopercie opłaconej gotówką z wirnikiem propagandowym poczty. | |
| 30 PLN | |
39148 |
1938 formularz telegramu zagięty w połowie. | |
| 60 PLN | |
39149 |
1939 polski znaczek kasowany sowieckim kasownikiem 14.11.39 z Kołomyi po zajęciu wschodniej granicy przez Rosjan. | Fi.286 |
| 30 PLN SOLD | |
39150 |
1939 "1919-1939 XX-LECIE POLSKIEJ KOMUNIKACJI LOTNICZEJ" Warszawa 2 LOT, stempel okolicznościowy odciśnięty idealnie 17 VI (wg Myślickiego stopień rzadkości C) na kopercie lotniczej o sygnaturze "P.P.T.T. Nr 310/Poczt. (II-1939 r.)"; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 39 014). | Fi.286I Mi.297 |
| 120 PLN | |
39151 |
1939 firmowa kartka z Częstochowy nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kraków - Warszawa nr 101. | Fi.294 |
| 50 PLN | |
39152 |
1939 list polecony z Bolesławca do Wielunia. | Fi.294, 309 Mi.315, 330 |
| 35 PLN | |
39153 |
1939 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Gdynia - Warszawa przez Kutno, Tczew nr 5 z wyróżnikiem c. | Fi.294, 311 Mi.315, 332 |
| 60 PLN | |
39154 |
1939 ekspres z Krakowa 23.II.39 do Warszawy zwrócony do nadawcy. | Fi.295, 318 Mi.316, 339 |
| 30 PLN | |
39155 |
1939 "WYSTAWA ELEKTROMECHANICZNA SEP 18-29 VI 1939" Katowice 1, efektowny kasownik okolicznościowy na liście wysłanym 22.VI do Warszawy (Myślicki 39 015). | Fi.296, 311 Mi.317, 332 |
| 100 PLN | |
39156 |
1939 list polecony z Krakowa 1.6.39 do Nowego Sącza. | Fi.296, 313 Mi.317, 334 |
| 10 PLN | |
39157 |
1939 "BUDUJMY SZKOŁY POLSKIE ZA GRANICĄ" Lwów 2 (z wyróżnikiem *a*), okolicznościowy wirnik odciśnięty na liście wysłanym do miejscowości Rypne ofrankowanym znaczkiem za 25 gr przyłączenie Zaolzia do Polski, na odwrocie doklejono dwa pomarańczowe znaczki kwestarskie po 5 gr (revenue) z Piotrem Borowym "NA SZKOŁY NA POLSKIM SPISZU ORAWIE I W CZADECKIM", dobry stan zachowania (Myślicki 37 101). | Fi.309 Mi.330 |
| 150 PLN | |
39158 |
1939 "ZJAZD ZWIĄZKU STOWARZYSZEŃ FILATELISTYCZNYCH" Warszawa 30, znaczek ostemplowany okolicznościowo 15.I na specjalnej karcie "VI ZJAZD ZWIĄZKU STOWARZYSZEŃ FILATELISTYCZNYCH W POLSCE WARSZAWA, 15 I 1939." z sygnaturą "Z.S.F.(I-1939)500."; stempel przedstawia pomnik Adama Mickiewicza w Warszawie na tle Dziekanki; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 39 001). | Fi.310 Mi.331 |
| 50 PLN | |
39159 |
1939 kartka z urzędu stanu cywilnego z Kielc do Leszczyn, dziurki po archiwizacji. | Fi.310 Mi.391 |
| 30 PLN | |
39160 |
1939 znaczek ze stemplem ambulansu pocztowego na trasie Iwanie Puste - Tarnopol nr 388. | Fi.310 |
| 50 PLN | |
39161 |
1939 stempel okolicznościowy Wystawy Elektromechanicznej SEP w Katowicach. | Fi.310 |
| 60 PLN | |
39162 |
1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC7, list z Radomia nadany 3.9.39 do Komorowa, stempel cenzury z Radomia BC nr 6 w kolorze czerwonym, gwarancja. | Fi.310, 312 |
| 500 PLN | |
39163 |
1939 "PAMIĘTAJ O TERMINOWYM WPŁACENIU RATY POŻYCZKI PRZECIWLOTNICZEJ" Lwów 2 z wyróżnikiem "RL" wirnik propagandowy ładnie odciśnięty 4 VII na kopercie lotniczej o sygnaturze "P.P.T.T. Nr 310/Poczt. (II-1939 r.)"; opłata jak za druki II klasy; dobry stan zachowania (Myślicki 39 113). | Fi.311 Mi.332 |
| 50 PLN | |
39164 |
1939 polski znaczek kasowany sowieckim kasownikiem z Kołomyi po zajęciu wschodniej granicy przez Rosjan. | Fi.312 |
| 30 PLN SOLD | |
39165 |
1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC27, list ekspresowy z Chełma Lubelskiego nadany 7.9.39 do Wodzisławia Wołyńskiego, stempel cenzury z Chełma BC nr 27 w kolorze fioletowym. | Fi.314, 317 |
| 700 PLN | |
39166 |
1939 pojedyncza frankatura znaczka za 1 zł serii historycznej na liście poleconym z Warszawy do Niemiec, nalepka kontroli dewizowej. | Fi.320 Mi.341 |
| 60 PLN SOLD | |
39167 |
1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria stemplowana kasownikiem okolicznościowym zawodów. | Fi.330-3 |
| 40 PLN | |
39168 |
1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria znaczków ostemplowana okolicznościowo na kopercie listu poleconego wysłanego 11.II z Zakopanego do Krakowa, dodatkowo ząbkowana nalepka FIS; na odwrocie datownik odbiorczy; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 39 002). | Fi.330-33 Mi.351-54 |
| 100 PLN | |
39169 |
1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria czysta (Fi.80.-). | Fi.330-33 Mi.351-54 |
| 60 PLN | |
39170 |
1939 list firmowy z Gniezna 2.3.39. | Fi.331 Mi.352 |
| 15 PLN | |
39171 |
1939-48 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, zestaw offsetowych prób maszynowych w kolorach fioletowym, seledynowym i czerwonym, wykonanych w Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych w celu sprawdzenia nowej maszyny drukarskiej, piękne narożne egzemplarze, gwarancja Krawczyk, Falkowski. | Fi.332 P nz Mi.353 |
| 3 600 PLN | |
39172 |
1939 Zaolzie, kartka z Bogumina 2 25.7.39 do Cieszyna. | Fi.334 |
| 80 PLN | |
39173 |
1939 zlecenie inkasowe z Trzemeszna. | Fi.334 |
| 25 PLN | |
39174 |
1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC33, kartka z Legionowa nadana 31.8.39 do Białegostoku, stempel cenzury z Białegostoku BC nr 33 w kolorze czerwonym. | Fi.334 |
| 800 PLN SOLD | |
39175 |
1939 list firmowy z Grodna do Brodnicy. | Fi.335 Mi.356 |
| 30 PLN | |
39176 |
1939 "ZJAZD SIERPNIOWY 1914-6.VIII-1939 POLSKA NA SZLAKU JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO" Kraków 1, czytelna odbitka rzadkiego wirnika okolicznościowego (według Myślickiego, stopień rzadkości C) na liście przesłanym 6.VIII do miejscowości Buczkowice; dobry stan zachowania (Myślicki 39 130). | Fi.335 Mi.356 |
| 80 PLN SOLD | |