38897 |
| 300 PLN | |
38898 |
| 100 PLN | |
38899 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, marginesowy znaczek za 60 gr ze znakiem wodnym w położeniu W.II.G - trąbki do góry, frankatura pojedyncza - list (opłata niezgodna z taryfą) wysłany 21 V z Torunia do Gdyni, znaczek skasowany stemplem okolicznościowym "II WSZECHPOLSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA TORUŃ", dodatkowa efektowna pieczęć "ZWIĄZEK FILATELISTÓW w TORUNIU STOWARZ. ZAREJESTR." z wizerunkiem pomnika Kopernika; koperta firmowa "Związek Filatelistów w Toruniu Stowarzyszenie zarejestrowane"; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 33 005). | Fi.260 Mi.281 |
| 200 PLN | |
38900 |
| 140 PLN | |
38901 |
| 150 PLN | |
38902 |
| 160 PLN | |
38903 |
1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, czworoblok. | Fi.261 Mi.282 |
| 400 PLN | |
38904 |
| 300 PLN | |
38905 |
| 100 PLN | |
38906 |
1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, frankatura mieszana - list polecony wysłany 4.12 z Radomska do miejscowości Gidle, datownik odbiorczy na odwrocie. | Fi.261, 242 Mi.282, 261 |
| 40 PLN | |
38907 |
| 700 PLN | |
38908 |
1933 250. rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, znaczek czysty, perforacja 12¾:11¾ (Fi.270.-). | Fi.262 Mi.283 |
| 220 PLN | |
38909 |
1933 250 rocznica wiktorii wiedeńskiej. | Fi.262 Mi.283 |
| 150 PLN SOLD | |
38910 |
1933 15. rocznica odzyskania niepodległości, czworoblok. | Fi.263 Mi.284 |
| 90 PLN SOLD | |
38911 |
| 90 PLN | |
38912 |
1933 kartka z Suwałk do Chorzowa, stempelek opłaty ulgowej, stempelek "K.O.P. / Batalion Suwałki" - pododdział piechoty Korpusu Ochrony Pogranicza. | Fi.281 |
| 380 PLN | |
38913 |
1933 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Ławoczne - Lwów nr 381. | Fi.295, 296 |
| 80 PLN | |
38914 |
1933 (?) "Tytuł wykonawczy" - czysty wewnętrzny druk pocztowy dla potrzeb egzekucji należności abonentów telefonicznych zalegających z opłatami. | |
| 30 PLN | |
38915 |
| 15 PLN | |
38916 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, ulotka na cienkim papierze formatu okolicznościowej karty pocztowej wydanej z okazji wystawy, dodatkowo czerwona okrągła pieczęć "ZWIĄZEK FILATELISTÓW W TORUNIU STOWARZ. ZAREJESTR.", rzadki walor w słabszym stanie zachowania. | |
| 40 PLN | |
38917 |
1933 "ROBUR Związek Kopalń Górnośląskich" - 20 gr frankatura mechaniczna H7 Katowice, karta firmowa wysłana 25.VII do Kielc; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 40 PLN SOLD | |
38918 |
1933 zaświadczenie szkolne z Uniwersytetu Jagiellońskiego upoważniające do zniżki na przejazd koleją, liczne stemple kas biletowych dokumentujące wykorzystanie zaświadczenia. | |
| 350 PLN | |
38919 |
1934 kartka ekspresowa z gimnazjum w Gdyni do Poznania, charakterystyczny kasownik Gdyni. | Fi.245, 251, Cp51 |
| 50 PLN | |
38920 |
1934 kartka z Warszawy do Holandii, widokówka "muzeum antyreligijne Isakijewskij sobor". | Fi.251 Mi.272 |
| 20 PLN | |
38921 |
1934 "POCZTA TO NAJPEWNIEJSZY INKASENT KORZYSTAJCIE ZE ZLECEŃ INKASOWYCH DO 2000 ZŁ" wyróżnik "c" Warszawa 2, wirnik propagandowy na widokówce wysłanej 23.XII do Ostrowi Mazowieckiej, okolicznościowy datownik odbiorczy "OSTRÓW MAZOWIECKA - 500 LAT MIASTEM 1434-1934"(Myślicki 34 126 i 002). | Fi.251 Mi.272 |
| 40 PLN | |
38922 |
1934 ODWRÓCONA NAKŁADKA WIRNIKA REKLAMOWEGO - "POCZTA TO NAJPEWNIEJSZY INKASENT, KORZYSTAJCIE ZE ZLECEŃ INKASOWYCH DO 2000 zł" Łódź 1 (wyróżnik a), bardzo rzadko spotykany przypadek, widokówka wysłana 22.XII do Rudy Pabianickiej (Myślicki 34 118). | Fi.251 Mi.272 |
| 250 PLN | |
38923 |
1934 list z Jasła do Warszawy. | Fi.251, 254 Mi.272, 275 |
| 30 PLN | |
38924 |
1934 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Cieszyn - Bielsko nr 341, widokówka Cieszyn. | Fi.254 |
| 135 PLN SOLD | |
38925 |
1934 list polecony z Siedlec 20.8.34 do Warszawy. | Fi.258 Mi.279 |
| 30 PLN | |
38926 |
1934 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Kraków nr 121. | Fi.263 Mi.284 |
| 50 PLN | |
38927 |
1934 kartka z Wszechsłowiańskiej Wystawy Filatelistycznej w Warszawie 9.V.34 z kasownikiem okolicznościowym. | Fi.264 Mi.285 |
| 140 PLN | |
38928 |
| 400 PLN | |
38929 |
| 160 PLN | |
38930 |
| 2 000 PLN | |
38931 |
1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, dekoracyjny prawidłowo list polecony ofrankowany obydwoma znaczkami z nadrukiem, przesłany 12.5.34 do Kielc, znaczki skasowane datownikiem okolicznościowym "I WSZECHSŁOWIAŃSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA", okolicznościowy stempelek polecenia, na odwrocie datownik odbiorczy. | Fi.264-5 Mi.285-6 |
| 220 PLN | |
38932 |
1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria skasowane datownikiem okolicznościowym "I WSZECHSŁOWIAŃSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA". | Fi.264-5 Mi.285-6 |
| 160 PLN | |
38933 |
| 120 PLN | |
38934 |
1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, zestaw 4 dekoracyjnych listów poleconych ofrankowanych znaczkami wystawowymi (zgodnie z taryfą) skasowanymi datownikiem okolicznościowym "I WSZECHSŁOWIAŃSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA", okolicznościowy stempelek polecenia, dodatkowe winietki wystawowe ostemplowane okrągłą pieczątką "ŚLĄSKI ZWIĄZEK FILATELISTÓW KATOWICE"; na odwrocie pieczęć nadawcy "Komitet Wystawowy I. Wszechsłowiańskiej Wystawy Filatelistycznej Katowice 1934 r." i datownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 34 007 i 202). | Fi.264-65 Mi.285-86 |
| 600 PLN | |
38935 |
1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, list polecony ofrankowany obydwoma znaczkami z okolicznościowym nadrukiem wysłany 7 V z terenu wystawy do Poznania skasowaymi datownikiem okolicznościowym "I WSZECHSŁOWIAŃSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA", okolicznościowy stempelek polecenia; datownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 34 007 i 202); gwarancja Krawczyk. | Fi.264-65 Mi.285-86 |
| 150 PLN | |
38936 |
1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria pięknie kasowana okolicznościowo, gwarancja firmowa Witkowski, gwarancja. | Fi.264-65 Mi.285-86 |
| 120 PLN SOLD | |