39097 |
1938 pierwszy polski lot do stratosfery, czysty znaczek z bloku (Fi.220.-). | Fi.308 Mi.329 |
| 170 PLN | |
39098 |
1938 przyłączenie Zaolzia do Polski. | Fi.309 Mi.330 |
| 15 PLN SOLD | |
39099 |
1938 "WESOŁYCH ŚWIĄT" Warszawa 1, okolicznościowy wirnik odciśnięty na kopercie wizytówkowej wysłanej 29.XII do Starachowic, walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 38 044). | Fi.310 Mi.331 |
| 50 PLN | |
39100 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria historyczna, kasowana (Fi.85.-). | Fi.310-22 Mi.331-43 |
| 80 PLN | |
39101 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria. | Fi.310-22 Mi.331-43 |
| 150 PLN | |
39102 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria w czworoblokach. | Fi.310-22 Mi.331-43 |
| 660 PLN | |
39103 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria historyczna z lwowskimi kasownikami okolicznościowymi na wycinkach. | Fi.310-22 Mi.331-43 |
| 120 PLN | |
39104 |
1938-9 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria i dodatkowy znaczek ze zmienionym rysunkiem. | Fi.310-22, 334 Mi.331-43, 355 |
| 160 PLN | |
39105 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości - seria historyczna, w tym dwa znaczki za 15 gr: Fi.312 - w dolnej części widać dwa krzyżackie miecze - odwołanie do bitwy pod Grunwaldem z 1410 roku, wskutek niemieckiej interwencji dyplomatycznej, sporządzono nowy nakład, gdzie w miejscu mieczy umieszczono tarczę z Orłem Białym i Pogonią oraz lilie andegaweńskie - Fi.334; czyste (Fi.222.-), bardzo dobry stan zachowania. | Fi.310-22, 334 Mi.331-43, 355 |
| 160 PLN | |
39106 |
1938 karnet - "20 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI", zawierający znaczki serii "historycznej" i pierwsze definitywne wydanie Portu Gdańsk!!! bardzo dobry stan zachowania (znaczki i blok kasowany Mi.170.- euro). | Fi.310-22, bl.7, 32-5 Mi.331-43, Bl.7, 34-7 |
| 200 PLN | |
39107 |
1938 20 rocznica odzyskania niepodległości, seria historyczna, makulatura znaczka za 30 gr. | Fi.315 MK Mi.336 |
| 120 PLN | |
39108 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, pasek trzech makulaturowych znaczków z przesuniętą perforacją i nie dodrukiem obrazka znaczków - znaczek górny uszkodzony - można usunąć, a pozostała parka pięknie prezentuje błąd, gwarancja. | Fi.315MK Mi.336 |
| 250 PLN | |
39109 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, czworoblok makulaturowych znaczków z przesuniętą perforacją i zamazanym drukiem obrazka znaczków, gwarancja - ładna prezentacja błędu. | Fi.315MK Mi.336 |
| 350 PLN | |
39110 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, znaczek makulaturowy - druk bardzo małą ilością farby, przesunięcie ząbkowania poziomego w górę. | Fi.315MK Mi.336 |
| 75 PLN | |
39111 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria historyczna 1 zł frankatura pojedyncza - list polecony wysłany 9.III.1939 z miejscowości Łapy do Leningradu, stemple tranzytowe: Warszawa, Stołpce, stempelek kontroli dewizowej, ładnie udokumentowany obieg; walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.320 Mi.341 |
| 120 PLN | |
39112 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, parka znaczków za 1 zł. | Fi.320 Mi.341 |
| 32 PLN SOLD | |
39113 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, makulatura znaczka za 1 zł. | Fi.320MK Mi.341 |
| 80 PLN SOLD | |
39114 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, znaczek makulaturowy z przesuniętą perforacją. | Fi.320MK Mi.341 |
| 27 PLN SOLD | |
39115 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, znaczek makulaturowy, minimalne przebarwienia na gumie. | Fi.320MK |
| 40 PLN SOLD | |
39116 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria stemplowanych znaczków z bloku. | Fi.323-6 Mi.344-7 |
| 35 PLN | |
39117 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, czworoblok z bloku. | Fi.323-6 Mi.344-7 |
| 50 PLN | |
39118 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok z śladem podlepki na marginesie, znaczki w idealnym stanie. | Fi.323-6 (bl.7) Mi.344-7 (Bl.7) |
| 70 PLN | |
39119 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, znaczki z bloku, kasowane. | Fi.323-26 Mi.344-47 |
| 30 PLN | |
39120 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, czwórka z bloku (Fi.75.-). | Fi.323-26 Mi.344-47 |
| 60 PLN | |
39121 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok czysty w słabszym stanie, liczony jak czworoblok znaczków z bloku. | Fi.323-26 (bl.7) Mi.344-47 |
| 60 PLN | |
39122 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok z rzadkim kasownikiem okolicznościowym SEMPER FIDELIS, lekko załamany, liczony jak pięknie kasowane znaczki z bloku. | Fi.323-26 (bl.7) Mi.344-47 |
| 70 PLN | |
39123 |
1938 wydanie dobroczynne z dopłatą na pomoc zimową, seria czysta (Fi.45.-). | Fi.327-29 Mi.348-50 |
| 35 PLN | |
39124 |
1938 wydanie dobroczynne z dopłatą na pomoc zimową, seria na kopercie nadanej 15.V.39 w urzędzie pocztowym Warszawa 2 "LOT", przesłanej pierwszym lotem Warszawa-Gdynia-Kopenhaga, ładnie odciśnięty dodatkowy stempel okolicznościowy lotu "PIERWSZY LOT WARSZAWA GDYNIA KØBENHAVN 15-V-1939 R", na odwrocie datownik odbiorczy; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 39 207). | Fi.327-29; 144a Mi.348-50 |
| 200 PLN | |
39125 |
1938 polecony list z wystawy filatelistycznej w Warszawie. | Fi.bl. 5A Mi.Bl. 5B |
| 160 PLN | |
39126 |
1938 cięty blok z Ogólnopolskiej Wystawy Filatelistycznej na liście lotniczym poleconym ze kasowany stemplami okolicznościowymi wystawy. | Fi.bl.5A, 5B Mi.Bl.5A, 5B |
| 160 PLN | |
39127 |
1938 Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, bloki z pełną oryginalną gumą onieważnione datownikami okolicznościowymi wystawy. | Fi.bl.5A, 5B Mi.Bl.5A, 5B |
| 230 PLN | |
39128 |
1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, bloki stemplowane, blok cięty dwie minimalne prześwitki po podlepkach. | Fi.bl.5A, B Mi.Bl.5A, B |
| 380 PLN | |
39129 |
1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, bloki kasowane okolicznościowo (Fi.400.-); bardzo dobry stan zachowania. | Fi.bl.5A-B |
| 280 PLN | |
39130 |
1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, dwa bloki ostemplowane okolicznościowo 3.V na dekoracyjnych poleconych kopertach z dodatkowymi nalepkami wystawowymi, datowniki odbiorcze na odwrocie; dobry stan zachowania. | Fi.bl.5A-B |
| 400 PLN | |
39131 |
1938 ząbkowany blok z Ogólnopolskiej Wystawy Filatelistycznej czysto stemplowany kasownikami okolicznościowymi wystawy na kopercie. | Fi.bl. 5B Mi.Bl. 5A |
| 140 PLN | |
39132 |
1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok ząbkowany na kopercie (kasowany luzem Fi.350.-) wysłanej 2.V z Warszawy do Stryja, zwraca uwagę datownik nadawczy, odciśnięty, wyjątkowo rzadko stosowanym, czerwonym tuszem, datownik odbiorczy na odwrocie; sygnowane WUZET. | Fi.bl.5B Mi.Bl.5A |
| 300 PLN | |
39133 |
1938 blok okolicznościowy na kartce z niedoszłego do skutku pierwszego polskiego lotu do stratosfery. | Fi.bl.6 Mi.Bl.6 |
| 180 PLN | |
39134 |
1938 list polecony z niedoszłego do skutku pierwszego polskiego lotu do stratosfery z Zakopanego opłaconego blokiem okolicznościowym. | Fi.bl.6 Mi.Bl.6 |
| 180 PLN | |
39135 |
1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok stemplowany kasownikiem okolicznościowym niedoszłego lotu. | Fi.bl.6 Mi.Bl.6 |
| 240 PLN | |
39136 |
1938 I polski lot do stratosfery, list z niedoszłego lotu opłacony okolicznościowym blokiem. | Fi.bl.6 Mi.Bl.6 |
| 200 PLN | |