38777 |
| 30 PLN | |
38778 |
| 50 PLN | |
38779 |
1928 seria widokowa, 30 gr - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 26.III z Warszawy do Berlina, znaczek skasowany stemplem propagandowym "POWSZECHNA/ WYSTAWA KRAJOWA/ POZNAŃ 16.V. - 30.IX 1929/ EXPOSITION GENERALE/ POLONAISE" w urzędzie Warszawa 2 (wyróżnik "c"); bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 29 105). | Fi.213I Mi.241I |
| 30 PLN | |
38780 |
1928 urzędowy ekspres polecony z Warszawy do Radomia. | Fi.214 Mi.242 |
| 25 PLN | |
38781 |
1928 Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w warszawie, kartka polecona nadana pocztą lotniczą z wystawy, kasownik okolicznościowy wystawy i stempelek "Par Avion. - Samolotem. / Exposition Philateliquue.", opłata między innymi parką z okolicznościowego bloku rozdzielonych przywieszką. | Fi.219, 220, 222, 235, 236 Mi.227, 228, 230, 254, 255 |
| 500 PLN | |
38782 |
1928 firmowy list polecony z Częstochowy do Niemiec, stempel niemieckiego ambulansu na trasie Wrocław - Bytom. | Fi.234 Mi.253 |
| 90 PLN | |
38783 |
1928 Józef Piłsudski. | Fi.234 Mi.253 |
| 170 PLN SOLD | |
38784 |
1928 Józef Piłsudski, unikalna marginesowa parka makulatury znaczków za 25 gr. w rzadszej odmianie koloru jasno pomarańczowobrązowej - druk resztką farby, takie znaczki z "zatartym" rysunkiem w obrocie niespotykane, bo dość łatwe do wychwycenia przez kontrolę druku, poza drobnym ubytkiem gumy pod gwarancją i pękniętą na prawie całej długości perforacją marginesu znaczki zachowane w bardzo dobrym stanie, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.234d MK Mi.253 |
| 1 200 PLN | |
38785 |
1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, pasek z bloku w bardzo ładnym stanie (Fi.600.-), gwarancja. | Fi.235 Pw 236 Mi.254 Zf 255 |
| 500 PLN | |
38786 |
1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, pasek z 1 polskiego bloku na grzecznościowo poleconej karcie pocztowej (bez tekstu na odwrocie), znaczki skasowane 4.V datownikiem okolicznościowym "WSZECHSŁOWIAŃSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA" o stopniu rzadkości C według Myślickiego; czerwony stempelek polecenia; walor o ładnej prezencji w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 28 011). | Fi.235 Pw 236 Mi.254 Zf 255 |
| 700 PLN | |
38787 |
| 450 PLN | |
38788 |
| 400 PLN | |
38789 |
| 120 PLN SOLD | |
38790 |
1928 wydanie obiegowe, marszałek Józef Piłsudski, unikalna niekatalogowana jako gumowana próba znaczka za 50 gr. w kolorze niebieskawozielonym z wydrukowaną typograficznie na odwrocie czerwonokarminową siatką ochronną - odpowiednikiem gilosza na banknotach; w zamierzeniu miała chronić znaczek przed fałszerstwem; nie ma podlepki, ale guma miejscami jest zmatowiona i nierównomiernie nałożona; próba ta - odpowiednik znaczka 238c jest nieprecyzyjnie katalogowaną gumowaną odmianą próby P11; brzegowe znaczki mogą być tylko częściowo pokryte siatką lub całkowicie jej pozbawione, w lewym dolnym rogu sygnatura WUZET, fotoatest Schmutz. | Fi.238 (P11) Mi.257 |
| 6 000 PLN | |
38791 |
1928 wydanie obiegowe, seria podstawowa w czworoblokach. | Fi.238-9 Mi.257-8 |
| 900 PLN | |
38792 |
1928 marszałek Józef Piłsudski, czworoblok znaczka w kolorze niebieskostalowym, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.238a Mi.257 |
| 360 PLN SOLD | |
38793 |
| 2 400 PLN | |
38794 |
1928 prezydent Ignacy Mościcki, czworoblok. | Fi.239 Mi.258 |
| 800 PLN | |
38795 |
1928 wydanie obiegowe - prezydent Ignacy Mościcki, znaczek na papierze prążkowanym pionowo. | Fi.239v Mi.258u |
| 150 PLN | |
38796 |
1928 wydanie obiegowe, czworoblok znaczków na papierze prążkowanym pionowo, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.239v Mi.258u |
| 1 200 PLN | |
38797 |
1928 Henryk Sienkiewicz, znaczek z fragmentem międzypola arkuszowego (pustopolem) na dolnym marginesie. | Fi.240 Mi.259 |
| 300 PLN | |
38798 |
1928 Henryk Sienkiewicz, znaczek z fragmentem międzypola arkuszowego (pustopolem) na górnym marginesie. | Fi.240 Mi.259 |
| 300 PLN | |
38799 |
1928 Henryk Sienkiewicz, narożny czworoblok. | Fi.240b Mi.259 |
| 135 PLN SOLD | |
38800 |
1928 Henryk Sienkiewicz, znaczek w barwie niebieskiej, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.240a Mi.259 |
| 60 PLN SOLD | |
38801 |
1928 Henryk Sienkiewicz, znaczek w barwie jasnoniebieskiej, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.240a Mi.259 |
| 80 PLN SOLD | |
38802 |
1928 Henryk Sienkiewicz, znaczek w barwie szaroniebieskiej, gwarancja i oznaczenie. | Fi.240b Mi.259 |
| 30 PLN SOLD | |
38803 |
1928 Henryk Sienkiewicz, znaczek w kolorze ultramarynowym, gwarancja i oznaczenie. | Fi.240d Mi.259 |
| 250 PLN | |
38804 |
1928 wydanie obiegowe - godło państwa, 5+10 gr - frankatura dwukolorowa, list polecony wysłany 12.III.30 z Łodzi do Wierzbnika, datownik odbiorczy na odwrocie, dobry stan zachowania. | Fi.242, 243 Mi.261, 262 |
| 30 PLN | |
38805 |
1928 wydanie obiegowe - godło państwa, seria w czworoblokach. | Fi.242-4 Mi.261-3 |
| 90 PLN | |
38806 |
1928 wydanie obiegowe, sześcioblok fałszerstwa na szkodę poczty, tak zwanego fałszerstwa wiedeńskiego, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.244F2 Mi.263PFä |
| 360 PLN | |
38807 |
1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok z trzema podlepkami na górnym marginesie, gwarancja. | Fi.bl.1 Mi.Bl.1 |
| 600 PLN | |
38808 |
1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok z unikalnym podwójnym ząbkowaniem "suche ząbkowanie", unikalne i nie katalogowane, fotoatest. | Fi.bl.1 Mi.Bl.1 |
| 5 000 PLN | |
38809 |
1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok kasowany okolicznościowo zachowany w dobrym stanie, gwarancja Ryblewski. | Fi.bl.1 Mi.Bl.1 |
| 700 PLN | |
38810 |
1928 Wystawa Filatelistyczna w warszawie, blok z silnymi podlepkami na marginesach, znaczki z bloku w dobrym stanie z minimalnymi śladami po przywarciu na dole znaczków. | Fi.bl.1 (235, 236) Mi.Bl.1 |
| 350 PLN | |
38811 |
1928 wystawa filatelistyczna w warszawie, fałszerstwo bloku. | Fi.bl.1 FFI Mi.Bl.1 FALSE |
| 100 PLN | |
38812 |
1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, fałszerstwo nieząbkowanej próby pierwszego polskiego bloku na szkodę zbieraczy, walor drukowany w innej technice niż oryginał; najczęściej spotykany spotykane jako niewykończony blok w słabym stanie; tu niespotykanie piękny stan zachowania. | Fi.bl.1 FFi |
| 800 PLN | |
38813 |
1928 AMBULANS NR.139 relacji ZAKOPANE - KRAKÓW, widokówka ze Schroniska PTT - Morskie Oko do Warszawy, przesłana 4.IV ambulansem, czytelnie odciśnięty datownik z wyróżnikiem "a", znaczek niedostatecznie dobrze przyklejony odpadł; datownik odbiorczy Warszawa 6.IV; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 80 PLN | |
38814 |
1928 zestaw znaczków fiskalnych miasta Torunia. | |
| 200 PLN | |
38815 |
1928 nalepka okolicznościowa targów w Poznaniu. | |
| 45 PLN | |
38816 |
1929 kartka z Sanoka do Lwowa, znaczek z usterką w postaci uszkodzonego prawego dolnego narożnika. | Fi.209 Mi.237 |
| 25 PLN | |