The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 101. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
44489

1951 rocznik - 11 kart w tym 6 sztuk Cp125 (komplet 6 haseł propagandowych) z sygnaturami XI.51 - dopłata 200%, na karcie Cp128 na odwrocie dwa delikatne ślady po podlepkach (Fi. 276,-).

Fi.Cp125-30
200 PLN
44490

1951 Światowy Tydzień Młodzieży, karta czysta.

Fi.Cp126
20 PLN
44491

1951 ilustrowana karta do życzeń 1-majowych.

Fi.Cp127
20 PLN
44492

1951 III Światowy Festiwal Młodych Bojowników o Pokój, karta czysta.

Fi.Cp128
20 PLN
44493

1951 Propaganda PKO, na odwrocie prawie niewidoczne ślady podlepek).

Fi.Cp130
15 PLN
44494

1952 koperty "Bierut", komplet 6 sztuk ze wszystkimi hasłami propagandowymi, sygnatura XI-51, czyste, bardzo dobry stan zachowania (Fi. 150,-).

Fi.Ck13
120 PLN
44495

1952 koperty "Plan 6-letni Elektryfikacja", zakończenie klapy ostre, komplet 6 sztuk ze wszystkimi hasłami propagandowymi, czyste, bardzo dobry stan zachowania (Fi. 210,-).

Fi.Ck14a
180 PLN
44496

1952 koperta na papierze szarawo-białym, zakończenie klapy ostre, hasło propagandowe H.

Fi.Ck14ya
35 PLN
44497

1952 Budownictwo mieszkaniowe, 30+15 gr, sygnatura V.52, hasło propagandowe 23 (Fi.36.-).

Fi.Cp131
20 PLN
44498

1952 Budownictwo mieszkaniowe, karta podwójna, sygnatura III.52, układ haseł 19-23 (Fi.30.-).

Fi.Cp132
20 PLN
SOLD
44499

1953 koperta z nadrukiem stempelka gumowego typu 1 "CENA 75. GR", klapa ostro zakończona, hasło propagandowe H; wysłana 13.-8.56 z miejscowości Suchacz do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Ck14I
80 PLN
44500

1953 koperta z nadrukiem stempelka gumowego typu 1 "CENA 75. GR", dwie linie na ostro zakończonej klapie, hasło propagandowe G; dobry stan zachowania (na odwrocie niewielkie ślady podlepek).

Fi.Ck16I
80 PLN
44501

1953 koperty z nadrukiem stempelka gumowego typu 1 "CENA 75. GR", dwie linie na ostro zakończonej klapie, komplet 6 sztuk ze wszystkimi hasłami propagandowymi; bardzo dobry stan zachowania (Fi. 510,-).

Fi.Ck16I
400 PLN
44502

1953 koperty "Elektrownia w Jaworznie", napis "CENA 95 GR" antykwą, komplet 6 sztuk ze wszystkimi hasłami propagandowymi, czyste, bardzo dobry stan zachowania (Fi. 360,-).

Fi.Ck18a
250 PLN
44503

1953 Nowa Huta, hasło propagandowe 18b, sygnatura II.53.

Fi.Cp135
15 PLN
44504

1953 Nowa Huta, hasło propagandowe 22, sygnatura II.53.

Fi.Cp135
15 PLN
44505

1954 wydanie prowizoryczne "Cena 40 gr.", fioletowy stempelek typu 19 (PZŁ Warszawa) na części karty na odpowiedź z sygnaturą IX-52 i hasłem propagandowym 18b, wysłanej 7.8.55 z Ustki do miejscowości Lubogoszcz; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp132B
50 PLN
44506

1955 V Światowy Festiwal Młodzieży i Studentów w Warszawie.

Fi.Cp139-40
12 PLN
44507

1956 karty pocztowe czyste, rocznik - 6 sztuk (Fi. 83,-).

Fi.Cp141-44
80 PLN
44508

1957 koperta lotnicza "Samolot nad Krakowem", sygnatura I-1963, czysta, na froncie pionowa, naturalna fałdka papieru.

Fi.Ck21
40 PLN
44509

1957 karty pocztowe czyste, rocznik - 5 sztuk, na odwrocie niewielkie przebarwienia od światła "pasy" - dobry stan zachowania (Fi. 84,-).

Fi.Cp145-49
80 PLN
44510

1957 XXVI Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Fi.Cp147
10 PLN
44511

1957 Międzynarodowy Tydzień Pisania Listów, karta czysta.

Fi.Cp149
10 PLN
44512

1958 400-lecie Poczty Polskiej, komplet dwóch kopert.

Fi.Ck26-27
30 PLN
44513

1958 rocznik obejmujący 12 całostek.

Fi.Cp150-61
70 PLN
44514

1958 karty pocztowe czyste, rocznik - 12 sztuk (Fi.146.-), na odwrocie niewielkie przebarwienia od światła "pasy" - dobry stan zachowania.

Fi.Cp150-61
140 PLN
44515

1958 Tydzień Archiwów, karta czysta (Fi.22.-).

Fi.Cp154
15 PLN
44516

1958 400-lecie Poczty Polskiej, komplet 6 czystych kart (Fi.68.-).

Fi.Cp155-60
60 PLN
44517

1958 400 lat Poczty Polskiej, karta skasowana okolicznościowo 24.X.

Fi.Cp161
20 PLN
44518

1959 rocznik obejmujący 18 całostek z dodatkowymi odmianami kartek i sygnatur: Cp164 II.59, VIII.59, XII.59, Cp168 V.59, VI.59, Cp169, Cp169a, Cp171a, Cp171b, Cp173a, Cp173b.

Fi.Cp162-173b
140 PLN
44519

1959 XII Wyścig Pokoju; temat - KOLARSTWO.

Fi.Cp165
20 PLN
44520

1959 Wystawa Filatelistyczna "Balpex"; temat - PTAKI, ŻAGLOWCE.

Fi.Cp170
15 PLN
44521

1959 Zjazd Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, karta czysta, temat - POŻARNICTWO.

Fi.Cp172
20 PLN
44522

1959 15-lecie radiofonii w Polsce Ludowej, komplet 2 czystych kart (Fi.24.-).

Fi.Cp173a-b
20 PLN
44523

1960 150 rocznica urodzin Fryderyka Chopina, karta czysta.

Fi.Cp174
10 PLN
44524

1960 50-lecie Międzynarodowego Dnia Kobiet.

Fi.Cp175
10 PLN
44525

1960 1800-lecie Kalisza, karta czysta.

Fi.Cp176
10 PLN
44526

1960 zabytkowe budowle miast polskich (I), karta Gdańsk z błędnym napisem - "ŻÓRAW"; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Fi.220.-).

Fi.Cp178a
200 PLN
44527

1960 zabytkowe budowle miast polskich - Kraków - karty oliwkowe, komplet 16 sztuk z hasłami propagandowymi 29-44 (Fi.96.-).

Fi.Cp179b
80 PLN
44528

1960 zabytkowe budowle miast polskich, komplet 16 całostek "Kraków Wawel" z różnymi hasłami propagandowymi.

Fi.Cp179b il.29-44
45 PLN