The auction will start on 19.04.2024

Auction 101. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
41792

1948 polski międzynarodowy kupon na odpowiedź UPU wzoru londyńskiego, o wartości 15 zł, po lewej stronie datownik urzędu Kraków w którym 6 III nabyto kupon; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.Cc9a
200 PLN
42085

1951 Światowy Tydzień Młodzieży, karta ostemplowana okolicznościowo 21.III w pierwszym dniu obiegu (Myślicki 51 009).

Fi.Cp126
20 PLN
44091

1900 dwujęzyczna, w tym w języku polskim, całostka z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp24
60 PLN
SOLD
44092

1901 kartka urzędowa ze Łańcuta do Grodziska, specjalna karta formularz do korespondencji urzędowej z napisem "Karta listowa bezpłatna", stempelek "EX OFFO. / Sprawa urzędowa".

Fi.Fp
100 PLN
44093

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem na doklejonym znaczku.

Fi.Cp1 + 1 z. 2½
70 PLN
44094

1918 wydanie warszawskie, karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku; wg. klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 11; dobry stan zachowania (Fi.90.-).

Fi.Cp1Is
60 PLN
44095

1918 wydanie warszawskie, karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku; wg. klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 14; dobry stan zachowania (Fi.90.-).

Fi.Cp1Is
60 PLN
44096

1918 wydanie warszawskie, rzadka karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowych znaczkach za 2/5 fen i 5 fen; wg. klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 14; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp1It
500 PLN
44097

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem na doklejonym znaczku typu II.

Fi.Cp1II
60 PLN
SOLD
44098

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 6, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp2I
30 PLN
44099

1918 ZAWIERCIE - wydanie warszawskie; karta za 15 fen datowana 24/9 wysłana z Zawiercia do Warszawy, znak opłaty z ciekawą usterką "justunek" przed prawą cyfrą "1", unieważniony stemplem prowizorycznym, pełna treść, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.Cp2I
800 PLN
44100

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ I.

Fi.Cp2I
35 PLN
44101

1918 wydanie warszawskie; wg. klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 1; dobry stan zachowania.

Fi.Cp2II
40 PLN
44102

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 21.

Fi.Cp2II
50 PLN
44103

1918 wydanie warszawskie, karta za 15 fen wg. klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 4, wysłana 30 3 z Warszawy do Żyrardowa, datownik odbiorczy ZYRARDOW z 31 3, najpóźniejsze data użycia kartki z tym typem nadruku; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp2II
300 PLN
44104

1918 wydanie warszawskie, część na odpowiedź karty podwójnej z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku za 2,5 fen; wg. klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 8; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp3IAs
200 PLN
44105

1918 wydanie lubelskie, całostka na kartonie szarym z nadrukiem w kolorze czerwonobrązowym, z błędem nadruku "wyszczerbiona tarcza nad prawym skrzydłem orła".

Fi.Cp4Icz
200 PLN
44106

1918 wydanie lubelskie, całostka na kartonie szarym z nadrukiem w kolorze czerwonobrązowym z błędem nadruku "niedobity środek belki zakrywającej dolny napis".

Fi.Cp4Icz
300 PLN
44107

1918 wydanie lubelskie, całostka typu 1 na kartonie szarym.

Fi.Cp4a
120 PLN
44108

1918 wydanie lubelskie, dwie karty za 15 hal na kartonie brązowoszarym z nadrukami w kolorze czerwonobrązowym i brązowoczerwonym typu 1 (opis patrz "Przegląd Filatelistyczny 3/2014), czyste (Fi.240.-).

Fi.Cp4ay-by
200 PLN
44109

1918 wydanie lubelskie, kartka z oryginalnego i użytkowego obiegu pocztowego z Lublina nadana 7.5.19 do Kraśnika, na froncie stempel odbiorczy Kraśnika, dziurki po archiwizacji.

Fi.Cp4y
1 000 PLN
SOLD
44110

1918 wydanie lubelskie, dwie karty za 25 hal na kartonach szarym i żółtobrązowym; czyste; doskonały stan zachowania;

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp5x, z
300 PLN
44111

1918 wydanie lubelskie, karta na kartonie żółtobrunatnym z czarnym nadrukiem, zaadresowana i skasowana 4.I.1919 w Lublinie, bardzo dobry stan zachowania; dla kart z oryginalnego obiegu pocztowego bardzo wysoka wycena katalogowa (Fi. 1.200,-)!!!

Fi.Cp5y
200 PLN
SOLD
44112

1918 wydanie lubelskie, karta na kartonie żółtobrunatnym.

Fi.Cp5y
120 PLN
44113

1918 wydanie lubelskie, całostka na kartonie brązowawoszarym.

Fi.Cp5y
100 PLN
44114

1919 wydanie krakowskie, przekaz paczkowy w języku niemieckim z nadrukiem typu 23 przeznaczonym dla adresu przesyłowego Ca3 przedrukowany pomyłkowo na adresie Ca2, rzadkie, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.Ca2
2 000 PLN
44115

1919 wydanie krakowskie, podwójny pocztowy adres przesyłowy w języku niemieckim, polskim i rosyjskim z częścią na pobranie z nadrukiem typ 33, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.Ca3
800 PLN
44116

1919 wydanie krakowskie, podwójny pocztowy adres przesyłowy z częścią na pobranie z nadrukiem typ 20, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.Ca3
800 PLN
44117

1919 wydanie krakowskie, podwójny pocztowy adres przesyłowy z częścią na pobranie z nadrukiem typ 14, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.Ca3
800 PLN
44118

1919 wydanie krakowskie, podwójny pocztowy adres przesyłowy w języku niemieckim z częścią na pobranie z nadrukiem typ 33, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.Ca3
800 PLN
44119

1919 wydanie krakowskie, podwójny pocztowy adres przesyłowy z częścią na pobranie z nadrukiem typ 20, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.Ca3
800 PLN
44120

1919 koperta z wydrukowanym znakiem opłaty.

Fi.Ck6
70 PLN
44121

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 8, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp8I
500 PLN
44122

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 4 z koniczynką zamiast rombu, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp8I
500 PLN
44123

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 57 z opuszczoną cyfrą 1 w nominale.

Fi.Cp8II
500 PLN
44124

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 44, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp8II
500 PLN
44125

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 96; koniczynka zamiast rombu, jedynka w nominale bez chorągiewki, podniesiona kropka, gwarancja.

Fi.Cp12II
70 PLN
44126

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 96 - koniczyna zamiast rombu i podniesiona kropka.

Fi.Cp12II
70 PLN
44127

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 120 (brak rombu) z ciekawą usterką "kropka w literze C", grzecznościowo skasowana w Krakowie.

Fi.Cp14II
40 PLN
44128

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 51 z wyraźną usterką "zniekształcona litera A w POLSKA"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp14IIx
120 PLN