The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 101. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
44569

1970 rocznik całostek obejmujący 43 kartki bez Cp437I i Cp463II.

Fi.Cp427-66
50 PLN
44570

1971 Wydanie Komitetu Odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie, dla ofiarodawców krajowych wydano kopertę bez znaku opłaty z napisami wyłącznie w języku polskim, w miejscu znaku opłaty sylwetka Zamku i dwuwierszowy napis OPŁATA POCZTOWA/ ZRYCZAŁTOWANA (por.Fischer t.II 2006 s.354); koperta przesłana 23-9.75 miejscowo w Warszawie, okolicznościowy datownik urzędu Warszawa 40 "ODBUDOWA ZAMKU KRÓLEWSKIEGO W WARSZAWIE"; rzadki walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.Cfk1
80 PLN
44571

1971 koperty odbudowa Zamku Królewskiego w Warszawie, podstawowa i z okolicznościowym dodrukiem "Polsko - Rumuńska Wystawa Filatelistyczna", czyste (Fi.36.-).

Fi.Ck53, 53I
20 PLN
44572

1971 całostki, rocznik: 2 koperty (Ck53 i 53I) i 45 kart (Fi.154.-).

Fi.Ck53-53I, Cp467-511
70 PLN
44573

1971 koperta odbudowa Zamku Królewskiego w Warszawie z okolicznościowym dodrukiem "Polsko - Rumuńska Wystawa Filatelistyczna", skasowana okolicznościowo 8.X.1971.

Fi.Ck53I
20 PLN
44574

1971 czysta koperta dla Komitetu Odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie do przesyłek z podziękowaniami za wpłaty dla ofiarodawców zagranicznych, na odwrocie odbita numeratorem liczba 02783; koperta nie była dostępna w wolnej sprzedaży, przygotowano ją wyłącznie dla potrzeb Komitetu Odbudowy Zamku; bardzo dobry stan zachowania (niewielkie naddarcie na klapie na odwrocie).

Fi.Ck54
120 PLN
44575

1971 rocznik całostek obejmujący 45 kartki.

Fi.Cp467-511
50 PLN
44576

1972 całostki, rocznik: 2 koperty i 46 kart (Fi.126.-).

Fi.Ck55-6, Cp512-50
60 PLN
44577

1973 całostki, rocznik: 3 koperty i 46 kart (Fi.192.-).

Fi.Ck57-9, Cp551-96
70 PLN
44578

1973 Polski Związek Motorowy - pomoc drogowa, całostka makulaturowa bez druku barwy pomarańczowej, gwarancja Berbeka, fotoatest M. Wysocki

Fi.Cp577u
550 PLN
44579

1973 XI Walny Zjazd Delegatów PZF, kolor czerwony przesunięty (prostokąt wewnątrz samolociku) poziomo w lewo, dodatkowo lekko widoczny zaróżowiony ślad suchego - bez właściwego pokrycia farbą, uderzenia matrycy; gwarancja.

Fi.Cp596 MK
500 PLN
44580

1973 XI Walny Zjazd Delegatów PZF, kolor czarny przesunięty (nominał, napisy i kontur samolociku) poziomo w lewo, dodatkowo widoczny zaróżowiony ślad uderzenia matrycy bez właściwego nawilżenia farbą; gwarancja.

Fi.Cp596 MK
500 PLN
44581

1974 karty pocztowe czyste, rocznik - 29 sztuk (Fi.78.-).

Fi.Cp597-625
70 PLN
44582

1975 karty pocztowe, czyste, rocznik - 24 sztuki w tym 635I i 635II (Fi.117.-).

Fi.Cp626-47
95 PLN
44583

1975 30-lecie Dnia Zwycięstwa, karta z napisem 5-wierszowym "XXX ROCZNICA ZWYCIĘSTWA NAD FASZYZMEM WYSTAWA FILATELISTYCZNA 9-18 V.1975 Warszawa" skasowana 6.06 wystawowym stemplem okolicznościowym, będąca jednocześnie mandatem delegata Walne Zebranie Sprawozdawcze Okręgu Warszawskiego PZF (na odwrocie dodatkowy tekst; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp635II
40 PLN
44584

1975 30-lecie Dnia Zwycięstwa, karta z napisem 5-wierszowym "XXX ROCZNICA ZWYCIĘSTWA NAD FASZYZMEM WYSTAWA FILATELISTYCZNA 9-18 V.1975 Warszawa", czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp635II
60 PLN
44585

1975 karta z prywatnym dodrukiem - "V OGÓLNOPOLSKIE SPOTKANIE CZŁONKÓW KLUBU PZF DRUH ŁÓDŹ 23.XI.1975", ostemplowana okolicznościowo 23.XI w Łodzi; temat - HARCERSTWO.

Fi.Cp640
20 PLN
44586

1975 karty pocztowe, czyste, rocznik - 14 sztuki (Fi.45.-).

Fi.Cp648-61
35 PLN
44587

1977 całostki, rocznik: 1 koperta i 28 kart w tym 680b i 680c (Fi.90.-).

Fi.Ck62, Cp662-87
55 PLN
44588

1977 300-lecie Wilanowa, sygnatura II-78, słabszy stan zachowania.

Fi.Cp668
20 PLN
44589

1977 karta o sygnaturze (IX.77) z prywatnym dodrukiem - "REALIZUJEMY IDEE/ WIELKIEGO PAŹDZIERNIKA/ WYSTAWA FILATELISTYCZNA/ WARSZAWA 4-10 LISTPOAD 1977"; czysta.

Fi.Cp680a
20 PLN
44590

1978 karty pocztowe czyste, rocznik - 31 sztuk (Fi.85.-)

Fi.Cp688-718
60 PLN
44591

1978 karta z prywatnym dodrukiem - "II Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Filatelistyczny GEOGRAFIA POLSKI Olsztyn 17-30 VII 1978 r.".

Fi.Cp691
20 PLN
44592

1978 Ochrona Zabytków - Bydgoszcz, karta o sygnaturze V.1979, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp693
30 PLN
44593

1978 35-lecie LWP, karta z dodatkowym napisem "KRAJOWA WYSTAWA FILATELISTYCZNA "NA STRAŻY POKOJU I SOCJALIZMU WARSZAWA 1978" skasowana 6.X wystawowym stemplem okolicznościowym, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp710I
50 PLN
44594

1978 35-lecie LWP, karta z dodatkowym napisem "KRAJOWA WYSTAWA FILATELISTYCZNA "NA STRAŻY POKOJU I SOCJALIZMU WARSZAWA 1978", bardzo dobry stan zachowania (Fi.80.-).

Fi.Cp710I
40 PLN
44595

1979 całostki, rocznik: 1 koperta i 26 kart (Fi.84,50).

Fi.Ck63, Cp719-43
60 PLN
44596

1980 całostki, rocznik: 3 koperty i 35 kart (Fi.123.-).

Fi.Ck64-6, Cp744-78
70 PLN
44597

1981 całostki, rocznik: 1 koperta i 27 kart (Fi.83.-).

Fi.Ck67, Cp779-805
100 PLN
44598

1982 całostki, rocznik: 4 koperty i 15 kart (Fi.69.-).

Fi.Ck68-71, Cp806-20
55 PLN
44599

1982 karta z prywatnym dodrukiem - "MŁODZIEŻOWA WYSTAWA FILATELISTYCZNA WARSZAWA 31.V-27.VI.1982 - 10 WARSZAWSKA DRUŻYNA HARCERSKA IM.EUGENIUSZA STASIECKIEGO PIOTRA POMIANA"; czysta; temat - HARCERSTWO.

Fi.Cp805
20 PLN
44600

1982 karta z prywatnym dodrukiem - "POLSKI ZWIĄZEK FILATELISTÓW MUZEUM NARODOWE PEDAGOGICZNE STUDIUM TECHNICZNE IM.M.KONARSKIEGO MŁODIEŻOWY KONKURS FILATELISTYCZNY POLSCY MISTRZOWIE PĘDZLA I DŁUTA"; czysta; temat - HARCERSTWO.

Fi.Cp805
20 PLN
44601

1983 całostki, rocznik: 5 kopert i 43 karty (Fi.133.-).

Fi.Ck72-6, Cp821-58
70 PLN
44602

1983 II Wizyta Papieża Jana Pawła II w Polsce, odmiana karty "przestawione godła", z błędem "brak kolorów brązowego i żółtego" (nominał, napis POLSKA, środek godła Watykanu)!!! większą część nakładu po dostrzeżeniu gafy dyplomatycznej (zamienionej kolejności herbów) wycofano, a filateliści dokładnie oglądają każdą taką kartę, mimo to nie znaleziono żadnej innej z brakiem kolorów! Ta oferowana to, jedyna znana, prawdziwy unikat wśród papaliów i ozdoba każdej kolekcji, fotoatest.

Fi.Cp.830a MK
7 500 PLN
44603

1983 90-lecie Ruchu Filatelistycznego w Polsce, karnet.

Fi.Cp826K
15 PLN
44604

1984 całostki, rocznik: 3 koperty i 35 kart (Fi.112.-).

Fi.Ck77, 77II, 78, Cp859-93
65 PLN
44605

1984 MWF Socphilex 84 we Wrocławiu, całostka w formie karnetu.

Fi.Cp880K
50 PLN
44606

1984 40. rocznica SB i MO, całostka w formie karnetu.

Fi.Cp887K
70 PLN
SOLD
44607

1985 całostki, rocznik: 3 koperty i 23 karty (Fi.84,50).

Fi.Ck79-81, Cp894-916
50 PLN
44608

1986 karnet - 150-lecie Warszawskiej Straży Pożarnej, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.924K
50 PLN