Auction 101. General Government

40029

Fi.120-24 Pw2, 122 B2
120 PLN
40030

1944 wydanie z dopłatą na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, seria naklejona na białym kartonie skasowana 26.10 stemplem okolicznościowym z okazji 5 rocznicy powstania GG; na końcach ząbków minimalne przebarwienia.

Fi.120-124; 38
60 PLN
40031

Fi.123nz
390 PLN
40032

1944 wydanie z dopłatą na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, arkusz w bardzo dobrym stanie.

Fi.124 ark.
70 PLN
40033

1944 5. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, arkusz z numerem sektora 1 w bardzo dobrym stanie.

Fi.125 ark. s.1
500 PLN
40034

1944 5. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, arkusz z numerem sektora 2 w bardzo dobrym stanie.

Fi.125 ark. s.2
620 PLN
40035

Fi.125; 38
400 PLN
40036

Fi.125; 38
180 PLN
40037

1944 5. rocznica utworzenia GG, znaczek za 10+10 zł ząbkowany, arkusik - sektor 1, słabszy stan zachowania (prawy górny róg złamany, w trzech miejscach niewielkie przywarcia na gumie) - cena samych znaczków Fi.560.-.

Fi.125a
400 PLN
40038

Fi.125a,126b nz
180 PLN
40039

Fi.125b
250 PLN
40040

1944 5. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, znaczek cięty.

Fi.125nz
80 PLN
40041

1944 całostka GG użyta miejscowo w Wiedniu, osobliwe.

Fi.Cp9
100 PLN
40042

Fi.Cp9
80 PLN
40043

1944 "uszkodzony górny szeryf E w POSTKARTE" - widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze I.44, z powtarzalnym błędem; czysta (Fi.120 euro).

Fi.Cp9c B
80 PLN
40044

wysłana 20.12 z miejscowości Sanka do Milanówka, znak opłaty unieważniony w Krakowie stemplem wirnikowym; słabszy stan zachowania;
wysłana 19.11 z Bochni do Piastowa; bardzo dobry stan zachowania;
wysłana 25.10 z Łowicza do Poznania; dobry stan zachowania.

Fi.Cp10
Mi.P13
150 PLN
40045

1944 kartka z Milanówka do Krakowa.

Fi.Cp10
60 PLN
40046

1944 list urzędowy z Krakowa do Dębowca koło Jasła opłacony frankaturą mechaniczną z napisem "Generalgouvernement / Der Gouverneur / des Distrikts Krakau", stempelek "Dienspost".

Fi.Fm7
450 PLN
40047

Fi.I-III
5 400 PLN
40048

Fi.I-III
4 000 PLN
40049

Fi.III
1 400 PLN
40050

Fi.U21
1 400 PLN
40051

1944 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, "Jugend aufs Meer!" (młodzież na morze!), efektowny kasownik propagandowy na widokówce wysłanej 23.2 z Królewca do Częstochowy; bardzo dobry stan zachowania; temat - OKRĘTY.

Mi.785
150 PLN
40052

1944 sądowy dowód doręczenia wysłany z Dunajca do Krakowa.

40 PLN
40053

1944 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Szaflary do Dunajca.

40 PLN
40054

40 PLN
40055

40 PLN
40056

40 PLN
40057

40 PLN
40058

1944 czworoblok znaczków składkowych NSDAP w generalnym Gubernatorstwie.

200 PLN
40059

1945 ORGANIZACJA TODT - Oberbauleitung Merkur (Kraków), list Polki przymusowo pracującej w tej paramilitarnej formacji zajmującej się budową obiektów wojskowych zarówno na terenach okupowanych jak i w III Rzeszy, ofrankowana koperta listu do Wieliczki wysłana 8.I za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej 47874, która po opatrzeniu jej datownikiem przekazała przesyłkę do najbliższego urzędu pocztowego GG w Nowym Sączu, skąd 9.1 wysłano ją do adresata zwykłą drogą pocztową; czerwona pieczęć listowa poczty polowej; niezwykle ciekawy, bardzo rzadko spotykany walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.78
500 PLN
40060

Mi.P314II
250 PLN
40569

20 PLN